Мережа магазинів Техноскарб реалізовує крадене?

ИсточникGloss5 октября 2016, 16:56   1992

Історія починається з того, як одного літнього дня 2016 року на пункті прокату велосипедів нашої мережі одна особа з Ніжина, взяла велосипед напрокат і не повернула.

Велосипед той був торгової марки Veliki від компанії Velotrade. Їх Velotrade виготовляє виключно для нашої мережі на базі велосипедів Leon (Powered by Leon). Виробляється наш велосипед у спеціальній комплектації та з нанесенням наших логотипів на раму, щоб бути впізнаваним. Зауважимо, що кожна модель велосипеду має всього 50 наявних екземплярів, тобто вони є, так би мовити - Limited Edition.   

Взяв хлопак велосипед напрокат і не повернув. Сімку з телефонним номером викинув, а сам зник. Очевидно, що його справжня мета була вкрасти велосипед та продати, щоб заробити якусь тисячу грн, бо за крадений велосипед ніхто багато не дасть. То нащо йому такі малі гроші за велосипед вартістю близько 9000 грн? Катався б собі сам на здоров’я! Але ж ні, про про здоров’я він не дбає, адже він наркоман. Йому треба доза! Він прагне кайфу! На жаль, не від катання, а від опіуму-отрути, яка губить людські долі, сім’ї та наступні покоління. Та кому вони треба ті покоління?!  

Як правило здають такі люди крадені велосипеди в комісійні магазини, або ломбарди, або баризі на Куренівці. Всі вони звичайно хочуть заробити: купують дешево та перепродують дорого. Встановлюють на вельчик ціну у 3 рази вищу, від тієї за яку купили. Так і бізнесують. Люди заробляють гроші, продаючи наркотики, хтось краде все підряд та здає за безцінь, щоб отримати дозу, а хтось скуповує і перепродає дорожче. Замкнуте порочне коло з розповсюдження наркоманії, пиятства, крадіжок, пограбувань та всього того, що є небезпечним для суспільства. А на тлі падіння заробітків звичайних людей, неможливості чи небажанні жити чесно, кримінальним елементам та декотрим наркозалежним, такий бізнес приносить чималі прибутки. Люди несуть з хати все. Не тільки вельчики. Озерніться навкруги, на свій район: скільки повідкривалось ломбардів та комісійних магазинів? Багато? А зайдіть туди хоч раз - чого там тільки немає.

Для кого ці пункти створені? Первинно для людей, котрі потрапили в скрутне становище. Але є й ті, котрі заробляють крадучі. До речі, скільки за останній час ви чули, бачили, читали про пограбування квартир? Зірваний дорогоцінний ланцюжок чи поцуплений телефон чи вкрадений велосипед? А куди все крадене зникає? У печеру, де сидить «над златом Чахлик-невмерущий чахне»? Складає скарби на пенсію?

Але повернемось до нашого крадія. З моменту крадіжки велосипеда та написання пояснення у відділ поліції Деснянського району, де розташований наш пункт прокату минуло більше 2-х місяців (12.07.2016).

 

Пояснення.

Зверніть увагу на номер рами та опис велосипеду. (Підкреслено чорним) 

Ми вже й забули про цей випадок, бо надії на те, що поліція щось робитиме не було. 

І мали рацію - розслідування було закрите. До речі, копія за вказаною адресою не надходила.

Але! Близько 18:15 29.09.2016 року подзвонила до нас особа, котра побачила наш брендований велосипед у комісійному магазині «Техноскарб» №36 по вул. Вишгородська 56/2, м.Київ (пл.Шевченко) та запитала чому цей велосипед продається у Техноскарбі чи не був він викрадений раніше?  

 

Прибувши на місце через 30 хвилин після дзвінка, ми справді побачили наш викрадений велосипед – Bucephal TM Veliki 19” 2016 року випуску, чорно-зеленого кольору! Звичайно, що ми перевірили номер рами VLT 161229, який звичайно ж збігався з тим, який був на нашому «Буцефалі» до його викрадення. 

 

Ми негайно викликали патрульну поліцію, яка прибула досить хутко - за 15 хвилин.  Поліція розпитала нас про всі деталі, зайшла у Техноскарб, де у продавця взяла розписку, що велосипед не буде продаватись, поки не з’ясуються всі деталі слідчим Деснянського УП ГУ НП м.Києві.

Слідчий повинен з'ясувати, яким чином цей велосипед потрапив у мережу комісійних магазинів, чому без належних документів (паспорту на велосипед) був взятий на реалізацію, коли та від кого?  Це все потрібно для того, щоб встановити всі обставини справи, та знайти і покарати крадія, а також забрати велосипед як доказ і повернути законному власнику, тобто нам.  Патрульні не уповноважені робити виїмку велосипеду, тому ми домовились на наступний день зустрітись зі слідчим у «Техноскарбі» та зробити потрібні процесуальні дії.

Ми з’явились наступного дня 30.09.2016 біля «Техноскарбу» о 9-00, та чекали на слідчого, котрий затримувався. Ми караулили велосипед, щоб він не зник. Кілька разів заходили в приміщення та перевіряли. Велосипед весь час був на місці. Та незадовго до того як приїхав слідчий, близько 13-00, велосипед таки зник. Скоріше за все був "по команді" знятий з вітрини та схований у службовому приміщенні чи можливо виведений чорним ходом. Слідчий Власенко О.В. зафіксував, що нічого не знайшов. Свідків при цьому не було. Співробітник комісійки Коваленко О.І. почав казати, що такого велосипеда в них немає, що він нічого не знає і велосипеда у них в балансі немає.  

 

 

Протокол огляду слідчим. 

Пояснення продавця магазину. 

Зважаючи на те, що у слідчого не було рішення суду на огляд приміщень, йому нічого не залишилось як поїхати назад до відділку.

І це й усе? Кінець?

Та ні ж. Це тільки зав'язка історії.  

Історії про те, як ми почнемо розповідати про дивні речі, які зафіксували ми та Google. До чого тут Google? Слухайте…

 

ФАКТ ПЕРШИЙ

29.09.2016 ми зробили фото велосипеду у вищевказанному відділенні Техноскраб. Велосипед мав артикул 01-16373856. Вартість велосипеда 4800 грн. Фото того як наш та ще інші велосипеди висять на вітрині у Техноскарбі викладені вище.

А ось скріншот від 30.09.2016 онлайн магазину Техноскарб, де цей велосипед під назвою Leon, значиться у продажі в цьому відділенні. Співпадають артикули, ціна і адреса магазину. 

 

 

 Артикул навіть проіндексований у пошуку. 

До речі на момент пошуку велосипедів в онлайн-каталозі велосипедів “Техноскарбу” було 107 велосипедів, різних марок і Comanche, Specialized, Ghost та багато інших іменитих та не дуже брендів. 

Та раптово, 01.10.2016 на момент повторного пошуку на сайті було 17-00,  в онлайн-каталозі зникає не тільки наш велосипед.

 

 А ще й повністю весь розділ з велосипедами!!!  

 В онлайн-каталозі мережі «Техноскарб» немає жодного велосипеду, не тільки нашого. Висить тільки один бідолашний шолом «Specialized». Було - 107 штук велосипедів по всій мережі і у мить - вже 0!  

Починаємо перевіряти куди зникли велосипеди та увесь каталог. Зайшли на офіційні сторінки «Техноскарбу» у Вконтакті, Фейсбуці, Інстаграмі, де знайшли інформаційні пости від 19.09.2019 11:40 про розпродаж велосипедів.

 

 

На всіх сторінках соціальних мереж ВК, ФБ, Інстаграм є новина, що йде розпродаж велосипедів у всій мережі.  А в каталозі – 0 велосипедів! Хоча ми ж пам'ятаємо про 107.

Як бачимо, немає навіть новини про розпродаж, на яку посилаються пости у ФБ та ВК. 

Подивіться наочне відео. 

 

Що ж таке? Куди все пропало? Чи то після нашого візиту до одного з відділень? Чи то вже все розпродали? О то успіх! 107 велосипедів за 1 день! По всій мережі!  До речі, мережа чималенька. 

 

 Чи то співпадіння? Чи то нам, нашому фотоапарату та патрульним примарилось, що був велосипед? Примарилось і нашому комп'ютеру, що був велосипед в онлайні і насправді, а тут враз і немає? Та взагалі немає велосипедів ніде! В жодному з відділень?!  Таке відчуття що ніколи «Техноскарб» велосипедами не торгували.

Та бачимо, що пан Василь якось купляв і відгук навіть залишив !? Значить десь вони ті велосипеди є!

 

 

ФАКТ ДРУГИЙ

Все є. Та Google все пом’ятає, адже у нього всі ходи записані. Його кеш може зберігати попередні «знімки» сайту. І ми запитали у Google де новина, де велосипеди, де безпосередньо наш велосипед? І ось що він нам відповів.

"Зникла" новина з сайту «Техноскарб» від 09.09.2019 про розпродаж велосипедів.  

 

 

О! Таки продають велосипеди. Кеш сторінки про новину за 14.09.2016. А у ВК та ФБ, Інстаграм пости від 19.09. Тобто спочатку була новина, а потім її розкидали по соціальних мережах (за принципом роботи SMM-ників). Отже, десь таки мають бути велосипеди. 

Так і є. Ось наш велосипед, який так само був на сайті ще 29.09.2016, тобто у день, коли ми прийшли перший раз до магазину. З тим самим артикулом і ціною і адресою відділення.

Тобто ми нічого не переплутали. І нам не примарилось! Слава Богу, бо думали що з очима проблеми. Рухаємось далі.

А ось і знайшовся каталог усіх велосипедів, які до нашого візиту були - а тепер зникли з онлайну. 

 

Ще одне відео.

 

 До речі, а чи ви шукали там свої? Може там хтось ще свій знайде?!

Ось як це зробити, якщо каталог видалили:

Зайдіть у Гугл, в пошуку наберіть посилання на каталог, після чого пошукова система видасть вам індекси цього посилання. Натискаючі на зелений трикутник біля нього ви можете отримати «Сохраненную копию» сайта.

От скажіть, навіщо всій мережі «Техноскарб» видаляти весь онлайн каталог велосипедів? Навіщо продавцю брехати слідчому, що ніякого велосипеда не було? Що «Техноскарб» намагається приховати таким чином? І що буде далі?  

А далі буде так:

1) Ми вже готуємо заяву про злочин, до правоохоронних органів НПУ та СБУ, стосовно можливої причетності мережі комісійних магазинів «Техноскарб» до скупки та перепродажу крадених речей. Це може стосуватись не тільки велосипедів, а й і багатьох інших товарів, які продаються на полицях мережі цих магазинів.  

2) Готуємо звернення до Всеукраїнської Асоціації Ломбардів, Асоціації Велосипедистів Києва (і не тільки Києва), OLX, та подібних сервісів з пропозицією підписати для виконання всім ломбардам, комісійним та онлайн магазинам загальний документ, а саме Меморандум про співпрацю в пошуку крадених велосипедів, недопущення їх купівлі з рук без необхідних документів, наприклад чеку про продаж чи паспорту велосипеда, незаконному продажу/перепродажу.

3)  Готуємо технічне завдання на програмування, об'єднання наявних загальнодоступних баз викрадених велосипедів, для допомоги при купівлі чи перевірці перед купівлею на предмет краденого велосипеду.

Ми розуміємо, що бізнес по скупці краденого може «кришуватись» кимось зверху. Вважаємо, що масштаби цієї проблематики є дуже і дуже великими. І так просто не може існувати без відповідної «підтримки».  Це може бути навіть корупційна складова, як на низькому рівні (адже ми не віримо, що велосипед просто так зник перед самісіньким приїздом слідчого), так і на високому рівні. А це вже корупція – це те з чим зараз почали нарешті боротись. І потрібні гучні справи.  А якщо це так, тим хто виявляє подібні речі може загрожувати небезпека.

Ми просимо всіх небайдужих максимально поширити цю новину та надати великого розголосу проблемі. Звертаємось безпосередньо до керманичів НПУ, НАБУ та СБУ взятись за цю справу дуже серйозно та захистити нас від можливих неправомірних дій з боку представників тіньового бізнесу. 

Також просимо юридичну компанію Everlegal супроводжувати в цій справі нас юридично.

Мережа прокату велосипедів veliki.ua

 

Gloss.ua теперь и в Telegram: подписывайся на канал @glossua и читай только о самом интересном, чтобы ничего не пропустить.

Подписывайся на нас в социальных сетях и будь в курсе последних новостей из жизни города: Facebook, Google+, Twitter.

В центре внимания

  ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
  Комментарии
  не проспи февраль

  Новое на Gloss.ua

  Мифы, секреты и раздражающие факторы: украинка о работе стюардессой в ОАЭ

  Мифы, секреты и раздражающие факторы: украинка о работе стюардессой в ОАЭ

  Все плюсы и минусы профессии стюардессы в ОАЭ: откровенное и детальное интервью с украинкой .
  MELOVIN, VILNA и компания: истории финалистов отбора Евровидения

  MELOVIN, VILNA и компания: истории финалистов отбора Евровидения

  Кто может представлять Украину в Лиссабоне.
  Где пообедать на Подоле: самые дешевые и дорогие варианты

  Где пообедать на Подоле: самые дешевые и дорогие варианты

  Вкусные обеды на Подоле по разным ценам.
  Аэропорты мира с лучшим и худшим обслуживанием

  Аэропорты мира с лучшим и худшим обслуживанием

  Рейтинг лучших и худших аэропортов мира: качество еды, цены на еду, обслуживание.