12 місць України, які варто відвідати в 2017 роцi

ИсточникGloss17 февраля 2017, 13:30   9483

Добре там, де нас нема: людям властиво захоплюватись архітектурою, природою, величчю та яскравістю інших країн, їх великих міст та маленьких поселень, в той же час, маючи у своїй країні ще стільки дивовижних незвіданих місць. Тривале перебування за кордоном допомогло мені більш чітко усвідомлювати, наскільки красивою, історично, культурно та природно багатою є наша країна. Список маловідомих, проте вартих уваги місць склав сайт Melni.me.

 

1. Національний історико-культурний заповідник “Качанівка”

Адреса: вулиця Глінки, 1, Качанівка, Чернігівська область

Масштабний та один із найбільш відомих культурно-мистецьких осередків, служив однією з резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора Малоросії. Свого часу він також приваблював творчих особистостей, таких як Тарас Шевченко, Ілля Рєпін, Михайло Глинка, які створювали тут одні зі своїх найвідоміших творів. Зараз це об’єкт гармонійного поєднання паркового та архітектурного мистецтва є принадою для туристів. Сьогодні для гостей заповідника у його межах уже переобладнали під готелі чотири старовинні споруди та організували місця для відпочинку з мангалами.

 

 

2. Кінбурнська коса

Адреса: с. Покровське, Очаківський район, Миколаївська область

Кінбурнська коса завдяки своєму розташуванню — з одного боку вона омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра, має свій неповторний мікроклімат. Також це є місцем масової зимівлі лебедів, мартинів, куликівта інших птахів, а тому ця зона є заповідною та охороняється законом. Добратися до цього місця не так вже й просто, перш за все через бездоріжжя, проте приїхати сюди варто як заради історичної цінності цієї території, так і для того, щоб насолодитись безлюдною гармонією природи та внутрішнім відчуттям умиротворення, яке викличе у вас побачений пейзаж.

 

 

3. Замок Радомисль

Адреса: вулиця Плетенецька, 15, Радомишль, Житомирська область

Чудове місце для любителів історії, красивих ландшафтів та середньовічної архітектури: тут знаходиться єдиний в Україні музей української домашньої ікони, сам же замок оточений прекрасним хвойним парком з озерами, містками і акуратними стежками. Цей історико-культурний центр є приватним музейним комплексом, який створила український лікар, доктор медицини Ольга Богомолець. В експозиціях і фондах комплексу представлена особиста колекція ікон Ольги, а також колекції предметів сакрального мистецтва і церковного начиння, українських та європейських старожитностей.

 

 

4. Підгорецький замок

Адреса: село Підгірці, Бродівський район, Львівська область

Про цей замок знають не тільки українці, а й іноземні туристи: відомий він любителям кіно, адже став знімальним майданчиком у фільмі «Д’Артаньян і три мушкетери», а також овіяний містичними легендами про білу постать жінки, яку начебто бачив чи не кожен другий місцевий житель. Незвичайна енергетика цього замку приваблює на Львівщину все більше відвідувачів: тут вже побували знімальні групи «Битви екстрасенсів», «Мисливців за привидами», «Місць сили» та багатьох інших проектів. А ви наважитеся його відвідати?

 

 

5. Голубі озера Чернігівщини

Адреса: село Олешня, Репкинський район, Чернігівська область

Популярне місце відпочинку — комплекс трьох озер, які вражають прозорим, лазурним кольором води, що пов’язано із покладами кварцового піску на їх дні. Сосновий бір, яким оточені блакитні озера, забезпечує надзвичайно чисте, збагачене киснем повітря та додає магічної краси цій місцевості.

 

 

6. Кременецький колегіум єзуїтів

Адреса: місто Кременець, Тернопільська область

Місто Кременець, розташоване в підніжжі Кременецьких гір, є економічним та культурним осередком північної частини Тернопільської області. Місто відоме своєю замковою горою Бона, на якій є залишки башти з брамою та оборонні мури колишньої фортеці — з цього місця відкривається чудовий вид на місто.

Іншою культурною пам’яткою, яка варта вашої уваги у цьому місті, є комплекс Колегіуму чину єзуїтів. Найвища будівля у місті має давню історію та складну структуру будівель: архітектурний комплекс Кременецького колегіуму складається з костелу (базиліка святого Духа, святого Ігнатія Лойоли і святого Станіслава Костки), двох учбових корпусів і чернечих келій, які дуже вдало поєднані між собою і природно виглядають як єдине ціле.

 

 

7. Село Колочава

Адреса: Міжгірський район, Закарпатська область

Колочава — одне з найбільш мальовничих сіл Закарпаття, що знаходиться на території Національного природного парку “Синевир”, в гірській долині між полонинами Стримбою, Дарвайкою, Барвінком, Красною і Ружею, а річки Сухар і Колочавка, додають цій місцевості ще більше чарівності та романтики. Колочава славиться своїми музеями та пам’ятниками: всього тут налічується 10 музеїв, деякі з яких є унікальними, і близько 20-ти пам’ятників. Також ходять легенди про Миколу Шугая, такого собі українського Робін Гуда, — розбійника, що грабував багатих та допомагав бідним.

 

 

8. Невицький замок

Адреса: села Кам’яниця, Ужгородський район, Закарпатська область

Невицький замок є одним з архітектурних чудес Закарпаття, навіть попри те, що він не зберігся повністю, руїни стін і високі вежі замку говорять про його колишню велич і приваблюють чимало туристів.

А також це ще один замок з містичною історією: за переказами, роботами по зведенню фортечних споруд керувала одна з представниць роду Другетів, прозвана за крайню жорстокість Злою Дівою. Щоб зміцнити стіни замку, вона наказала додавати у вапняний розчин молоко і яйця, які зобов’язала приносити жителів з навколишніх сіл. А тих, хто противився наказу, жорстоко карала.

Згодом коров’ячого та козячого молока царівні виявилося мало, і вона почала вимагати молоко матерів. Грудні діти в навколишніх селах почали вмирати. Царівну це не зупинило, і вона почала додавати в будівельний розчин людську кров.

Місцевий коваль придумав план по знищенню лиходійки: зібравши худобу з усіх окружних сіл, коровам і козам між рогів поставили смолоскипи, підпалили їх і погнали серед ночі на замок. Царівна, побачивши в темряві величезну кількість смолоскипів, перелякалася, скочила на коня і стала тікати. Коваль погнався за тиранкою і стратив її, ставши після цього народним героєм.

Кажуть, що і досі в повний місяць можна побачити привид Злої Діви, що гуляє по своїх володіннях, зведених на крові своїх підданих.

 

 

9. Бірючий острів

Андреса: Генічеський район, Херсонська область

Бирючий острів — унікальне природне місце, розташоване на півдні України в Херсонській області, що омивається Азовським морем. Окрім комфортного клімату, мальовничих краєвидів, чистоти території, в цій місцевості мешкають єнотовидний собака, асканійський олень, лань та інші рідкісні породи тварин.

 

 

10. Меджибізький замок

Адреса: вулиця Замкова, 1, Меджибіж, Хмельницька область

Меджибізький замок, який ще називають «Білий лебідь», зведений на місці, де річка Бужок з’єднується з Південним Бугом. На відміну від багатьох подібних фортець, зовнішні стіни замку добре збереглися до нашого часу. Замок має форму неправильного трикутника і складається з трьох веж, у дворі знаходиться церква Святого Миколая, відреставровані гусарські казарми, відкрита для відвідування лицарська вежа.

Для відновлення давніх традицій та культурної спадщини, в останній місяць літа тут проходить фестиваль під назвою «Стародавній Меджибіж» з усіма традиційними забавами: переодяганням хлопців і дівчат в старовинний одяг, танцями та співами, приготуванням їжу на вогнищі та веселими змаганнями.

 

 

11. Скелі Довбуша

Адреса: село Бубнище, Івано-Франківська область

Скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша є унікальним за своєю природою нагромадженням гігантських скель та каменів, має дивовижні форми, з глибокими темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Вчені, вивчивши вибиті кам’яні печери,  дійшли висновку, що скелі використовувалися людьми, які жили тут ще у Х ст., під помешкання та в ролі фортеці, адже утворені приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін та чисту обробку стелі, що робить це місце унікальним.

 

 

12. Маріїнський палац

Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 5A, Київ

Маріїнський палац, який проектував Бартоломео Растреллі для Олексія Розумовського, фаворита та фактичного чоловіка імператриці Єлизавети, вражає відвідувачів як масштабними розмірами та особливою блакиттю фасаду, так і внутрішньою помпезністю залів. Із здобуттям незалежності України Маріїнський палац у Києві став президентською резиденцією.

 

Gloss.ua теперь и в Telegram: подписывайся на канал @glossua и читай только о самом интересном, чтобы ничего не пропустить.

Подписывайся на нас в социальных сетях и будь в курсе последних новостей из жизни города: Facebook, Google+, Twitter.

В центре внимания

  ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
  Комментарии
  не проспи февраль

  Новое на Gloss.ua

  Тусовки или дом: 5 сценариев для выходных в Киеве

  Тусовки или дом: 5 сценариев для выходных в Киеве

  Куда пойти в Киеве в выходные 24 - 25 февраля всей семьей или с друзьями: афиша всех мероприятий, концертов и полезных лекций
  Платить нельзя помиловать: украинские бренды и магазины одежды с неадекватными ценами

  Платить нельзя помиловать: украинские бренды и магазины одежды с неадекватными ценами

  Шубу из коврика для ванной за 5 тысяч не хотите ли?
  Hyperloop в Украине: что уже известно и почему об этом все шутят

  Hyperloop в Украине: что уже известно и почему об этом все шутят

  Появится ли в Гиперлуп в Украине: министерство инфраструктуры сделало неожиданное заявление.
  10 самых странных клипов на YouTube, которые вам понравятся. Но это не точно

  10 самых странных клипов на YouTube, которые вам понравятся. Но это не точно

  Настолько плохо, что даже хорошо.