Карнавалу не буде: українців запросили на неіснуючі події

Gloss19 ноября 2015, 13:01   1690

Незвичайні афіші з’явилися у Києві, Одесі, Бучачі, Жмеринці і Добропіллі.

1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9
 

Плакати повідомляють, що в клуб Бучача приїде діджей світового класу, в оперний театр Жмеринки ― європейський світовий балет, у Добропіллі відбудеться грандіозний рок-концерт, у Кременчуці покажуть кращі рекламні ролики, а в Краматорську пройде міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Крім амбіційних планів, афіші об’єднує ще дещо: жодна з анонсованих подій не відбудеться насправді.

На всіх плакатах можна прочитати таке: «Звичайно, відомий діджей міг би приїхати в Бучач, а сучасний балет ― у Жмеринку, але події такого масштабу, на жаль, не проходять у віддалених від столиці містах. Вирішити цю проблему допоможе культурна децентралізація. Приєднуйтесь до проекту Гете-Інституту Культурно-освітня академія».

Ініціатором проекту став німецький Гете-Інститут*. У такий спосіб організатори постаралися привернути увагу українців до проблем культурного життя на периферії. Реакція мешканців на афіші була неоднозначною: хтось був здивований, хтось розчарований, а когось це змусило інакше подивитися на культурну ситуацію в рідному місті.

«У людей, які живуть у маленьких містечках, такий дефіцит культурних продуктів, що вони відчайдушно хапаються за будь-яку можливість. У Жмеринці, коли люди побачили афіші, вони одразу стали запитувати, де придбати квиток, навіть не усвідомивши, що це фейк, ― розповідає Ярослав Мінкін, учасник проекту Культурно-освітня академія**. ― Але такі експерименти завжди доречні ― вони змушують спитати себе: що я можу зробити, щоб цей балет до нас усе ж таки приїхав? А, можливо, для когось це стане стимулом відкрити балетний гурток чи створити любительську трупу в місцевому театрі».

Проект пройшов у рамках Культурно-освітньої академії ― програми Гете-Інституту, спрямованої на децентралізацію культури.

«Ситуація, коли культурне життя сконцентроване у двох-трьох мегаполісах, є типовою для східноєвропейських країн. Сьогодні актуальна світова тенденція полягає у децентралізації культури, тобто у переносі ініціатив, подій і заходів у регіони. Цей процес дозволяє суттєво підвищити культурний рівень країни в цілому і вплинути безпосередньо на розвиток маленьких містечок», ― говорить Фрідеріке Мьошель, головний референт культурних проектів Гете-Інституту в Україні.

Більше інформації про проект можна знайти на офіційній сторінці Культурно-освітньої академії https://www.facebook.com/kultur.partizipation

* Гете-Інститут ― це всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччини.
Він популяризує вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародне співробітництво в культурній галузі, подає детальну інформацію про культурне, суспільне і політичне життя Німеччини.

** Проект Культурно-освітньої академії, заснований Гете-Інститутом, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об’єднання за допомогою спільних освітніх програм, візитів і дискусійних майданчиків активних діячів із державних і недержавних структур і на створення у такий спосіб можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої галузі.

 

Gloss.ua теперь и в Telegram: подписывайся на канал @glossua и читай только о самом интересном, чтобы ничего не пропустить.

Подписывайся на нас в социальных сетях и будь в курсе последних новостей из жизни города: Facebook, Google+, Twitter.

В центре внимания

ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии
не проспи октябрь

Новое на Gloss.ua