Карнавалу не буде: українців запросили на неіснуючі події

Незвичайні афіші з’явилися у Києві, Одесі, Бучачі, Жмеринці і Добропіллі.

1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9
 

Плакати повідомляють, що в клуб Бучача приїде діджей світового класу, в оперний театр Жмеринки ― європейський світовий балет, у Добропіллі відбудеться грандіозний рок-концерт, у Кременчуці покажуть кращі рекламні ролики, а в Краматорську пройде міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Крім амбіційних планів, афіші об’єднує ще дещо: жодна з анонсованих подій не відбудеться насправді.

На всіх плакатах можна прочитати таке: «Звичайно, відомий діджей міг би приїхати в Бучач, а сучасний балет ― у Жмеринку, але події такого масштабу, на жаль, не проходять у віддалених від столиці містах. Вирішити цю проблему допоможе культурна децентралізація. Приєднуйтесь до проекту Гете-Інституту Культурно-освітня академія».

Ініціатором проекту став німецький Гете-Інститут*. У такий спосіб організатори постаралися привернути увагу українців до проблем культурного життя на периферії. Реакція мешканців на афіші була неоднозначною: хтось був здивований, хтось розчарований, а когось це змусило інакше подивитися на культурну ситуацію в рідному місті.

«У людей, які живуть у маленьких містечках, такий дефіцит культурних продуктів, що вони відчайдушно хапаються за будь-яку можливість. У Жмеринці, коли люди побачили афіші, вони одразу стали запитувати, де придбати квиток, навіть не усвідомивши, що це фейк, ― розповідає Ярослав Мінкін, учасник проекту Культурно-освітня академія**. ― Але такі експерименти завжди доречні ― вони змушують спитати себе: що я можу зробити, щоб цей балет до нас усе ж таки приїхав? А, можливо, для когось це стане стимулом відкрити балетний гурток чи створити любительську трупу в місцевому театрі».

Проект пройшов у рамках Культурно-освітньої академії ― програми Гете-Інституту, спрямованої на децентралізацію культури.

«Ситуація, коли культурне життя сконцентроване у двох-трьох мегаполісах, є типовою для східноєвропейських країн. Сьогодні актуальна світова тенденція полягає у децентралізації культури, тобто у переносі ініціатив, подій і заходів у регіони. Цей процес дозволяє суттєво підвищити культурний рівень країни в цілому і вплинути безпосередньо на розвиток маленьких містечок», ― говорить Фрідеріке Мьошель, головний референт культурних проектів Гете-Інституту в Україні.

Більше інформації про проект можна знайти на офіційній сторінці Культурно-освітньої академії https://www.facebook.com/kultur.partizipation

* Гете-Інститут ― це всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччини.
Він популяризує вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародне співробітництво в культурній галузі, подає детальну інформацію про культурне, суспільне і політичне життя Німеччини.

** Проект Культурно-освітньої академії, заснований Гете-Інститутом, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об’єднання за допомогою спільних освітніх програм, візитів і дискусійних майданчиків активних діячів із державних і недержавних структур і на створення у такий спосіб можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої галузі.

Gloss19 ноября 2015, 13:01

В центре внимания

ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии
пумб

Новое на Gloss.ua

Как попрыгать на языке Тролля или Бюджетное путешествие по Норвегии

Как попрыгать на языке Тролля или Бюджетное путешествие по Норвегии

Одно из самых невероятных приключений в жизни
Карнавал, музыка и барахолка: Что делать на Дне Рождения Кураж Базара

Карнавал, музыка и барахолка: Что делать на Дне Рождения Кураж Базара

Их мероприятия уже обрели статус легендарных. А то, что будет твориться в эти выходные, просто невозможно пропустить!
Мистецький арсенал: Когда размер имеет значение

Мистецький арсенал: Когда размер имеет значение

Что представляет собой главная арт-платформа страны и почему туда стоит ходить на выставки, попробуем разобраться
Не все то кино, что Тарантино: в Киеве пройдет фестиваль Молодость 2016

Не все то кино, что Тарантино: в Киеве пройдет фестиваль Молодость 2016

Разбираемся, что организаторы приготовили для гурманов кино