Наш Сікорський

Наш Сікорський
Место: Музей культурного наследия, ул. Московская, 40 Б
Мероприятие уже прошло
Описание: В Музеї української діаспори діятиме історико-меморіальний виставковий проект «Наш Сікорський», присвячений всесвітньовідомому українському та американському авіаконструкторові
  • Описание
В Музеї української діаспори діятиме історико-меморіальний виставковий проект «Наш Сікорський», присвячений всесвітньовідомому українському та американському авіаконструкторові.

Уперше в Україні, на Батьківщині славетного авіаконструктора, буде відкрита експозиція, котра масштабно представить життєвий шлях та професійні досягнення Ігоря Сікорського київського й американського періодів. У проекті будуть продемонстровані унікальні експонати й документи, передані Музею української діаспори Igor I. Sikorsky Histоrical Archive та віднайдені в київських архівах, створені спеціально для проекту та надані найкращими українськими авіамоделістами моделі літальних апаратів Сікорського. В експозиції будуть відтворені куточки київського помешкання та майстерні геніального киянина, а також фрагмент його американського кабінету.

Перша зала експозиції представить київський період життя та діяльності Ігоря Івановича. Тут буде створено куточок київської квартири Сікорських початку ХХ ст., демонструватимуться унікальні сімейні фотографії, книги його батька Івана Олексійовича, архівні документи та плакати на авіаційну тематику того часу.

Центральна зала експозиції буде присвячена основним здобуткам геніального авіаконструктора. В ній глядачі зможуть побачити куточок київської майстерні та масштабну модель літака БіС-2 Ігоря Сікорського, на якому він вперше злетів у небо. Найкращі українські авіамоделісти представлять в цій залі стендові моделі літаків та гелікоптерів Сікорського. Тут демонструватимуться рідкісні світлини, плакати та біографічний фільм, в якому звучить голос геніального конструктора.

Третя зала розкриє життя Ігоря Сікорського в США. Тут експонуватимуться унікальні світлини, зроблені в родинному колі та під час його подорожей. Також демонструватимуться рекламні постери й матеріали, що розкривають діяльність компанії конструктора, та буде відтворене робоче місце Ігоря Івановича. В залі будуть представлені й сучасні винаходи послідовників Сікорського, а саме роботи-переможці всеукраїнського конкурсу стартапів «Sikorsky Chаllenge».

«Це грандіозний проект, яким ми віддаємо шану нашому славетному співвітчизнику. Сікорський втілив найсміливіші мрії, які він виношував хлопчиком на українській землі. Діяльність Сікорського змінила хід всесвітньої історії. І ми горді, що його славетний шлях розпочався в Києві» – говорить директор Музею української діаспори Оксана Підсуха.

Проект «Наш Сікорський» здійснений завдяки підтримці та за участі ВАТ «Аеропракт», ГО «АОПА України», «Kyiv Scale Models Fest», Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ», інноваційної екосистеми «Sikorsky Chаllenge», Національної наукової медичної бібліотеки України та Національного військово-історичного музею України.


Довідка про музей

Музей української діаспори є філією Музею історії міста Києва. Музей висвітлює історію та знайомить із творчою спадщиною видатних особистостей українського походження. У семи експозиційних залах демонструються рідкісні фотографії, документи, твори й особисті речі українських митців, що жили й працювали в США, Канаді, Франції, Австралії та інших країнах світу.

Біографічна довідка про Ігоря Сікорського

Ігор Іванович Сікорський (1889-1972) народився 25 травня в Києві в родині лікаря-психіатра, професора Київського університету Св. Володимира. Ще під час навчання в Першій київській гімназії геніальний киянин сконструював свою першу модель гелікоптера з гумовим моторчиком. З 1907 по 1911 роки Ігор вчиться в Київському політехнічному інституті, організував студентську авіаційну спільноту на базі КПІ, а також вступив до Київського товариства повітроплавання. В рідному Києві Сікорський створив свої перші моделі гелікоптерів та аероплани, зокрема, знаменитий БіС-2, який піднявся у київське небо. З Києвом пов’язаний і знаменитий «Ілля Муромець» – чотиримоторний біплан, який був збудований на «Російсько-балтійському вагонному заводі» і який поставив низку рекордів та здійснив історичний переліт із Санкт-Петербурга до Києва в червні 1914 року.

Основні досягнення Сікорського-авіаконструктора були здійснені в США, куди він емігрував у 1919 році. Там, у 1923 році Ігор Іванович заснував власну компанію «Sikorsky Aeroengineering Corporation». Серед його кращих розробок, створених у США: S-38 – пасажирський літаючий човен, який забезпечив розвиток транспортної мережі американського континенту, його перший американський гелікоптер VS-300 (S-46), що дав початок подальшим розробкам гвинтокрилів. Саме на гелікоптерах Сікорського було здійснено перші перельоти через Атлантику (1967) та Тихий океан (1970). На гвинтокрилах Сікорського і зараз літають президенти різних країн світу, його машини задіяні в якості повітряних шпиталів, вони гасять лісові пожежі та стоять на озброєнні різних країн світу.

Читай также

0 комментариев

Комментарии

Новые материалы

Тварь ли я дрожащая или тело имею: почему, как, кто и зачем модифицирует свое тело?

Тварь ли я дрожащая или тело имею: почему, как, кто и зачем модифицирует свое тело?

Сделать все уродливое красивым, потом еще красивее, страшно красивым или просто страшным

Пас, данк и пик-н-ролл: за что мы любим баскетбол, а также игру форварда БК Будивельник Артура Дроздова

Пас, данк и пик-н-ролл: за что мы любим баскетбол, а также игру форварда БК Будивельник Артура Дроздова

Если вы можете отличить Майкла Джордана от Майкла Джексона, этот материал для вас!

Вхід обов'язковий: Альберт, або найвища форма страти

Вхід обов'язковий: Альберт, або найвища форма страти

Літературно-музичний перфоманс на сцені Молодого театру

IQOS: Альтернатива для курильщиков

IQOS: Альтернатива для курильщиков

Тестируем передовую разработку и делимся впечатлениями

Дешево, сердито і неймовірно: про подорожі автостопом з Христиною Буній

Дешево, сердито і неймовірно: про подорожі автостопом з Христиною Буній

Як це – подорожувати за три копійки, ночувати в придорожньому туалеті й усе одно повертатися додому з купою незабутніх вражень

Где перезарядить мозги: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве
Все хвойные попадают в рай: куда девать елки после новогодних праздников

Все хвойные попадают в рай: куда девать елки после новогодних праздников

Экология - тренд года. Как быть в тренде прямо сейчас, читай в нашем материале

Гастронаводки декабря

Гастронаводки декабря

Новости ресторанов, кафе и еды в городе

Наверх