Стоит увидеть: необычные стены киевских зданий (ФОТО)

Протягом останніх кілька років у столиці з'явилася безліч графіті, що займають цілу стіну міських будівель. Різноманітні написи можна виявити навіть на стінах собору Святої Софії.

Сьогодні бізнесмени й міська влада, та й самі городяни розгледіли в настінному живописі не тільки хуліганські витівки, але і місцями високе мистецтво, здатне оживити традиційно сумний міський пейзаж.

Найбільше графіті можна виявити в центрі столиці. Приміром, на улюбленій киянами і гостями міста Пейзажній алеї, відомої своїми яскравими скульптурами і оригінальними лавками.

Причому на стінах будівель в центральних районах Києва знаходяться роботи не тільки українських, а й зарубіжних художників. Так, наприклад, фасад будинку на вул.Златоустівська, 20 у 2010 році розписав французький художник Remed (Гійом Альбі). На створення розпису майстра надихнули київські пам'ятники - "Батьківщина мати" і "Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь".

Француз Олів'є 2Shy на стіні будинку по вулиці Гоголівській, 32а створив картинку з комп'ютерної гри. Причому ескіз роботи майстер привіз із собою.

А поляк Zbiok (Славомир Чайковський) розфарбував стіну будівлі на вулиці Гончара, 9. Як і попередні дві роботи, його картина була створена в рамках міжнародного фестивалю стріт-арту "Muralissimo".

На будівлі по вулиці Урицького, 16 розмістилося велике панно француза 3ttman (Луї Ламбера) під назвою "Любов".

Сам автор зазначив що перед початком роботи побачив малюнки української художниці Марії Приймаченко. "Можливо, саме ці роботи надихнули мене. Я вирішив обрати яскраву колірну гамму, сподіваючись, що вона сподобається українцям", - заявив 3ttman.

Однак першим фасадом, розписаним в рамках арт-стріт фестивалю "Мураліссімо" став фасад будівлі по Лаврському провулку, 9. Його розписали відомі українські стріт-артисти Interesni Kazki спільно з Lodek (Вова Воротнів).

Взагалі в Києві нескладно знайти роботи команди Interesni Kazki. Так, наприклад, одна з їхніх робіт під назвою "Сновидіння" прикрашає стіну будинку біля Індустріального мосту.

Їх же руками розписані стіни ТЕЦ-5 поряд з Південним мостом.

Ще одну роботу Interesni Kazki можна побачити на вулиці Соляний.

А будівлю по вулиці Турівській, 1 прикрашає робота групи Interesni Kazki, присвячена, за словами самих авторів, "аутизму та інакшості".

На вулиці Володимирській, 77 можна побачити "Будинок з жирафами" - торець будівлі розписали художники з розташованого тут архітектурного бюро.

Стіну сусіднього з "жирафами" будівлі прикрашає пейзаж, створений працівниками того ж архітектурного бюро.

Два роки тому веселі картинки прикрасили стіну корпусу № 2 київської дитячої лікарні "Охматдит".

Ще одна лікарня, стіни якої прикрасили графіті - психіатрична лікарня імені Павлова. Будівля навпроти дитячого відділення розписала група "П'ятка", що складається з п'яти художників. Примітно, що їхній проект носить назву "Дорога в рай".

Ціла галерея стріт-арту знаходиться на набережній Дніпра. Тут можна зустріти і звичайні теги, і цілі монументальні полотна. Одне з таких, наприклад, створив разом з друзями київський художник Іван Семесюк, відомий також як представник жлоб-арту.

Тематика робіт, на які можна подивитися, прогулюючись вздовж Дніпра, дуже різноманітна.

ИсточникGloss10 июня 2014, 11:54

В центре внимания

ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии

Новое на Gloss.ua

Начинаем шабаш: 13 ресторанов Киева для празднования Halloween

Начинаем шабаш: 13 ресторанов Киева для празднования Halloween

Главное, не забудь взять с собой пару икон и осиновый кол - кто знает, какие приключения поджидают тебя в эту ночь
Йога Плюс: йога там, где ты

Йога Плюс: йога там, где ты

Новое приложение "Йога Плюс" заменяет персонального преподавателя и предлагает множество разнообразных программ. Разбираемся, что к чему
Пирожковая Тетя Клара: всегда свежая выпечка со вкусом из твоего детства

Пирожковая Тетя Клара: всегда свежая выпечка со вкусом из твоего детства

Какими пирожками угощают, сколько брать с собой денег и почему сюда стоит зайти перекусить, читай в нашем обзоре
Руками трогать: ТОП-5 необычных музеев Киева

Руками трогать: ТОП-5 необычных музеев Киева

Но не все музеи скучные. Мы подготовили подборку самых интересных музеев Киева, которые полностью ломают стереотипы
Наверх