Філарет закликає створити незалежну від Москви та Константинополя православну Церкву

ИсточникGloss11 июля 2007, 11:50   430

Про це він заявив у суботу, 7 липня, перед мирянами Хрестовоздвиженського монастиря Манявський скит у селі Манява Богородчанського району Івано-Франківської області після святкової Літургії.

"Наша Церква, православна, сьогодні розділена, - сказав Патріарх Філарет. - І це велика проблема не тільки для великої православної української Церкви. А це, передусім, велика проблема перед нашою державою. Оскільки держава, у якій духовні основи зруйновано (я маю на увазі розділену православну Церкву), така держава довго існувати не може".

За його словами, "сьогодні завданням і держави, і Церкви - є утворення єдиної православної Церкви - помісної, незалежної ні від Москви, ні від Константинополя".

Він переконаний, що тільки "тоді наше суспільство буде консолідованим. І цей духовний фундамент дасть можливість нашій молодій Українській державі впевнено крокувати в майбутнє".

Патріарх Філарет переконаний, що "якщо духовність нашого народу зміцниться, то жодні ворожі сили не подолають нашу Українську державу".

"Бог подарував нам незалежність, і тому ми повинні дякувати Йому за це й користуватися цим коштовним подарунком, - сказав Філарет. - Утворивши єдину помісну православну Церкву, ми зміцнимо нашу Українську державу. І нам буде всім краще жити на цій благодатній українській землі".

 

Gloss.ua теперь и в Telegram: подписывайся на канал @glossua и читай только о самом интересном, чтобы ничего не пропустить.

Подписывайся на нас в социальных сетях и будь в курсе последних новостей из жизни города: Facebook, Google+, Twitter.

В центре внимания

  ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
  Комментарии
  не проспи февраль
  Наверх