На Подолі відкриють музей науки та техніки «Експериментаніум»

На Подолі відкриють музей науки та техніки «Експериментаніум»

Алла Миколаєнко20 сентября 2012, 15:55Выставки   34202

У музеях ми звикли бути пасивними спостерігачами, сприймаючи експонати крізь скло. Науково-розважальний центр «Експериментаніум» покликаний розвіяти наші стереотипні уявлення та усталені заборони. Увімкнути, повернути, розкрутити, натиснути, потягти, штовхнути і на власні очі побачити, як працює той чи інший закон науки, відтепер можна, лише відвідавши новостворений музей.

Відкриють «Експериментаніум» 21 вересня.

Передусім це простір, у якому 2000 квадратних метрів дозвілля, 3 поверхи наочних прикладів, більш ніж 200 інтерактивних експонатів. Оптика, механіка, біологія, магнетизм, акустика, астрономія, левітація, анатомія – і це ще далеко не всі розділи наук, представлені в експозиції. В окремій залі представлено анатомію, різноманітні оптичні ілюзії та головоломки. Не згубитися допоможуть таблички з поясненнями до експонатів. Тут є і екскурсоводи – студенти й випускники провідних технічних університетів.

Наймасштабніший експонат в експозиції – звичайна пожежна машина. Це для того, щоб всі люди, які мріяли стати пожежниками, нарешті здійснили свою мрію.

В «Експериментаріумі» є «Контактна стіна». Прикладаєш з одного боку долоню і отримуєш її об'ємне відображення з іншого боку. Притулившись до стіни обличчям, одержуєш справжнісіньку маску.

Мабуть, годинами наймолодші відвідувачі проводитимуть у залі логіки. Хоча й дорослі не стоятимуть осторонь.

Ще одне цікаве завдання в залі логіки, як зауважують працівники музею, розвиває моторику рук. Спробуйте зав’язати шнурівки плоскогубцями!

Однозначно загострення батьківської свідомості слід чекати від «вагітного» жилета, створеного спеціально для чоловіків.

Будову людського тіла, себто анатомію, представлено у формі конструктора – звичної для дітей забавки. От тільки складати доведеться, скажімо, голову людини.

Найзагадковіша в музеї – експозиція оптики. Наприклад, побачити себе в інфрачервоному промінні можна за допомогою тепловізора. Гра світла, кольору і тіней манить і замовчує таємничим осяянням.

Приваблять відвідувачів численні оптичні ілюзії в музеї. Враження про предмет або явище, яке ми бачимо, вводить в оптичну оману. Деякі зорові ілюзії давно мають наукове пояснення, інші лишаються нез'ясованими досі. Крім того існує багато спеціально вигаданих оптичних головоломок, що створюють приголомшливі ефекти.

Приміром, подивіться на цю лампочку, не відриваючи погляду протягом десяти секунд, і швидко переведіть погляд на біле поле. Якщо дивитися уважно й сконцентровано, поруч має з’явитися ще одна лампочка, як мінімум – її контури.

Або ж інша оптична ілюзія. Хіба не тече вода з кранів?

Якщо в попередніх залах було тихо, то акустику представлено гучніше. Є тут, наприклад, піаніно з прозорою лицьовою стінкою: як же інакше побачити його внутрішні «механізми»? А можна спробувати себе за барабанною установкою.

Завдяки інтерактивним експонатам музею кожен його відвідувач може відчути себе справжнім дослідником, «доторкнутися» до науки: тут власноруч будують мости без жодного цвяха, спостерігають зародження торнадо, зазирають у нескінченність, створюють блискавку, змушують літати магніт...

Незабаром у музеї запрацює кафе, а ті, хто захоче продовжити експерименти вдома, матимуть змогу відвідати крамничку, де їм запропонують набори юного хіміка, інтелектуальні ігри, головоломки, енциклопедії. «Експериментаріум» пропонує екскурсійні програми, покликані поглибити знання в тій чи іншій науковій царині.

Щоб не загубитися між поверхів і розділів, у музеї ліпше рухатися за схемою.

Музей розташований на Подолі за адресою вул. Верхній Вал, 2-а.

 

Gloss.ua теперь и в Telegram: подписывайся на канал @glossua и читай только о самом интересном, чтобы ничего не пропустить.

Подписывайся на нас в социальных сетях и будь в курсе последних новостей из жизни города: Facebook, Google+, Twitter.

В центре внимания

Читай также

ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии

Новые материалы

Перезарядить мозг: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве

Перезарядить мозг: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве

Вечер рабочего дня — повод хорошо провести время.

Удивительное рядом: киевский ресторан выдает меню в зависимости от гостей
Что с ними не так: 10 скандальных мобильных приложений

Что с ними не так: 10 скандальных мобильных приложений

Чем грешат программные разработчики.

О чем говорил Дэвид Линч в Киеве: отзывы киевлян
Записаться нельзя откладывать: 40 бесплатных онлайн-курсов от университетов со всего мира
Рейтинг кинотеатров Киева: качество, репертуар, цены

Рейтинг кинотеатров Киева: качество, репертуар, цены

Чтобы вы не сомневались, куда идти в кино.

Антихайп: чем торгуют в подземных переходах Киева

Антихайп: чем торгуют в подземных переходах Киева

От кожаных трусов до монгольских ножей.

Есть ответ: почему знаменитостей начали обвинять в домогательствах именно сейчас

Новые статьи

ТОП месяца

Наверх