Лучшие книжные места Киева по мнению шести столичных писателей

Несмотря на стремительный рост популярности электронных читалок, книжка пока не сдает своих позиций: уверены, даже будучи счастливым обладателем e-book, ты все равно время от времени отправляешься в книжный магазин или на «Петровку» с целью обзавестись каким-то бумажным изданием – для себя или в подарок. Актуальны также книжные кафе и библиотеки. Нам стало интересно, какие книжные места в Киеве облюбовали наши современные писатели, и мы обратились к шести молодым представителям украинской литературы с просьбой сдать читателям Gloss.ua свои точки. Для удобства их ответы мы сопроводили адресами упомянутых заведений.

Катерина Бабкина, писатель:

«З місць, де можна почитати, мені подобається книгарня «Є» на Лисенка вдень. Свого часу я працювала там арт-менеджером, і дотепер колишні колеги з арт-відділу поять мене чаєм. В загальній залі там є столики зі стільцями і працює Wi-Fi – якщо трапиться спокійна зміна консультантів, можна почитати, а то й попрацювати за необхідності. Вверечі там проводять різного ґатунку заходи, тому ця опція не активна.

Нововідкрита книгарня «Чуланчик» на Пушкінській полонила моє серце в першу чергу асортиментом: там можна запросто придбати щось не те, що я не читала, а про існування чого навіть не здогадувалася, і точно буде добре, бо я на сто відсотків довіряю смакові Олі Жук, кураторці «Книжкового Арсеналу».

З бібліотек мені візуально дуже подобається бібліотека імені Вернадського. Коли я щойно переїхала до Києва, мені хтось сказав, що там з першого до останнього поверху тільки книжки, і я дотепер в глибині душі в це не вірю, тобто є якась загадка, яка зачіпає.

Я дуже сумую за «Бабуїном» на Хмельницького, там були в ідеальній пропорції соціальна, книжкова і барна сторона. Такого більше немає. А взагалі я страшно люблю читати з айфону чи з планшета, хоча це й не круто, не шляхетно, не біля каміну і без запаху паперу і фарби. Але я за зміст (зміст самого процесу в даному випадку), а форму можна мінімізувати до віртуальної».

Тарас Антипович, писатель:

«Я купую українські книжки в книгарні «Є» на «Золотих воротах». Ціни у цій мережі прийнятні. До того ж, маю картку на 5% знижки. А книжки іноземних авторів безпринципно качаю з інтернету. Мені взагалі вже нікуди ставити паперові видання: шафи забиті. В арт-кафе і бібліотеках я не буваю».

Яна Дубинянская, писатель:

«Последнее время, кроме, разумеется, «Петровки», моими книжными местами стали распродажные магазинчики возле метро, вроде «Книги от 15» или «Книги от 10». Я такие знаю на «Академгородке», на «Житомирской», на «Дарнице». Ужас (действительно ужас, я не шучу) в том, что в так называемый «слив» сейчас попадает масса хороших и, главное, совсем недавно изданных книг. Если покопаться, можно найти потрясающие вещи, которые в свое время никто не купил. А магазинчики очень симпатичные, уютные, ничего общего с книжными развалами той же «Петровки».

Но это еще не ужас-ужас. А ужас-ужас состоит в том, что с Нового года я – счастливая владелица дикого амазонского киндла, и, боюсь, с этого момента книжные места в реале будут интересовать меня несколько меньше. А приятных, уютных и, главное, легальных книжных мест в Сети пока не знаю. И я такая не одна».

Галина Ткачук, писатель:

«Місце, в якому я особисто провела найбільше часу за читанням книжок, – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Щоправда, про модернізацію та зручність для читачів тут наразі не йдеться, зате бібліотека дуже схожа на машину часу. Найзручніша бібліотека Києва, за моїми спостереженнями, – це, без сумніву, Бібліотека Могилянки. Зручна, комп'ютеризована, з бездротовим інтернетом та гарним графіком роботи. Відкрита, до речі, для «сторонніх читачів».

Серед книжкових магазинів я назву «Смолоскип» на Подолі. Для мене це найбільш душевна книгарня Києва. Невеличка, затишна, камерна і, що важливо, з хорошими цінами. А ще там працює поет Микола Леонович, що також плюс, оскільки цей факт забезпечує приємну розмову під час вибору книжки та компетентну консультацію.

Останню позицію мого особистого хіт-параду розділили Національна історична бібліотека та Національна бібліотека для дітей. Обидві, звісно, також «машини часу», але в кожної свій настрій, клімат, колорит і стиль».

Павел Коробчук, поэт:

«Мої улюблені книжкові крамниці – книгарня «Смолоскип» та книгарня «Є» на Подолі. Через те, що книги там українською, і через те, що ці крамниці знаходяться в дуже зручному місці. В «Смолоскип» я заходжу потеревенити про життя і про книги, а в «Є» – подумати над книгами. Також в студентські роки я місяцями пропадав у бібліотеці імені Вернадського: ця аура знайома багатьом студентам.

До закриття книгарні «Сяйво» саме вона була улюбленою точкою книг у Києві для мене. Також на перших курсах чомусь часто бував у книгарні «Наукова думка». Арт-кафе я особливо не відвідую, тому що затишну атмосферу влаштовую в себе вдома, а відірватися люблю в більш шумних місцях або в лісі».

Лариса Денисенко, писатель, адвокат:

«В Києві не так багато місць, пов’язаних із книгами. Напевне, варто розпочати з книжкового ринка на «Петрівці», де у вусатого пана Фелікса, котрий не тільки продає, але й читає книжки, можна знайти сучасні книжки на будь-який смак. На «Петрівці» я люблю влаштовувати пошук книжки-незнайомця у букіністів: дивовижні відчуття, коли старовинна книжка потрапляє тобі до рук і починає шепотіти щось, і ти вже не можеш з нею розлучитися і тягнеш додому таємниці, про існування котрих і про свій інтерес до цього навіть не підозрював. На «Петрівці» можна зайти і до магазину «Читайка», якщо це буде, наприклад, субота, вдень можна почути і побачити когось з письменників.

Вулицю Пушкінську цілком можна називати книжковою вулицею. По-перше, там знаходиться легендарна арт-кав`ярня та книгарня «Купідон», де почав функціонувати зал для тих, хто не палить, і це певною мірою є порятунком для мене. Юрко Покальчук вже пішов із життя, але він туди досі заходить, я впевнена. Ледь не навпроти «Купідона» знаходиться гостинна книгарня Любові Трофімової, де затишно, спокійно і тихо. Трохи вище Пушкінською – недавно відкритий «Чулан» Ольги Жук, поки я туди не навідалася, але мені вже подобається те, що там відбувається навіть з анонсів.

Не можна не згадати мережу книгарень «Є», де ледь не щовечора відбуваються літературні події: книжкові презентації, круглі столи, виступи письменників, дитячі літературні ігри. В мене є певний ритуал, коли я йду до «Є», якщо я не забуду підморгнути котові біля «Золотих воріт» – обов’язково знайду цікаву книжку для себе і саме зараз її придбаю.

Оскільки мені чомусь надзвичайно подобаються аеропорти, я дуже люблю «Мистецький Арсенал», і я дуже рада, що там також влаштовуються літературні перфоманси та виставки.

Відносно новим та цікавим літературним майданчиком став «Диван», мені там хіба що бракує співвідношення звуку та зображення, доводиться обирати щось одне. Але тим не менше, «Диван» легко знайти (розташований на Бессарабці), там приємна атмосфера. Ще є «Бабуїн».

Серед бібліотек я вирізняю парламентську, бо багато студентських спогадів пов’язано з нею, але, відверто кажучи, давно я не була в бібліотеці, треба це виправити.

Але більше за все я люблю стишитися з книжкою на вуличках Подолу, щоб було тихо, небом блукали ворони та ледь чутні схлипи вітру, десь у звичайній кав’ярні або на схилах Дніпра, поки що це можливо».

Библиотеки:

Библиотека национального университета «Киево-Могилянская академия»
ул. Сковороды, 2
www.library.ukma.kiev.ua

Национальная библиотека Украины для детей
ул. Баумана, 60
пн – пт, вс 9:30 – 18:00 (летний период),
8:30 – 17:00 (зимний период), сб вых.
http://www.chl.kiev.ua

Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского
пр. 40-летия Октября, 3
январь – июнь, октябрь – декабрь пн – сб 9:15 – 20:00,
вс 9:15 – 18:00
июль – сентябрь пн – сб 9:15 – 18:00, вс вых.
http://www.nbuv.gov.ua/

Национальная историческая библиотека Украины
ул. Лаврская, 5, корп. 24
(на территории Национального Киево-Печерского историко-культурного заповедника)
вт – вс 10:00 – 18:00, пн вых.,
последняя пятница месяца – санитарный день
http://www.dibu.kiev.ua/

Национальная парламентская библиотека Украины
ул. Грушевского, 1
пн – пт 9:00 – 20:00, сб – вс 10:00 – 18:00
четвертая пятница каждого месяца – санитарный день
http://nplu.org/

Другие книжные места Киева:

Кнайп-клуб «Купидон»
ул. Пушкинская, 1-3/5
пн – чт, вс 10:00 – 00:00
пт – сб 10:00 – 2:00

Книжная кофейня «Бабуин»
ул. Симона Петлюры (бывшая Коминтерна),10
11:00 – 23:00, без вых.
http://babuin.ua/

Национальный культурно-художественный и музейный комплекс "Мыстецкий Арсенал"
ул. Лаврская, 10-12
www.artarsenal.in.ua

Фестиваль-ресторация «Диван»
пл. Бессарабская, 2
пн - чт, вс 12:00 – 3:00 пт,
сб 12:00 – 6:00
festrestdivan.com.ua

Книжные магазины:

«Є»
ул. Лысенко, 3
9:00 – 21:00, без вых.
ул. Спасская, 5
9:00 – 21:00, без вых.
http://book-ye.com.ua/

Книгарня Товариства книголюбів
ул. Пушкинская, 8а
тел. 278-2434

«Наукова думка»
ул. Грушевского, 4
тел. 278-0696

«Смолоскип»
ул. Межигорская, 21
пн – сб 11:00 – 19:00, вс вых.

«Читайка»
пр. Московский, 10 (территория книжного рынка «Петровка»)
9:00 – 20:00, без вых.
http://www.chytayka.com.ua/

«Чулан» и «Чуланчик»
ул.Пушкинская, 21 (вход через арку)
11:00 – 20:00, без вых.
http://chulanchik.kiev.ua

В центре внимания

Читай также

Количество просмотров: 11947
ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии

Новые материалы

Анатомия шоу ONUKA и НАОНИ: концерт, который рекомендуем не пропустить

Анатомия шоу ONUKA и НАОНИ: концерт, который рекомендуем не пропустить

Разбираемся, что такое ONUKA & НАОНИ и чего стоит ждать от этой программы

ART декабрь. Рейтинг выставок месяца по нестандартным признакам

ART декабрь. Рейтинг выставок месяца по нестандартным признакам

Лучшее, что будут показывать в киевских галереях

Рождественская барахолка: 10 причин для настоящего Куража

Рождественская барахолка: 10 причин для настоящего Куража

Куда бежать в первую очередь, чтобы покуражиться и ничего не пропустить, читайте в этом материале

Обзор ресторана венецианской кухни Сasa Nori: чувствуй себя, как дома

Обзор ресторана венецианской кухни Сasa Nori: чувствуй себя, как дома

Единственное место в Киеве, где готовят блюда северо-восточной Италии по старинным рецептам 200-летней давности

Кино – не говно: самые нестандартные фильмы декабря

Кино – не говно: самые нестандартные фильмы декабря

Альтернатива выносящей мозг попсе

Шевели мозгами: лучшие образовательные мероприятия декабря

Шевели мозгами: лучшие образовательные мероприятия декабря

Ученье – свет, а неученье – нелюбимая работа в офисе с 9 до 6. Учимся круто писать, работать с командой и общаться с налоговой

Любимое дело, воображаемая старость, красота, снег и музыка ноября от Кирилла Иванова (СПБЧ)

Любимое дело, воображаемая старость, красота, снег и музыка ноября от Кирилла Иванова (СПБЧ)

Интервью с лидером группы СПБЧ накануне киевского концерта

Киев для нищей интеллигенции или Гид по бесплатным событиям декабря

Киев для нищей интеллигенции или Гид по бесплатным событиям декабря

Как провести декабрь без гроша в кармане, читайте в нашей подборке

дед

Новые статьи

Анатомия шоу ONUKA и НАОНИ: концерт, который рекомендуем не пропустить

Анатомия шоу ONUKA и НАОНИ: концерт, который рекомендуем не пропустить

Разбираемся, что такое ONUKA & НАОНИ и чего стоит ждать от этой программы
ART декабрь. Рейтинг выставок месяца по нестандартным признакам

ART декабрь. Рейтинг выставок месяца по нестандартным признакам

Лучшее, что будут показывать в киевских галереях
Рождественская барахолка: 10 причин для настоящего Куража

Рождественская барахолка: 10 причин для настоящего Куража

Куда бежать в первую очередь, чтобы покуражиться и ничего не пропустить, читайте в этом материале
Обзор ресторана венецианской кухни Сasa Nori: чувствуй себя, как дома

Обзор ресторана венецианской кухни Сasa Nori: чувствуй себя, как дома

Единственное место в Киеве, где готовят блюда северо-восточной Италии по старинным рецептам 200-летней давности
Кино – не говно: самые нестандартные фильмы декабря

Кино – не говно: самые нестандартные фильмы декабря

Альтернатива выносящей мозг попсе

ТОП месяца

Легенда хаус-сцены выступит в Closer: Marcellus Pittman

Легенда хаус-сцены выступит в Closer: Marcellus Pittman

Вне зависимости от реальной метеорологической ситуации, суббота в Клоузере будет солнечной
Где перезарядить мозги: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве

Где перезарядить мозги: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве

Куда пойти после работы
Новая украинская музыка: группа The Erised презентует альбом в клубе Atlas

Новая украинская музыка: группа The Erised презентует альбом в клубе Atlas

Почему вечер среды тебе стоит провести в Атласе, разбираемся в этом материале
Fine Nuances: одежда для личности и кофе для счастья

Fine Nuances: одежда для личности и кофе для счастья

Пофилософствовать на тему вещей за чашкой самого-вкусного-эспрессо-в-мире от FINE и Александра Славинского мы отправились в шоу-рум NUANCES
Киевская философия: ответ на главный вопрос жизни, Вселенной и всего такого

Киевская философия: ответ на главный вопрос жизни, Вселенной и всего такого

В преддверии Всемирного дня философии редакция рассуждает об истории, развитии и применении этой науки в парадигме столичной жизни
Наверх