Киевский академический театр юного зрителя на Липках

Нина Петрова15 мая 2008, 12:25

Источник

 

Т В О Р Ч А   Д О В І Д К А
 

Київський академічний театр юного глядача на Липках був заснований 1924 року Олександром Соломарським та Іриною Дєєвою. Перша прем'єра - "Мауглі" за Р. Кіплінгом - відбулася 8 листопада. З театром співпрацювали найвидатніші майстри українського мистецтва - А. Бучма, В. Татлін, А.Лундін, В.Вільнер, К. Кошевський, Б.Вершилов, М. Фореггер, Меллер, навіть К.Станіславський, який брав участь у постановці "Синього птаха" М.Метерлінка.

Поставлені в період з 1924 по 1941 роки, такі вистави, як "Мауглі" Р.Кіплінга, "Соловей" Г.-Х.Андерсена, "Хо" Я.Мамонтова, "Платон Кречет" О.Корнійчука, "Ревізор" та "Одруження" М.Гоголя, "Сорочинський ярмарок" за М.Гоголем, "Юність Тараса" В.Суходольського, "Шахерезада" Д.Огнева, "Дон Кіхот" М.Сервантеса, "Недоросток" Д.Фонвізіна, "Сава Чалий" І.Карпенка-Карого, "Вільгельм Телль" Ф.Шіллера, "Шевченківський ранок" В.Чаговця, "Міщанин у дворянстві" та "Витівки Скапена Ж.-Б.Мольєра, "Синій птах" М.Метерлінка, "Горбоконик" П.Єршова, "Дохідне місце" О.Островського, "Дитинство" та "Міщани" М.Горького й інші, стали гордістю й окрасою Київського ТЮГу; вони продемонстрували жанрове розмаїття репертуару і новаторство пошуків, завоювань та звершень, заклали традиції акторського та режисерського мистецтва даного колективу, які гідно розвиватимуть і помножуватимуть талановиті представники Київського театру юного глядача у своїй подальші творчій діяльності.

У повоєнний період такі режисери, як В.Довбищенко, О.Соломарський, а далі О.Барсегян, Д.Чайковський, В.Пацунов, В.Судьїн, М.Мерзлікін, В.Бугайов, художник М.Френкель крок за кроком вивели театр на найвищий ступінь удосконалення професіоналізму, що було позначено новаторськими та експериментальними пошуками, знахідками і відкриттями.
У різні роки театр носив ім'я: І. Франка, М. Горького, Ленінського комсомолу. За виставу "Молода гвардія" в 1966 році театр було нагороджено всесоюзною премією Ленінського комсомолу і вручено золоту медаль Лауреата № 002. У 1974 році - орденом Трудового Червоного Прапора. Театр широко гастролював по республіках Радянського Союзу та за кордоном.
З 1954 року театр юного глядача розташувався в історичному місці Києва - в районі Липок на Печерську. Приміщення театру на Липках сучасне і зручне, з двома сценами та глядацькими залами на 408 та на 80 місць. У 2004 році театру було присвоєно статус "Академічного".

З 1991 року художній керівник театру - Віктор Гирич. Сьогодні він є провідним фахівцем постановок для дітей, режисером, який знає дитячу психологію і вибудовує виставу таким чином, щоб дитина отримала сильні емоційні враження, щоб вистава провокувала її потребу в співчутті та пробуджувала інтерес до мистецтва. Режисер створює молодіжний театр для молоді, звертаючись до різних за віком глядачів - і маленьких, і дорослих, апелюючи до тем всепереможної сили любові, добра і людяності за допомогою казки, трагедії, фарсу, мюзиклу. Театр на Липках прагне бути почутим своїм глядачем, і саме тому говорить про вічне на одній мові з молоддю, використовуючи в своїх постановках сучасні стилі і напрямки, синтезуючи зовнішню яскравість та ефектність з глибоким внутрішнім інтелектуальним, емоційним та духовним наповненням вистави.
Особливість Театру на Липках в тому, що він задовольняє мистецькі запити трьох категорій глядачів - малюків, молоді і старшого покоління.

Зараз репертуар театру нараховує понад 30 вистав, що репрезентують найдобірнішу класичну та сучасну літературу: В. Шекспір, Ж-Б. Мольєр, П-О. Бомарше, А. Чехов, В. Набоков, І. Франко, О. Олесь, М. Гоголь, М. Твен, Е. Гофман, брати Грім, А. Ліндгрен, І. та Я. Златопольські, О.Генрі, Леся Українка, Лопе де Вега - це неповний перелік імен на сьогоднішній афіші Театру на Липках. В 1993 році вистава "Коломбіна, П'єро, Арлекін", в 1999 році - "Пригоди Тома Сойєра", а в 2001 році - "Лис Микита" отримали театральну премію "Київську Пектораль", як кращі вистави для дітей, а в 2002 році вистава "Вовки та..." була відмічена цією ж премією за кращий режисерський дебют. В 2004 році вистава "Серце П'єро" перемогла на VІ Московському міжнародному телевізійно-театральному фестивалі в номінації "За високу сценічну культуру". У 2007 році Київський академічний театр юного глядача на Липках брав участь у театральному конкурсі "Від античності до сучасності", що відбувався у рамках міжнародного фестивалю "Боспорські агони" м. Євпаторія і отримав "Спеціальний приз журі" за виставу "Химера".
У 2000 році побачила світ книжка "Театр з аурою сонця" Валентини Заболотної та Володимира Корнійчука, що висвітлює всю історію театру від витоків до сьогодення.

Кожного року до театру приходять молоді талановиті актори і режисери для створення нових ролей і вистав. Завдяки цьому в театрі постійно триває мистецький пошук, в якому надається перевага сміливим експериментальним роботам, що спрямовані на формування сучасного гуманістичного світогляду підростаючого покоління - майбутнього України. Театр є своєрідною творчою лабораторією, де народжуються та випробовуються нові сценічні ідеї, знахідки. Тут починали свою творчу діяльність такі відомі Українські режисери, як Юрій Одинокий, Станіслав Мойсеєв, Андрій Балабан, Андрій Крітянко, Євген Курман.
Київський академічний театр юного глядача на Липках зібрав унікальну трупу, актори якої спроможні однаково психологічно наповнено, талановито і яскраво створювати образи, як у дитячому, так і у дорослому репертуарі.
Велику увагу театр приділяє українській драматургії, національному мистецтву і його особливостям. Вистава "Ярмарковий гармидер" Яна та Ірини Златопольських у постановці режисера заслуженого діяча мистецтв України Віктора Гирича є яскравим прикладом того, наскільки багатошаровою і колоритною є наша національна спадщина. Виставою "Лісова пісня" Лесі Українки театр ще раз доводить, що театральна класика невичерпна і для кожного віку в будь які часи вона буде цікавою і актуальною. У 2006 році вистава номінувалась на здобуття державної премії ім. Тараса Шевченка.

Театр на Липках є важливим осередком високої мистецької культури, де постійно відбувається проведення різноманітних акцій, добродійних вистав, оглядів, конкурсів, концертів та міжнародних фестивалів.

Афіша театру завжди вбирає в себе кращі зразки української та світової драматургії. Свідченням цього є той факт, що театр був неодноразово переможцем та лауреатом міжнародних фестивалів, гідно репрезентував своє мистецтво під час зарубіжних гастролей.

 

 

В центре внимания

ЗакрытьСити-гайд Gloss.ua Получай самые интересные материалы первым!
  • facebook.com
  • vk.com
  • instagram.com
  • google.com
Комментарии

Новые материалы

Где перезарядить мозги: гид по лучшим событиям рабочей недели в Киеве
Бомжи зажигали ночь: ФОТОотчет с Бомж Пати 2016

Бомжи зажигали ночь: ФОТОотчет с Бомж Пати 2016

Как под Гаванским мостом тусил, танцевал, бомжевал и бухал весь столичный андеграунд

Как попрыгать на языке Тролля или Бюджетное путешествие по Норвегии

Как попрыгать на языке Тролля или Бюджетное путешествие по Норвегии

Одно из самых невероятных приключений в жизни

Карнавал, музыка и барахолка: Что делать на Дне Рождения Кураж Базара

Карнавал, музыка и барахолка: Что делать на Дне Рождения Кураж Базара

Их мероприятия уже обрели статус легендарных. А то, что будет твориться в эти выходные, просто невозможно пропустить!

Мистецький арсенал: Когда размер имеет значение

Мистецький арсенал: Когда размер имеет значение

Что представляет собой главная арт-платформа страны и почему туда стоит ходить на выставки, попробуем разобраться

Не все то кино, что Тарантино: в Киеве пройдет фестиваль Молодость 2016

Не все то кино, что Тарантино: в Киеве пройдет фестиваль Молодость 2016

Разбираемся, что организаторы приготовили для гурманов кино

Вкусные шедевры: новое меню от шефа в ресторане "Хуторець на Дніпрі"

Вкусные шедевры: новое меню от шефа в ресторане "Хуторець на Дніпрі"

Традиционные украинские рецепты в сочетании с качественными фермерскими сырами, овощами, мясом - хороший повод посетить ресторан с живописным видом на Днепр

Всё будет ДЖАЗ! В арт-центре Closer пройдет фестиваль All Music is Jazz

Всё будет ДЖАЗ! В арт-центре Closer пройдет фестиваль All Music is Jazz

Первый трёхдневный джазовый фестиваль европейского формата

Наверх