Город

Скільки треба збирати грошей, щоб купити квартиру в Києві

Gloss 3 июля 2017, 13:30  4656

Згідно з міжнародним дослідженням Global House Price Index, за рівнем падіння за 2016 рік перше місце в світі зайняла Бразилія, а друге – Україна. За цей рік ціни на нерухомість впали ще на 2%.

«Якщо ситуація буде розвиватися так, як зараз, з невеликим зростанням економіки в 1-2% в рік, то говорити про зростання цін на нерухомість не доведеться. Можна говорити тільки про стабілізацію», – коментує дані економічний експерт.

При цьому при середній зарплаті збирати на «однушку» в Києві українцю доведеться в середньому 65 років. Наприклад, у Варшаві цей термін становить 34 роки.

Ще однією проблемою купівлі житла експерти називають іпотечне кредитування. Зараз середня ставка по іпотеці – понад 20% річних. Експерти підкреслюють, іпотека повинна бути зі ставкою не більше ніж 13-15% річних, тільки тоді таку операцію дійсно можна назвати «іпотекою».

Наприклад, в США процентна ставка за іпотекою може коливатися в межах 3-5% (залежно від суми початкового внеску і тривалості кредиту). При цьому якщо в Україні отримати кредит можна не довше, ніж на 15 років, в США іпотеку можна виплачувати 30 років.

«Зараз житло із середньою зарплатою купити неможливо. Коли буде ситуація, що три роки відкладати повністю зарплату достатньо, щоб купити квартиру, тоді ринок розквітне. Або якщо у нас будуть нормальні умови по іпотеці. Якщо можна буде взяти квартиру навіть під 10% річних, впевнений, попит злетить», – підкреслив експерт.

Комментарии

Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more