У Білій Церкві — нова патрульна поліція

Gloss 4 февраля 2016, 11:20  1317

3 лютого в Білій Церкві відбулася значна подія — церемонія інструктажу особового складу груп швидкого реагування Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Ці групи працюватимуть в рамках експерименту, розробленого за підтримки Консультативної місії ЄС на базі Самбірського відділу поліції Львівщини. Зараз цей досвід запроваджується у Київській, Харківській та Львівській областях. Біла Церква стане одним із перших міст Київщини, де почне діяти оновлена поліція.

Відтепер Білу Церкву цілодобово патрулюватимуть 12 нових груп реагування патрульної поліції. До складу таких груп входить інспектор поліції і патрульний поліцейський. Члени груп забезпечені засобами індивідуального захисту та активної оборони, а також озброєні табельною зброєю. Вони будуть нести службу по 12-годинному графіку.

Новація полягає в тому, що групи оснащені планшетами, які з’єднані по лінії «102» через call-центр Головного управління Національної поліції у Київській області. Місцезнаходження групи визначається за допомогою планшета і відображається на загальній карті в call-центрі ГУНП. Завдяки єдиному центру управління досягається максимальна ефективність управління патрульними нарядами, в тому числі – в частині оперативного реагування на повідомлення громадян про злочини та пригоди.

Завдання групи реагування – оперативне прибуття на місце події; затримання зловмисника; встановлення та опитування можливих свідків події; охорона місця події до прибуття основної слідчо-оперативної групи.

На урочистості завітали Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе, а також Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінскі та новий Голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас.

Комментарии