Egyptian Vision

Egyptian Vision
Место: Музей истории Киева, ул. Богдана Хмельницкого, 7
Мероприятие уже прошло
Описание: Виставка сучасного мистецтва Єгипту
  • Описание
Посольство Арабської Республіки Єгипет в Україні
за співпраці з
Picasso East Art Gallery та
Музейно-виставковим центром «Музей історії Києва»
представляють виставку сучасного мистецтва Єгипту

«Egyptian Vision»
(04.04.2017 – 23.04.2017 р.)
Єгипет — одна з найдавніших держав на Землі, країна унікальної історії та багатих культурних традицій.
Стародавній Єгипет залишив світовій цивілізації величезну культурну спадщину, твори мистецтва якого ще в давнину вивозилися в різні куточки світу і широко копіювалися майстрами інших країн. А чи знаємо ми стільки ж багато про сучасне мистецьке життя цієї дивовижної країни? Яке воно нині? Чим живуть і що зображують на своїх полотнах сучасні єгипетські митці? Саме це ми покажемо на виставці “Egyptian Vision” (Єгипетське бачення), що відкривається в МВЦ «Музей історії Києва» 03 квітня 2017 року.
Вперше у Києві будуть представлені роботи добірної колекції 40 картин сучасних єгипетських митців, серед яких: Мунір Ескандер, Ґерґіс Лотфі, Ґаміль Шафік, Хасан Абд Ельфатах, Саєд Саад Еддін, Карім Абд Ель Малак, Хасан Рашед та інші. Твори відібралися таким чином, щоб українські відвідувачі мали змогу якнайкраще відчути накопичене багатовіковою історією багатство єгипетського візуального мистецтва та поринули в чарівний художній світ, що поєднує традиції, цінності, культуру та вірування цієї країни з сучасними мистецькими течіями нинішнього глобалізованого світу.
Експозиція виставки присвячена 25-річчю встановлення єгипетсько-українських дипломатичних відносин. Посольство Арабської Республіки Єгипет в Україні сподівається, що проект «Єгипетське бачення» сприятиме поглибленню співпраці та культурному зближенню наших країн і народів.

Додаткова інформація з історії мистецтва Єгипту

Роль мистецтва у Стародавньому Єгипті була абсолютно іншою, ніж у наші часи. На відміну від швидкоплинного земного життя, древньоєгипетське мистецтво вважалося носієм життя вічного та головним засобом забезпечення безсмертя. Єгиптяни сприймали земне життя підготовчим етапом до переходу в потойбічний світ. Тому живопис Стародавнього Єгипту мав свій особливий стиль. Як і інші напрями мистецтва, він підпорядковувався суворим канонам і релігійним вимогам. Сюжети картин та настінних розписів зображали богів і богинь, фараонів, різні релігійні ритуали, обряди або загробний світ та подорож душі у ньому. У гробницях малювали переважно земне життя померлого, щоб він міг робити в загробному царстві те, що робив живим.
Людина завжди зображувалася обличчям в профіль, а тілом – в анфас. Природу малювали схематично. Що стосується розмірів, то як такої пропорції художники не дотримувалися – розмір зображуваної людини визначався її соціальним статусом.
Малювали переважно на стінах, заздалегідь покритих штукатуркою. Фарби виготовляли на мінеральній основі – білу робили з вапняку, чорний колір давала сажа, зелений – тертий малахіт. Малюнки, розфарбовані такими речовинами, були дуже яскравими і барвистими.
Давньоєгипетські художники не займалися творчим процесом. Писання картин було швидше роботою, ремеслом. Тому в історії не залишилося імен знаменитих митців того часу. Працювали вони групою під керівництвом майстра, який задавав загальні риси картин, деталі і контури, а художники лише розфарбовували їх.
Сучасні єгипетські художники живуть в іншому - глобалізованому світі. Вони знаходяться під впливом сучасних мистецьких течій, а тому шукають свій стиль і місце в мистецтві.
Сучасний Єгипет як і його сучасне мистецтво поглинають в себе все розмаїття нинішнього світу. Знайомтеся з ним і відкривайте для себе абсолютно інший Єгипет - Єгипет без стереотипів!


Відкриття – 3 квітня о 18:00
в МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

Читай также

0 комментариев

Комментарии

Новые материалы

Мероприятия месяца, на которых стоит побывать
С вещами на выход «Почайной»: переименования в Киеве, к которым не все привыкли
Теннис большой — это хорошо: где и почем поиграть в Киеве
10 способов развлечься в Киеве после работы на этой неделе

10 способов развлечься в Киеве после работы на этой неделе

Выставка тюльпанов или фестиваль короткометражек.

Известные и секретные: 12 мест для идеального пикника в Киеве
Помогаем выбрать свой: 10 главных летних фестивалей в Украине
Как же я давно выходной ждал: 5 сценариев для идеального уик-энда в Киеве
Где пообедать в районе Льва Толстого: самые дешевые и дорогие варианты
Французская весна 2018: какие фильмы стоит посмотреть

Французская весна 2018: какие фильмы стоит посмотреть

Пять новинок французского проката.