Мастер и Время

Мастер и Время
Мероприятие уже прошло
Дни работы:
среда, четверг, пятница, суббота, воскресенье
Описание: Виставка ФЕДІР КРИЧЕВСЬКИЙ. МАЙСТЕР І ЧАС
  • Описание
  • Материалы о месте
Виставка ФЕДІР КРИЧЕВСЬКИЙ. МАЙСТЕР І ЧАС
За сприяння Благодійного фонду «Дар»
23.06 – 13.08.2017

До 100-ї річниці від дня заснування Української академії мистецтва
Національний художній музей України представляє ретроспективну виставку творчості Федора Кричевського «Майстер і Час». Творчість Федора Кричевського є однією з найвизначніших сторінок українського мистецтва ХХ століття. Його доробок посідає чільне місце в скарбниці української культури. Найвідоміші твори: «Наречена» (1910), «Три віки» (1913), триптих «Життя» (1925–1927), «Свати» (1928), «Переможці Врангеля» (1934–1935), «Веселі доярки» (1937), цикл картин за поемою Т. Шевченка «Катерина» (1937–1940) та багато інших.
Федір Кричевський – засновник національної мистецької школи України. Його творчість яскрава, індивідуальна, сповнена любові до життя і свободи. Характерний стиль у малярстві Кричевського – чіткість форм та виразність ліній, багатство колірної гами.
Федір Кричевський – керівник Київського художнього училища, перший ректор Української академії мистецтва, майстер історичної і тематичної картини, відомий портретист. Виставка «Майстер і Час» відкриває маловідомі сторінки життя та творчості митця: архівні матеріали, малярські та графічні твори. На виставці буде представлено загалом близько 200 робіт. До експозиції увійдуть твори як з власних фондів Національного художнього музею, так і з інших музеїв України – Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, Харківського художнього музею, Національного музею Тараса Шевченка. На особливу увагу заслуговують унікальні архівні матеріали, збережені у родині, що близько товаришувала з удовою Федора Кричевського Наталею Павлівною. Для кращого сприйняття та осмислення культурної атмосфери, різних етапів творчості, розуміння складних перипетій мистецької долі художника куратори пропонують експонування архівних матеріалів у вигляді фотоінсталяцій.
Одним з головних акцентів виставки є графічні роботи майстра з приватної збірки та з музейних фондів, які дозволяють побачити процес творчого пошуку, еволюції образних рішень шедеврів майстра (триптих «Життя», «Автопортрет», «Катерина» тощо).
Виставка розгоратиметься у трьох виставкових залах музею на другому поверсі, а також у аванзалі першого поверху.

В рамках виставки передбачається презентація каталогу.
Відкриття 23 червня 2017 року о 18:30
Куратори: Ольга Жбанкова, Данило Нікітін

Читай также

0 комментариев

Комментарии

Новые материалы

Кто ищет — тот всегда найдет