Кино

У Криму знімають фільм про Гамлета

29 мая 2009, 00:36
 0

У Криму російський режисер Юрій Кара знімає новий повнометражний фільм - Гамлет. Історія триває.Режисер, що зняв такі стрічки як Зірка епохи, Я - лялька, Корольов, Злодії в законі, цього разу запропонує глядачам свою версію нетлінної трагедії Вільяма Шекспіра.

За його словами, суттєвих відступів від сюжету немає, тільки час дії перенесено в наше ХХI століття. Герої вирішуватимуть ті ж моральні проблеми і долатимуть труднощі - але засобами сьогоднішнього дня. Вони проводять життя в нічних клубах та на яхтах,грають в більярд і змагаються в стрітрейсинг на дорогих автомобілях.

У фільмі задіяні Дмитро Дюжев (Бригада) - Клавдій, Євгенія Крюкова (Падіння вгору) - Гертруда, Данило Козловський (Ми з майбутнього) - Лаерт, Андрій Фомін (Маленька Віра) - Полоній і Віктор Сухоруков (Брат, Брат-2) в ролі Озрика.

Головну роль у фільмі грає 23-річний студент школи-студії МХАТ Гела Месхі. Для нього це кіно - дебютне. Дебютує у фільмі також дочка режисера Юлія, яка виконує роль Офелії. У фільмі задіяний також соліст гурту Корні Олександр Бердников у ролі Розекранца.

У вівторок, 26 травня, цілий знімальний день артисти провели в печерах під Севастополем. Приїхав і Армен Джигарханян, який грає могильника. І хоча в класичному варіанті у Шекспіра могильників двоє, сценарій переписали під одного іменитого артиста.

Ще одним кримським об'єктом, який перетворився в родовий замок Гамлета Ельсінор, став Воронцовський палац в Алупці. Одну з кімнат перетворили в спальню Клавдія і Гертруди. У маршрутному листі кіноекспедиції Юрія Кари значиться також Балаклава.

"Питання" Бути чи не бути? "Постає й сьогодні, через 400 років, впродовж цілого нашого життя, - розповів Юрій Кара. - Тільки його треба ставити не в 30 і 40 років, а якомога раніше. Цим і зумовлена концепція фільму та вибір акторів на головні ролі. Історія кіно вже знає Гамлета у виконанні 40-річного Смоктуновського і 30-річного Лоуренса Олів'є. Роботи ці були чудові, але це все театрально, нежиттєво. У нас Шекспір - життєвий. Ось тому в мене Гамлета, Горація, Офелію грають 20-річні актори. Ризик в роботі з дебютантами, звичайно, є, але, сподіваюся, він буде виправданий".

Особливо ніяковіє режисер, пояснюючи, як вибирав актрису на роль Офелії: "Це питання делікатне, - зізнався Кара. - Знаю, що багато актрис мріють про таку роль, але так вийшло - єдину дочку Юлію я ростив, і для мене вона завжди була принцесою, Офелією. Зараз Юля закінчує факультет журналістики МГУ, але взагалі вона займалася акторською майстерністю і поки - тьфу-тьфу - вона нас не підводить".

Дата виходу фільму Гамлет. Історія продовжується на екрани не повідомляється.

фільм про Гамлета

Комментарии