Українці незабаром побачать “Британський театр у кіно”

14 марта 2014, 16:03  1493
Gloss

Британська Рада в Україні та арт-об’єднання CoolConnections представляють фестиваль “Британський театр у кіно”, який розпочнеться 25 березня відразу у кількох містах: Києві, Дніпропетровську, Донецьку та Одесі.

“Британський театр у кіно” - це покази найкращих постановок англійських театрів на великому екрані. За 5 років існування проекту було відзнято понад 20 вистав Національного Театру та Театру Шекспіра «Globe» та Королівської Шекспірівської компанії (RSC). Кожна з них записувалася у реальному часі та з живою аудиторією глядачів. Більше ніж 1,5 мільйонів людей переглянули записи вистав по усьому світу.

Вперше українські глядачі побачили цей незвичний формат – театральну виставу записану на відео та продемонстровану на кіноекранах – під час фестивалю «Нове британське кіно» восени минулого року. Показ «Франкенштейна» викликав такий ажіотаж серед глядачів, що квитки були розкуплені за лічені години.

«Одна з головних цілей нашого фестивалю – надати можливість глядачам насолодитися повноцінною театральною поставкою англійською мовою, не покидаючи свою країну. Наша програма – це підбірка кращих вистав з першокласними акторами різних театральних компаній Великої Британії. Все те, що приваблює поціновувача сучасного лондонського театру.

Глядачі, які дивилися постановку «Франкенштейн» під час минулорічного фестивалю «Нове британське кіно», підтвердять наскільки реалістичною було театральна атмосфера – за кілька хвилин ти забував, що насправді не сидиш у партері театру, а дивишся постановку у кіно», - заявив директор Британської Ради в Україні Мартін Даул.

Кожна вистава – це класика світового театру, в якій піднімаються вічні теми боротьби добра та зла, свободи та гідності, людських стосунків з їх конфліктами, які у наш час набувають нових забарвлень.

Прихильники британської культури в Україні матимуть унікальну можливість вже зовсім скоро побачити на кіноекранах 12 вистав:

    “Коріолан” з Томом Хіддлстоном і Марком Ґетіссом у головних ролях;
    “Франкенштейн” – виставу, у якій доктора та його створіння гратимуть, по черзі Бенедикт Камбербетч і Джонні Лі Міллер;
    “Загадкове нічне вбивство собаки” – постановка, що здобула 7 театральних премій Лоуренса Олів’є;
    “Бойовий кінь” - історія дружби в часи Першої світової війни, що базується на романі Майкла Морпурго, за яким у 2011 році Стівен Спілберг зняв однойменний фільм
    “Національний театр: 50 років на сцені” - історія театру у фрагментах з його постановок за участю 100 найвідоміших акторів Великої Британії.
    “Доктор Фауст”
    “Все добре, що добре закінчується”
    “Приборкання норовливої”
    “Генріх V”
    “Дванадцята ніч” зі Стівеном Фраєм
    “Річард ІІ” - постановка Королівської Шекспірівської компанії з Девідом Теннантом, який постане в образі поваленого монарха.
    “Король Лір” – Саймон Расселл Біл у головній ролі

З детальною інформацією та розкладом сеансів можна ознайомитися на офіційному сайті Британської Ради в Україні.

Комментарии