В Києві відбулася перша конференція, що присвячена інноваціям у сфері професійної та академічної освіти, – MOOCology Conference

18 ноября 2014, 15:16  861
Валентин Краснобаев

400 гостей з більш ніж 10 міст України, 7 годин натхненної дискусії та презентацій, 18 спікерів, 6 українських edutech проектів, 1 діджей-сет та численні змагання з Mindball – саме так свій суботній день провели ентузіасти онлайн-освіти на першій всеукраїнській конференції з питань інноваційних систем та технологій професійної та класичної освіти, що відбулася 8 листопада у київському Центрі сучасного мистецтва М17.

Після вступного слова від організаторів заходу перший дискусійний блок розпочала перший заступник Міністра освіти та науки України Інна Совсун: ”Наш спільний інтерес – створення нової культури, в якій освіта, наявність нових та цікавих знань будуть цінуватися в суспільстві,” – зазначила замміністра, коментуючи ситуацію щодо взаємодії класичної академічної освіти та новітніх освітніх проектів.

Після виступу Інни Совсун слово взяла Вікторія Іваніщева з British Council Ukraine, аби поговорити про актуальне питання вивчення та викладання іноземних мов за допомогою сучасних технологій. Перший інформаційний блок завершила доповідь Наталії Тимків з Wikimedia Ukraine про використання популярного інфоресурсу в освітницьких цілях.

Другий блок конференції “Освіта для ІТ. ІТ для освіти” відкрився виступом голови фонду BrainBasket Foundation Романа Хміля про перетворення України на країну айтішників. Дискусію продовжили Ольга Свириденко з Microsoft Ukraine та представники української команди всесвітньовідомої MOOC платформи edX Олександр Крикля та Тимофій Бабич.

Третій блок конференції познайомив її учасників з українськими edutech проектами. Зокрема гоcті заходу дізналися про унікальний для України формат змішаного навчання, який активно використовують у своїй діяльності MOOCology Learning Hubs, що адаптують найкращі онлайн знання провідних університетів світу під національний контекст завдяки глибинній взаємодії студентів та менторів-експертів під час офлайн-зустрічей. Були на конференції й проекти, спрямовані на впровадження новацій в шкільну освіту, а саме: онлайн платформа підготовки до ЗНО EdEra та система шкільного менеджменту School Сhampion від команди Khan Academy Ukrainian. Організатори конференції не обійшли своєю увагою першу українську МООС платформу Prometheus та Відкритий університет Майдану. Значний інтерес викликала презентація команди Skills Academy – соціальної мережі нового покоління, що пропонує навчання та працевлаштування за допомогою побудови персональних кар’єрних мап.

Завершилася MOOCology Conference практичними порадами професіоналів: Анни Петрової, що вже два роки успішно виховує підприємців в Startup Ukraine, Олександра Браженко, що поділився досвідом створення корпоративної системи e-learning у компанії ДТЕК,та корисними лайфхаками від HR-директора СТБ Михайла Притули, який довів гостям Конференції, що можна легко отримувати якісну та новітню професійну освіту.

Команда конференції коментує проведення заходу: “Онлайн-освіта вже прийшла в Україну: люди користуються західними платформами онлайн-курсів (Coursera, edX, Khan Academy та ін.), з'являються українські EdTech проекти. Але учні та організації розрізнені, немає ефективної взаємодії, кожен розвивається самостійно. Ми в MOOCology будуємо екосистему онлайн-освіти в Україні, для нас вкрай важливо забезпечити комунікацію між всіма учасниками, познайомити їх між собою та з новими можливостями. Тому регулярна конференція – один з ключових проектів MOOCology у розвитку руху MOOC в Україні. Вперше творці і споживачі MOOC в Україні зібралися разом, щоб допомогти один одному зробити онлайн навчання ще більш ефективним”.

Повний відео-запис Коференції доступний за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=YmTiaCGxYLw#t=1883. З презентаціями усіх спікерів MOOCology Conference вже незабаром можна буде ознайомитися на сайті заходу http://conf.moocology.org/

Слідкуйте за оновленнями!

Комментарии