Проект Сергія Мартинова ("Димна Суміш") і Катерини Рокової. Докладніше

Gloss 18 августа 2009, 11:56  763

Проект Сергія Мартинова ("Димна Суміш") і  Катерини Рокової. 
Український гурт "Інді.я" джерелом натхнення якого є унікальне поєднання французького року та традиційних індійських інструментів. На концерті буде виконано декілька пісень разом з Олександром Чемеровим ("Димна Суміш").


Коли ви послухаєте композиції гурту Індія, то одразу відчуєте, що поринули в зовсім інший світ, де різноманітні культури не ворогують, а зливаються в чарівному поєднанні. Ніжні мелодії та ритмічні образи так необхідні нам зараз в  цей час, перенасичений проблемами і стресами. Свої пісні  гурт співає французькою мовою, що в поєднанні з традиційними індійськими інструментами створює інтригуючу атмосферу далеких мандрів та казкових країн. Легкість та віртуозність, з якими музиканти справляються з незвичними для нас інструментами вражає,  але за цією простотою стоять роки напруженої роботи над собою. Всі учасники гурту мають  музичну освіту, і власне музикою займаються з дитинства. Катерина з пяти років розпочала співати в хорі  «Щедрик», навчалася у спеціалізованій школі з поглибленним вивченням французької мови, а потім вступила до КДВМУ ім. Р.Гліера на відділення академічного вокалу.

Далі, здавалось  би - і ось вона, оперна сцена! Але тендітна дівчина не уявляла себе скутою якимись певними рамками! Катя захищає магістерську роботу в НПУ ім. Драгоманова на тему «формування ціннісних орієнтацій в сфері музики засобами телебачення», одночасно працюючи випусковим редактором на телеканалі М1. Потім продюсує програми на новоствореному MTV-Україна і співає інді-треш гурті Buzzmonster. Після розпаду команди Катя созереджується на колективі Інді.я, який виник мало не випадково, але став уже частиною її життя.

Сергій з дитинства  захоплювася грою на гітарі. Ще школярем він став учасником гурту «Димна суміш». Гурт «Інді.я» не відбирає в нього сили, а навпаки, додає! Можна сказати, що учасники гурту живуть в атмосфері дивовижного настрою, ритмів і мелодій, які з радістю дарують  своїм слухачам.

Ми поставили учасникам гурту кілька запитань, думаємо відповіді на них виявляться для вас цікавими.

Катя:

1. В скільки  років ти почала співати?

Не пам’ятаю. Мама розповідала, що коли вела мене до дитсадку-співала зі мною пісні. В якийсь момент я їй сказала, щоб вона не «псувала» пісню». Це була композиція Леонтьєва. Я вдячна, що мама не образилася, а повірила в те, що в мене якесь музичне чуття. Віддала до хору Щедрик у 5 років, з яким досі не можу розпрощатись.

2. Французька  мова - як ти почала її вчити  - чому,  в скільки років, за яких обставин?

Я погано вимовляла  літеру «р» у дитинстві, батьки вирішили «говоритиме французькою»і   віддали до спеціалізованої школи  номер 49. За що їм вдячна, саме завдяки цій школі я потрапила до Франції у 9 років як «дитина Чорнобиля». Ми з класом виступали в різних кутках Франції, збирали чималі зали. Я співала пісні Едіт Піаф. 

3. Чому для  композицій Індії краще французька - чому саме так складаються  твої тексти?

Мені не подобаються  мої україномовні тексти, французькою  мені легше добирати слова. Зручніше виражати емоції. 

4. Що тобі  допомагає в написанні текстів ( можливо є якісь улюблені поети, чи думки, чи погляди, чи щось вражає вранці, а ввечері це вже слова нової пісні?)

Все витікає  з музики, відштовхуюсь від настрою, ритміки. Я люблю Бориса Віана, в нього вдала і проза, і поезія. Люблю фільми Жана Пьєра Жене («Делікатеси» особливо), я фанат Клода Дебюссі, Габріеля Форе... Ще спогади дитинства, проведеного у французьких сім’ях, природа, простір, повітря, почуття...  

5. Ти відчула  увагу публіки в дуже юному  віці - розкажи трохи про твої перші враження.


В дитинстві  було менше комплексів, простіше було виходити на сцену. Подобалося, коли сцена  гарно підсвічена, коли луна від  оплесків звучить. 

6. За твоїм  чудовим вокалом - роки наполегливої  праці - розкажи про свої  студії  та перші колективи, в яких почала формуватись  творча особистість.

Хор Щедрик, потім  колектив нашого класу, який називався Попелюшка, чимало французів приходили на нас подивитися, писали про нас у газетах, завжди були афіші. Було пару Театральних Фестивалів...потім вступила до муз училища на факультет академ. Вокалу. Але ніщо так не загартовує, як виступи. Спробувала себе в групі Buzzmonster, але команда розпалася. Барабанщик та гітарист захотіли відокремитися. З’явилося більше часу для «Індії», яка мені виявилася ближчою. Прислухаюся до порад Саши Чемерова, якого поважаю як музиканта, вокаліста і друга.

7. Ще в студентські  роки ти стала лауреатом музичного конкурсу в Італії. Якщо можна, пригадай кілька подробиць


Ой лишенько))). Потрапила майже випадково. Це був міжнародний фестиваль у місті Fivizzano. Поїхала з одним колективом підспівати, виступила про всяк випадок у фольк номінації. Гаркнула якусь народну пісню а капелла і перемогла)))  було несподівано. Колектив нічого не отримав, і мій приз присвоїли собі. Добре хоч що не було грошової премії. Уявляю собі, якби ще й грошова премія якась була...

8. Як би ти  сама охарактеризувала пісні  гурту (для тих, хто не зможе  одразу розібратись у тонкощах французької фонетики)


Вони дещо наївні, чуттєві, романтичні, меланхолійні, імпрессіоністичні. 

9. Пласт культури  Індії - це що для тебе?

Це те, чим  кілька років захоплююся я та мої  друзі. Країна ритмів, мелодій, глибокої філософії, кольорів, емоцій. Санскрит – мова магічних таємниць всесвіту. Мені дуже подобається культура Раджастану : музика, вбрання, прикраси, кольори та настрій. 

10. Хто лідер  в вашому гурті?

Сергій каже, що маю бути я. Але я скажу, що насправді – він. Він нас всіх виховує, стимулює, тримає в напруженні, генерує ідеї, придумує, записує, бере участь у зведенні нашого першого альбому, освоює музичні програми і тд. 
 

Сергій

1. Ти один  з найкращих гітаристів, нові  музичні інструменти це творча  примха, чи творча необхідність?

Мне сказал мой  друг,что если ты сильно медитируешь на что то, то оно придет к тебе. Чтоб я сильно это делал, так нет. Думаю, это совместный план) Много вещей происходит магически-кубическим образом) Мы от многих инструментов отказываемся, потому что нам понадобился бы огромный фургон  для их транспортировки, или  пришлось бы включать магически-кубическую магию, а мы против этого.

2. Як вам вдалося відшукати таку величезну кількість індійських інструментів?

Я ж говорю, как-то все само, ситар подарили, гармошку привезли из Индии, у нашего Гопала вообще миллион приколов, это очень долгий разговор, но важнее что мы на них делаем)

3. Охарактеризуй,  будь ласка, ті музичні інстументи, на яких ти граєш: як тяжко  з ними працювати, яке в них  звучання, легкі вони чи важкі?

Очень редкий инструмент –это гитара, наверное я единственный в Украине кто на ней играет. Осваивал лет 10 в тибетских горах .Более распространенный инструмент в Укр.- это ситар. Я тоже являюсь лучшим ситаристом в СНГ и ГДР, как и гитаристом, но в этом нет ничего странного. Спасибо.

4. Як народжуються  мелодії - вони приходять уві сні, ти випадково починаєш щось наспівувати і раптом - ось воно, чи, можливо це результан багатомісячного творчого процесу?


Во всем виновата зарубежная эстрада. Включаю свой магнитофон с ихним творчеством , и потом песен пять новых сразу пишу. И Катю в это время спать ложу и говорю ей – спи и без текста не просыпайся. Вот так все и происходит.

5.Звичайно, вокал  Каті чарівний, але чи не пробували  ви заспівати дуетом?

На МТV уже пели песню дуэтом -  Sans armes (Без оружия), под укулеле , С.Чемеров заценил. Мы все в группе поем и на всем играем. 

6. Чи розуміють  всі учасники гурту тексти  пісень?

Мы их понимаем, но по-своему. Например ta planete – это «твоя планета», а мы это понимаем – «Табла нету» (это такой инструмент у Гопала) или rien n’est plus important -это «нет ничего важнее», а у нас это – «я не пью за бортом») Вот так мы понимаем ее, Катя просто поет наверное что-то не хорошее и специально на французском, чтоб не палиться.

7. Розкажи, коли  і де відбувся ваш перший концерт.  


У нас все концерты сольные и начали мы свои выступления с сольного. Во всем виноват А.Вексклярский, он нам и название придумал. Толик позвонил мне и предложил, чтоб мы сделали с Гопалом и Катей программу на 2 часа и это за две недели, при том что Гопал жил в Харькове, вроде. И мы все сделали, как он велел и сыграли. После этого выступления все в нашей жизни поменялось, уже полтора года прошло , а письма благодарности за этот концерт все приходят. После этого концерта мы стали выступать раз в неделю  и это круто.  

9. Хто ваші  постійні слухачі?

Наверное, мы сами , поскольку у нас очень много  репетиций)))  А серьезно, наверное, наши друзья, а их все больше и больше , можете следить за нами вконтакте , в жж, в фейсбуке,   и в майспейсе там просто  невероятные вещи  происходят.

Комментарии