Філарет закликає створити незалежну від Москви та Константинополя православну Церкву

Gloss 11 июля 2007, 11:50  432

Про це він заявив у суботу, 7 липня, перед мирянами Хрестовоздвиженського монастиря Манявський скит у селі Манява Богородчанського району Івано-Франківської області після святкової Літургії.

"Наша Церква, православна, сьогодні розділена, - сказав Патріарх Філарет. - І це велика проблема не тільки для великої православної української Церкви. А це, передусім, велика проблема перед нашою державою. Оскільки держава, у якій духовні основи зруйновано (я маю на увазі розділену православну Церкву), така держава довго існувати не може".

За його словами, "сьогодні завданням і держави, і Церкви - є утворення єдиної православної Церкви - помісної, незалежної ні від Москви, ні від Константинополя".

Він переконаний, що тільки "тоді наше суспільство буде консолідованим. І цей духовний фундамент дасть можливість нашій молодій Українській державі впевнено крокувати в майбутнє".

Патріарх Філарет переконаний, що "якщо духовність нашого народу зміцниться, то жодні ворожі сили не подолають нашу Українську державу".

"Бог подарував нам незалежність, і тому ми повинні дякувати Йому за це й користуватися цим коштовним подарунком, - сказав Філарет. - Утворивши єдину помісну православну Церкву, ми зміцнимо нашу Українську державу. І нам буде всім краще жити на цій благодатній українській землі".

Комментарии