[горизонталі]

meliva 12 октября 2008, 23:53  766

Новий цикл робіт на папері під назвою «Горизонталі» продовжив тему серії «Матерія».  Не лише продовжив, а й розвинув і трансформував її в часі й просторі. «Горизонталі» створюють надзвичайно важливий стан, який можна відчути, в який навіть можна зануритися, не полишаючи стану, до якого кожен із нас призвичаївся.

Спочатку це були окремі спонтанні композиції, виконані на папері та поєднані єдиним форматом. Але поступово матеріал накопичувався. Так виник повноцінний цикл робіт під назвою «Горизонталі».

Відсутність жорсткої концептуальної схеми дозволила художнику експериментувати з матеріалами,забезпечила максимум свободи для пластичних можливостей. Папір виявився фантастичним матеріалом: на нього можна накладати фарби, розливати, розбризкувати їх, створювати будь-яку фактуру, наклеювати окремі шматки, нарощувати рельєф, розривати, розрізати його.

Ігор Янович: «Якось подорожуючи Польщею, спостерігаючи за ландшафтами, що пропливали за вікном, не очікувано виникла тема панорамності, небокраю…горизонталі. Це наштовхнуло на незвичайний витягнутий формат робіт і композиційне рішення – потяг до горизонталі».

Ігор Янович народився 1944 р. в Києві.

У 1971 закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, кафедра художньої кераміки; з 1986 р. – член Спілки художників СРСР; з 1988 р. – працює з об’єднанням «Експрес-Авангард» при Фонді культури СРСР, Москва; 1988-91 – бере участь у виставках об’єднання в СРСР та інших країнах.

Персональні виставки після 2000 року:

2007: «Матерія», «Я Галерея», Київ; «Монохроми», галерея BWA, Ржешов, Польща;

2006:  «Поліхромії», галерея «Ательє Карась», Київ;

2005: «Монохроми», галерея «Я Дизайн», Київ;

2003:  «Роботи на папері», галерея «Я Дизайн», Київ;

2002: «Трансформація», галерея «Ательє Карась», Київ; «Ландшафти», галерея BWA, Кельци, Польща;

2001: «Ландшафти», галерея BWA, Пшемишль, Польща


Сторінка автора
Ігор Янович

Комментарии