Интервью с мастером менди — Феклой

Юлия Пержинская 14 декабря 2011, 14:12  8748

Менди (или мехенди) — древнее искусство росписи тела хной, история которого насчитывает тысячелетия. В отличие от татуировки, такой рисунок держится от семи до десяти дней, и поэтому можно время от времени украшать себя по-новому, подбирая узор под настроение, одежду, событие. К тому же, если верить жителям Востока, откуда менди родом, роспись хной приносит счастье, бережет от неудач. В случае Феклы влияние рисунка, выполненного однажды молодым индусом на ее ладонях, налицо: с тех пор она сама не на шутку увлеклась менди — и теперь как мастер, расписавший уже многих женщин и даже нескольких мужчин, готова поведать много интересного об этом искусстве.

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

Начало пути

Про менді я вперше почула, напевно, ще у підлітковому віці. Коли я бачила оці чудернацькі візерунки у фільмах чи інтернеті, то мріяла, аби хтось коли-небудь намалював і на мені таке. Але тоді мені й на думку не спадало, що колись я почну займатися цим сама!

Вперше я безпосередньо торкнулася мистецтва мехенді під час подорожі Індією, на Мейн-Базарі у Нью-Делі. Дуже гарний молодий індус розмалював мої долоні арабськими стрічками квітів за суму, як я пізніше дізналася, у рази вищу за реальну. Обіцяв, що триматиметься малюнок три тижні, але квіти витримали лише десять днів. Тепер я розумію, що не переплатила, адже разом із тими хнистими квітками у моє життя увійшло і стародавнє мистецтво менді, яким я тепер ділюся з іншими. У мене не виникало думки, чи маю я вчитися робити менді, — я просто почала.

Вчитися наносити пелюстки, бутони, огірки, хвильки і спіральки практично не довелося. До цього я уже працювала із пастоподібними контурами для вітражних та текстильних розписів, тому рука майже з першої роботи почала виводити необхідні лінії. Деякі ж дрібнички, рецепти отримала через інтернет, а уже потім наклала на власний досвід. На жаль, в Україні зараз небагато гідних спеціалістів: менді ще не широко розповсюджене тут. Але, думаю, не я одна працюю над зміною цієї ситуації.

Отношение к менди

Менді для мене — це ще один спосіб зробити світ гарним. У мене вдома розписані стіни, я створюю прикраси для себе та інших, розмальовую екоторбинки та інші речі, які оточують людину повсякчас. Із певного моменту і людське тіло стало для мене полотном. Але у мехенді окрім візуального загадкового шарму мене приваблює і глибина, адже це стародавнє мистецтво несе з собою знання, тонкість сприйняття, змушує людину за бажанням відчути вплив символів на власні емоції, на сприйняття світу і себе у ньому. Це поєднання краси й досвіду поколінь, незвичність, яка вихоплює всіх, хто з нею стикається, із буденного контексту, дає поштовх роззирнутися навколо, побачити, що світ різноманітний і багатий!

Мехенді не лише цікава і сексуальна прикраса для тіла, це ще і спосіб відкритися у своєму житті для чогось тоншого, ніж фізичне тіло, можливість притягнути у життя бажане щастя, радість, любов, рішучість, наполегливість, адже кожен нанесений на шкіру символ несе в собі силу.

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

У менді, звісно, важлива і техніка виконання, і композиційне рішення, і підбір візерунка для кожної людини, і значення елементів. Але головне — щоби подобалося. Мені дуже цікаво підбирати малюнок під кожну конкретну людину. Деяким клієнтам я практично одразу можу запропонувати розташування менді, його стиль, відчуваю, яких елементів їм хочеться. Наразі поки не завжди попадаю в яблучко, але це й цікаво, цього й хочеться напрацювати з досвідом.

Менди или тату?

Класичне менді виконується на основі лише натуральних речовин рослинного походження. Сама хна до того ж є корисною: на Сході нею лікують шкірні хвороби, ангіну, мігрені. Менді — це тимчасова прикраса, тож є можливість змінювати візерунки під настрій.

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

Я особисто не проти тату: кожен сам вирішує, що робити зі своїм тілом. Тільки, роблячи тату, шкіру проколюють і глибоко заповнюють чорнилом, і це лишається на все життя. Хна ж — природній барвник, що пігментує лише верхній шар шкіри, який, відмираючи, забирає малюнок із собою. Тому важливо перед нанесенням мехенді ретельно вимити обрану для розпису зону.

Особая примета

Майстра з менді можна впізнати по завжди розмальованій лівій руці. Тільки лівій. Принаймні, так розпізнати можна мене. Щоправда, є ще ліва частина грудей, живіт і частково ноги. От, власне, і все.

О клиентах

Здебільшого мої клієнти — це жінки: від студенток до бізнес-вумен. Перших, звісно, трохи більше, адже питання дрес-коду їх частіше за все не хвилює. Чоловіки теж часом замовляють менді. За мою практику їх було четверо. Єдине, що їх поєднує, на мою думку, це бажання привнести у своє життя щось небуденне, чарівне!

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

Стойкость рисунка

Скільки часу тримається малюнок, зроблений хною? О! Це залежить від безлічі факторів: від типу шкіри; від того, сонячна погода чи похмура; від того, чи будуть розмальовані ручки мити посуд і прати щодня... Але орієнтовно такі малюнки витримують сім-десять днів. Це стосується тієї хни, яку можна купити або зробити в Україні.

О мастер-классах

У середньому два рази на місяць я проводжу майстер-класи початкового рівня, де розповідаю про історію менді, стилі, особливості нанесення, ділюсь рецептом приготування хни. В результаті усі йдуть додому із менді на лівій руці. Протягом двох годин відбувається знайомство і заглиблення у мистецтво менді, можна спробувати вперше розмалювати себе у присутності спеціаліста, задати усі запитання. Для тих, хто хоче вивчати мехенді глибше, відточувати техніку, є більш поглиблений курс у невеличких групах загальною тривалістю шість годин. Індивідуальні заняття тривають трошки менше. Зараз я подумую над тим, щоб набрати групу для регулярних занять.

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

Відвідують мої курси дуже різні люди, зазвичай дівчата. Хтось це робить, просто щоб розвіятися після роботи, відпочити з користю, хтось — щоб навчитися і розмальовувати потім себе, скажімо. Є і люди, які вчаться, аби стати майстрами з менді.

Интересный случай

Якось я розмальовувала чорною хною дівчині плече. Вона просила дуже витончений малюнок. І от, коли робота була закінчена, на малюнок потрапила вода — і він потік!!! Словом, виправляючи ситуацію, довелося збільшити його у півтора рази: усі тоненькі лінії стали масивними — і малюнок став значно агресивнішим. Чесно кажучи, кінцевий варіант мені сподобався набагато більше.

Тематический блог

Для того щоб мене було зручніше знайти, я веду блог (http://hnapotilu.blogspot.com). На ньому можна побачити частину моїх робіт, анонси майстер-класів з мехенді, які я проводжу. Там також є можливість і поспілкуватися, і записатися на індивідуальні заняття. Ще я викладаю там статті, наприклад, про те, кому яку хну краще обрати для мехенді — чорну чи коричневу, чим вони відрізняються.

Коллеги

В Києві є ще люди, які займаються мехенді. Всі майстри мають свої особливості. При нанесенні одного і того ж орнаменту кожен зробить його неповторним. Це як борщ у двох господинь. Майстри ж, які працюють імпровізуючи і яких я дуже поважаю, ще й мають певні фішечки, кожен свою.

Другие увлечения

Ще я час від часу роблю прикраси, шалено люблю подорожувати, цікавлюся досвідом інших народів, інших культур (через їхні особливості краще бачу наші). Зараз я ніде не працюю і перебуваю на етапі визначення того, яка робота найгармонійніше впишеться в моє життя.

Фекла мастер менди

Фекла мастер менди

Происхождение имени

Назвала себе Фьоклою не я. Але я посприяла, щоб це ім’я за мною закріпилося. Все просто — щоб виділитися. От скільки в Україні Жень? Багато. А Фьокла, якщо не одна, то нас мало. Фьокла — це бренд.

Комментарии