Арт-проект "Тінь"

Проект "Тінь" навмисно маніпулює виключно копіями реальних тіней, не привносячи жодного іншого художнього продукту. Метод зовнішньо співставим із модним в дофотографічну епоху малюванням профілей, фіксуючих тінь, тільки зображення в проекті абсолютно недійсні як окремі твори. Їх призначення полягає в максимальному наближенні до проблематики функціональності реальної тіні, і, насамперед, її змін у часі.

Адже тінь ідеальний за суттю хронописець, позбавлена субстанції, вона, змінюючись, фіксує навколишню інформацію. Не предмет, а його інформативний опис, що наближає тінь до функцій мистецтва. Проект лише фокусує вже існуючі в періоді аспекти зв’язків.

Фрагмент хроніки руху тіні від мосту на берегах річки презентує серія фотографій ленд-арту "Відбиток сонця, зробленого на фестивалі "Шешори". Тінь фіксувалася крейдою об 11 ранку, штучна тінь починала автономне від часових змін існування. В цьому ленд-арті максимально важлива точка співпадіння різних природ зображення об 11 годині, періодично поєднуюча копію з оригіналом, надаючи відчуття тимчасового розчинення твору художника в довкіллі.

Також у просторі галереї демонструється інсталяція, порожній стіл із уявними тінями від людей. Якщо ленд-арт розглядає співвідношення циклічного часу природи і штучного вторгнення на його територію, то інсталяція апелює до винесеного за кадр часу створення зображень, вибудовуючи лінійне співвідношення. Мінімальне освітлення інсталяції має занурити глядача в атмосферу невизначеності, де розмиваються бар’єри між реальним та штучним.

Одна з легенд щодо створення образотворчого мистецтва оповідає, ніби початком стала тінь, обмальована на стіні. Інакше кажучи, природна реальність дала поштовх для існування штучної. В проекті "Тінь" ми здійснили спробу рухатися в протилежному напрямку з тієї ж вихідної точки: наслідуючи натуральність, вивільнити та реструктурувати документуючі змісти, приховані в природі тіні.

Источник

Читай также

Известный художник Ольга Ломака посетила открытие выставки «Роскошь итальянской моды периода 1945 по 2014 год»

Закрытое мероприятие состоялось 2 апреля в музее Виктории и Альберата в Лондоне

Все, что нам нужно – это «Love is...»

С 14 по 16 февраля в городском музее «Духовные сокровища Украины» на Десятинной, 12 прошел фестиваль «Love is...» от ПРОСТО-в-МЕСТЕ

«Добрый пряник» - творить благо просто

21 декабря на несколько часов Киевский музей-аптека превратился в новогоднюю сказку для детей

Специально к корпоративному сезону! Новое банкетное меню в Шулявской Ресторации

У нас вкусно и не грустно!

Концерт групи "Брати ЧЕ"

Участь за умовами простору

Авторы «ИдиоМ» Мария Пуцкова и Марина Лысак об иллюстрациях, которые заставляют смеяться

Как рутинные вещи перерастают в арт-проект и делают этот мир веселее

В Брюсселе открылась выставка «УКРАИНА ГЛАЗАМИ ДЕТЕЙ» («UKRAINE THROUGH CHILDREN'S EYES»)

На праздничный концерт, собрались депутаты Европарламента, сотрудники учреждений Еврокомиссии, представители дипломатического корпуса

В галерее "MyGallery" открывается выставка Henkel Art.Award 2013

Организатор конкурса – компания Henkel в Центральной и Восточной Европе

CEE 2013: самая масштабная выставка электроники в Украине 14-15 сентября

Такого мероприятия в Украине пока еще не было

У Freud Hous творча зустріч з Матвієм Вайсбергом - живописцем, графіком та співзасновником ар'єргардизму

Матвій Вайсберг на художника не схожий. На сучасного художника - тим більше