Выставки

У Freud Hous творча зустріч з Матвієм Вайсбергом - живописцем, графіком та співзасновником ар'єргардизму

Gloss 22 июля 2013, 11:08
 0

Матвій Вайсберг на художника не схожий. На сучасного художника - тим більше. Занадто добропорядний (від добрий і порядний). А ще він інтелектуал та інтелігент. Для представника актуального мистецтва - не актуально.

Він схожий на шахіста-гросмейстера (шахістом був його батько). Або на письменника (поетом був його дід). А сам Матвій закінчив відділення книжкової графіки Поліграфічного інституту. І з тих пір проілюстрував книги Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, І. Бабеля, Г.Кановіча, Х.Ортеги-і-Гассета, К. Г. Юнга, С. К'єркегора, Достоєвського. Провів близько двох десятків персональних виставок в Україні та за океаном.

Намагаючись дати визначення своєму мистецтву, разом з друзями-однодумцями жартівливо переінакшив термін "авангард", проголосивши новий художній напрям - "київський ар'єргард" - мистецтво наративне, засноване на особистісному, екзистенційному й трагічному світосприйнятті, послідовно розвиваюче ідеї фігуративності, гуманізму й антропоцентризму. (Попереджали ж - інтелектуал!).
(Інтернет-видання Українська правда. Життя)

Запрошуємо Вас на зустріч з Матвієм Вайсбергом - художником нашого часу, який в наші нелегкі часи не лише не пішов на дно буденності й невідомості, став відомим та бажаним художником України та закордоння.
І, що найголовніше, це не пустий, фамільярний художник, який ганяється за ефімерною славою, а наповнений сенсами, іноді незрозумілими на перший погляд. Але сенси його живопису відкриваються при більш ретельному погляді, вони починають відчуватися...

Говорити можна довго, а Ви просто подивіться його картини та приходьте до нас, подивіться на самого автора і запитайте те, що виникло у Вас при перегляді картин.

Інформація про художника:
Матвій Вайсберг - український живописець, графік, ілюстратор

Звання та посади: закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова; з 1988 брав участь у колективних виставках; перша персональна експозиція відбулася в 1990 в Києві (Музей історії Подолу).

Жживопис і графіка зберігається в музеях Києва, Вільнюса, Чикаго та інші, в зборах приватних колекціонерів багатьох країн світу; на даний момент є автором понад 500 робіт.

Додаткова інформація: Син шахіста Семена Вайсберга, онук поета Матвія Гарцман.

http://www.mvaisberg.com/
http://www.judaica.kiev.ua/galereya/VaysbergM/Vaysb1.htm
http://polit.ua/articles/2010/01/21/vayisberg.html
http://booknik.ru/context/all/matveyi-vayisberg-v-kieve-ne-hvataet-kieva/
САЙТ:
http://www.mvaisberg.com/

Комментарии