«В усадьбе, у себя, в раю…»

Виставка «В усадьбе, у себя, в раю…» має на меті ознайомити глядачів із самобутнім та визначним явищем російської культури. Неповторний світ маєтків та садиб утворюється з багатьох тісно пов’язаних між собою понять: архітектури, ландшафту, інтер’єру, який містить в собі разом з меблями, бронзою та іншими зразками декоративно-ужиткового мистецтва, твори живопису і графіки – в першу чергу фамільні, родинні, портрети.

Не менш важливою складовою цього світу є розмірений, упорядкований побут: полювання, гра в карти, музикування, читання книжок, малювання, рукоділля тощо.

Один із найпривабливіших аспектів цієї виставки – маєток, як очевидець буднів та натхнення творців російського мистецтва.

Музейне зібрання живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва надає певну можливість всебічно охопити різні аспекти даного культурного та історичного явища. Так, архітектуру, садово-парковий комплекс можна презентуапти роботами невідомих авторів (Невідомий гравер – «Вид маєтку кн. Куракіних «Надєждіно») та творами знаних майстрів (Жуковський С. – «Панський маєток», Борисов-Мусатов В. – «Пані на тлі Зубриловського будинку»). Колекція бронзи й меблів дозволяє відтворити окремі фрагменти інтер’єру поміщицької садиби ХІХ-ХХ ст.ст.

Музейна збірка досить багатогранна і знайомить із садибою та маєтком як центром культурного й духовного життя своєї епохи. По-перше, це твори, що створювались митцями в Абрамцевому (Врубель – майоліка, Поленов – «На човні»), пейзажі та портрети Серебрякової, написані у маєтку «Нескучноє», М. Ге – на хуторі Іванівський, М. Несторовим в маєтку Н. Яшвіль Сунки та ін.

Крім того, життя і побут дворянсько-поміщицьких садиб різноманітно відображені в ілюстраціях російських та радянських художників, що створювалися до літературних творів Л. Толстого, (Кардовський – «Полювання»), І. Тургенєва (Добужинський «Місяць на селі»), М. Гоголя (мал. С. Соломко, Боклевського, П. Соколова та ін.).

Культура дворянських маєтків донині є маловивченою і недостатньо знайомою сучасному глядачеві. Тому діюча виставка стала спробою внести свій вклад у вивчення і поширення інтересу сучасника до цього глибокого пласту російської культури.

Перелік творів:

 

1.     СЕМЬОНОВ І.І. Кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. ВІТРЯНИЙ ДЕНЬ. 1916. Папір, акварель, білило, графітний олівець.

2.     БОРИСОВ-МУСАТОВ В.Е. 1870-1905. ПАНІ НА ТЛІ ЗУБРИЛОВСЬКОГО БУДИНКУ. 1901. Етюд до картини «Привиди» 1903 року, яка зберігається у ГТГ (Державній Третьяковській галереї). Папір акварель, пензель, перо.

3.     КРИЖИЦЬКИЙ К.Я. 1854-1911ПЕЙЗАЖ ІЗ САДИБОЮ. 1886. Папір, акварель

4.     МЬОССМЕР ЙОЗЕФ (MÖSSMER JOSEPH). 1780-1845. ВИД ПАЛАЦУ В МАЄТКУ КН. О.Б. КУРАКІНА НАДЄЖДІНО. 1880-ті рр. Папір, м’який лак, акватинта, підфарбована. 

Читай также

Известный художник Ольга Ломака посетила открытие выставки «Роскошь итальянской моды периода 1945 по 2014 год»

Закрытое мероприятие состоялось 2 апреля в музее Виктории и Альберата в Лондоне

Все, что нам нужно – это «Love is...»

С 14 по 16 февраля в городском музее «Духовные сокровища Украины» на Десятинной, 12 прошел фестиваль «Love is...» от ПРОСТО-в-МЕСТЕ

«Добрый пряник» - творить благо просто

21 декабря на несколько часов Киевский музей-аптека превратился в новогоднюю сказку для детей

Специально к корпоративному сезону! Новое банкетное меню в Шулявской Ресторации

У нас вкусно и не грустно!

Концерт групи "Брати ЧЕ"

Участь за умовами простору

Авторы «ИдиоМ» Мария Пуцкова и Марина Лысак об иллюстрациях, которые заставляют смеяться

Как рутинные вещи перерастают в арт-проект и делают этот мир веселее

В Брюсселе открылась выставка «УКРАИНА ГЛАЗАМИ ДЕТЕЙ» («UKRAINE THROUGH CHILDREN'S EYES»)

На праздничный концерт, собрались депутаты Европарламента, сотрудники учреждений Еврокомиссии, представители дипломатического корпуса

В галерее "MyGallery" открывается выставка Henkel Art.Award 2013

Организатор конкурса – компания Henkel в Центральной и Восточной Европе

CEE 2013: самая масштабная выставка электроники в Украине 14-15 сентября

Такого мероприятия в Украине пока еще не было

У Freud Hous творча зустріч з Матвієм Вайсбергом - живописцем, графіком та співзасновником ар'єргардизму

Матвій Вайсберг на художника не схожий. На сучасного художника - тим більше