Владимир Зеленский опубликовал обращение по поводу самолета с эвакуированными из Китая украинцами Владимир Зеленский опубликовал обращение по поводу самолета с эвакуированными из Китая украинцами
События

Владимир Зеленский опубликовал обращение по поводу самолета с эвакуированными из Китая украинцами

Марина Горносталь 20 февраля, 2020, 12:26
 0

Президент Украины Владимир Зеленский выложил на своей странице в Facebook обращение к гражданам по поводу приземлившегося самолета с эвакуированными людьми из зоны эпидемии коронавируса 2019-nCoV - Уханя.

В посте он подтвердил тот факт, что самолет дозаправят в аэропорту "Борисполь" и потом транспортное средство направится в Харьков.

Также Президент заявляет, что были приняты все возможные и невозможные меры безопасности, которые гарантируют, что китайский вирус в Украину не попадет. На данный момент самолет уже приземлился в харьковском аэропорту.

Полный текст обращения

Літак з нашими громадянами та громадянами інших країн, яких ми евакуювали з Уханя, приземлився в Україні. Було складно з погодою – довелося спершу посадити його в Борисполі. Він дозаправиться та полетить у місце призначення – до аеропорту в Харкові.

Заходи безпеки – безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані. Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні. Співчуваю нашим евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати під особистою охороною, а в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у Президента.

Тобто бактеріологічної небезпеки немає. Але є інша небезпека, про яку я хотів би сказати. Небезпека забути про те, що всі ми люди і всі ми – українці. Кожен з нас. Включно з тими, хто опинився в Ухані під час епідемії.

Коли Франція евакуювала людей з Уханя і їх привезли в одне з міст, реакція у мешканців цього міста була одна: вони турбувалися про життя і здоров’я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився у складній ситуації. Навіть у Казахстані, коли наш літак з Уханя сів на дозаправку й доправив казахстанського громадянина, не було жодних протестів і блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що людина нарешті вдома.

На жаль, не всі з нас можуть пишатися такою ж людяною реакцією. Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України в Україну – цим ми показуємо далеко не найкращий бік нашого характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів – люди, яким менше 30 років. Для багатьох з нас вони – майже як діти.

Українець завжди залишається українцем. Тимчасове перебування в Ухані або еміграція до Канади не робить його чужим для своєї країни. Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на «правильних» і «неправильних». Але ця епоха скінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який опинився у біді, – де б він не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не здаватиме своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але такою ж самою має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся.

Теги: самолет , украина , украинцы , эвакуация , президент , обращение , иностранцы , Владимир Зеленский , коронавирус , 2019-nCoV , речь

 • 02 февраля 18:41 В Украине хотят запретить одноразовую пластиковую продукцию: от каких товаров придется отказаться    0
 • 02 февраля 11:12 В Киеве мужчина прыгнул с парашютом с балкона многоэтажки (видео)    0
 • 01 февраля 15:41 Создатели Instagram разработали новую социальную сеть Artifact    0
 • 31 января 17:32 В Гонконге на скотобойне свинья убила мясника тесаком    0
 • 31 января 16:04 «Новая почта» запускает собственную авиакомпанию для доставки посылок    0
 • 31 января 13:51 Авиакомпания Ryanair уже нанимает персонал в Украине, чтобы вернуться после окончания войны    0
 • 31 января 12:45 Боевые действия в Украине на 31 января: карта и ситуация на фронте    0
 • 26 января 14:02 Боевые действия в Украине на 26 января: карта и ситуация на фронте    0
 • 25 января 19:48 Мальчик из Бангладеш играл в прятки и случайно оказался в Малайзии    0
 • 25 января 19:15 В Украине могут запретить продажу алкоголя и сигарет за наличные деньги    0
 • 25 января 18:22 Бельгийская телеведущая случайно выстрелила в себя из огнемета (видео)    0
 • 25 января 17:15 В Украину завезли опасное для здоровья печенье: как оно выглядит    0
 • 25 января 16:19 Две украинские памятные монеты вошли в Топ-10 лучших монет мира    0
 • 24 января 10:03 Боевые действия в Украине на 24 января: карта и ситуация на фронте    0
 • 23 января 15:17 Боевые действия в Украине на 23 января: карта и ситуация на фронте    0
 • 20 января 20:13 Rolex угрожает судом производителю обучающих детских часов    0
 • 20 января 18:41 Системы ПВО на крышах Москвы: соцсети взорвались мемами    0
 • 20 января 17:33 Новолуние 21 января станет рекордным: Луна подойдет к Земле ближе всего почти за 1000 лет    0
 • 20 января 10:47 Боевые действия в Украине на 20 января: карта и ситуация на фронте    0
 • 19 января 21:30 Meta пообещала не блокировать контент про полк «Азов» в соцсетях    0