Группа «Гайдамаки» сотрудничает с продюсером Metallica и гитаристом Guano Apes (укр.)

Gloss 26 ноября 2008, 15:00  383

З 25 по 29 листопада Гайдамаки та відомий у Європі продюсер live-show Kader Kesek продовжать роботу над постановкою живого шоу. Це буде спеціально розроблена програма для великого європейського туру, в який музиканти вирушають у січні, програма, що стане візитною карткою Гайдамаків.

Знакова для гурту співпраця почалася у жовтні цього року у німецькому місті Руст, де протягом 10 днів Гайдамаки виступали хедлайнерами фестивалю «Український тижень». Репетиції проходили вдень на тій самій сцені найбільшого європейського парку розваг Europa Park, де група мала концерти, і тривали ще шість днів протягом турів у Польщі та Естонії. Ідею роботи з K. K. пояснює лідер гурту Олександр Ярмола:

«Раніше виступ Гайдамаків був просто живим концертом, чесним і безпосереднім, спонтанним емоційним дійством. Настав момент, коли ми відчули, що потребуємо професійно поставленого шоу. Як артисти, що досягли певного рівня, як це роблять Manu Chao, Rammstein, Metalliсa чи Red Hot Chili Peppers. Таке шоу повинно мати продумане світло, професійний віджеїнг, гармонійні сценічні рухи, правильну послідовність пісень. Все це має бути скоординовано і працювати на один результат – зробити виступ незабутнім, насиченим, підкреслити індивідуальність музики Гайдамаків. Саме у цьому нашим радником є Kader Kesek».

Kader – успішний продюсер великобюджетних шоу. Він створив  феєричний Begegnungen німецької рок-легенди Peter Maffay, в якому, між іншим, брала участь Руслана та зірки багатьох країн; Night  Of The Sultans – турецьку відповідь всесвітньо відомому ансамблю ірландського танцю Riverdance. У 90-х K. K. був солістом гурту Megalomaniax, сьогодні він продюсує Asian Orange, нещодавно працював над концертом Metallica в Стамбулі та однією з презентацій режисера Романа Поланські в Туреччині.

За словами Kader, він бачив багато східноєвропейських гуртів, або закордонних, що працюють зі східноєвропейською музикою, таких як Gogol Bordello і DJ Shantel. Багато з них мають dirty drive чи роблять шоу, але не мають культури. Він помітив, що Гайдамаки відрізняються саме тим, що презентують культуру і сам запропонував їм співпрацю.

Крім того, завдяки Stephanie Pierre, TV-промоутера Гайдамаків з німецької компанії Scout Promotion, гурт познайомився з двома впливовими особистостями: гітаристом Guano Apes Henning Rümenapp, що сьогодні займається саундпродюсуванням та з Mark Elsner– продюсером лейблу Asphalt Tango Records, що видає балканську музику, у тому числі шоу Queens and Kings від Fanfare Ciocarlia. Музиканти знайшли спільну мову. Вже відомо, що Rümenapp писатиме ритм-секцію до нового альбому Гайдамаків, а Mark Elsner теж буде причетний до певних етапів його створення.

Зараз Гайдамаки на півдорозі до остаточного формування своєї шоу-програми. З приїздом продюсера Kader Kesek буде продовжена робота зі сценічним образом та використанням світлових рішень. Першим живе шоу Гайдамаків побачить фестиваль Eurosonic, що проходить щороку в Голландії та є одним з найпопулярніших експо світової поп-музики.
 

Комментарии