Етнофестиваль "Тайстра Чугайстра"

Gloss 9 июля 2008, 09:00  348

Міжнародний фестиваль етнічної музики "Тайстра Чугайстра" був перенесений за браком коштів, але все-таки відбувся 28 червня у приміщенні Першого українського театру для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11).

Гості фестивалю київські музики "Буття" представляли народну музику з різних регіонів України, а також героїчні пісні - акапельний чоловічий спів. Колектив сповідує автентичний напрямок. Тобто народні перлини вони намагаються донести до слухача, глядача у первісному вигляді, не змінюючи ні букви, ні ноти, інтонації, характеру, ритму...

Радо зустріли львівяни канадський колектив "KUBASONICS". Його лідер Богдан Черевик, уродженець сусідньої Тернопільщини, перед фестивалем відвідав рідні місця. Крім пана Богдана та його дочки скрипальки в ансамблі немає етнічних українців, проте вони люблять виконувати саме українську музику у власних обробках. Б.Черевик - знаний кобзар і виконавець на багатьох  інструментах колекціонує екзотичні українські музичні інструменти. Цього разу було продемонстровано гру на козі (волинка), дримбі (варган), дводенцівці (подвійна сопілка).

Приємно спостерігати за прогресом від фестивалю до фестивалю у виконавчій майстерності львівського гурту "Люди Добрі".

Героєм вечора став знаменитий львівський фолькгурт "Бурдон". Для них фесиваль став ще й концертом-презентацією нового альбому "Тайстра Чугайстра".

Комментарии