Саморуйнівний, але гарний: цей суперечливий двигун Ford 2.0 Ecoboost Саморуйнівний, але гарний: цей суперечливий двигун Ford 2.0 Ecoboost
Техно

Саморуйнівний, але гарний: цей суперечливий двигун Ford 2.0 Ecoboost

Gloss 29 ноября, 2023, 12:27
 0

Дволітровий Ecoboost можна зустріти під капотом не лише багатьох моделей Ford, а й у Volvo і навіть LandRover. Авторозборка Форд має його за популярний товар, але незважаючи на це його репутація дуже суперечлива: одні називають його жахливим, інші — ресурсним. Де ж правда?

Історія появлення

2-літровий 4-циліндровий двигун став одним із перших представників нової родини Ecoboost, яка з'явилася на хвилі захоплення автовиробників даунсайзингом(зменшення робочого об'єму двигунів при збереженні або збільшенні потужності). За інформацією виробника, турбонаддув, безпосереднє впорскування та система регульованих фаз газорозподілу дозволили забезпечити високу потужність, відмінну еластичність та економічність. Як було заявлено, новий мотор витрачає на 15-20% менше палива, ніж атмосферні 3-літрові «шістки». Новий двигун замінив старі мотори 2,3-3,5 л на європейських та американських моделях Ford, також його ставили на Volvo, Land Rover і новий Focus ST.

Конструктивні особливості

Ecoboost створений на алюмінієвому блоці Duratec-HE, тобто його база — це двигун Mazda L-серії. Зокрема, він має той самий розмір циліндрів, але оригінальні ГБЦ, ГРМ, паливну систему. У Ecoboost застосована система наддуву з турбіною Borg Warner K03, фірмова фордівськасистема Ti-VCT означає регульовані фази газорозподілу на впуску та випуску, а за привід ГРМ відповідає ланцюг. Також використовується система безпосереднього впорскування палива. І, що типово для сучасних двигунів, відсутні гідрокомпенсатори.

Поширені проблеми

Головне, чим лякають при описі цього двигуна: випадки руйнування поршнів, імовірно внаслідок детонації. Виробник запевняє, що це проблема ранніх версій, а потім було вжито заходи у вигляді впровадження нових прошивок та заміни поршнів. Але є версія, що причина руйнування поршнів не в класичній детонації, а в іншому явищі. Його суть у тому, що у певних режимах роботи двигуна (середні обороти та рух з крейсерською швидкістю) виникають умови для раннього запалення паливно-повітряної суміші, через що відбувається серія неконтрольованих вибухів у циліндрі, що призводить до пошкодження ЦПГ. Хоча власнику байдуже, чому він вимушений робити дорогий ремонт чи заміну двигуна, тут найголовніше те, що руйнування поршнів зустрічається і на пізніших версіях 2,0-літрового двигуна.

Ще одна проблема те, що «зовнішній» випускний колектор зі сталі на ранніх європейських версіях тріскається та пошкоджує турбіну. Говорять, деякі власники вирішують проблему шляхом встановлення китайського аналогу з чавуну. А ось на моторах із інтегрованим випускним колектором такого не трапляється.

Загалом, як кажуть спеціалісти, практично всі проблеми 2,0-літрового Ecoboost обумовлені його конструктивними особливостями, помноженими на високий рівень форсування та специфіку обслуговування та експлуатації. Щодо ризику руйнування циліндрів — це хвороба багатьох турбомоторів тих років, при цьому не можна сказати, що саме 2,0-літровий Ecoboost страждає частіше за інших.

Теги: автомобиль , двигатель , техно

 • 27 февраля 16:59 Назван самый ценный автомобильный бренд в мире – рейтинг 2024 года от Brand Finance    0
 • 21 февраля 17:54 Топ-20 самых популярных новых автомобилей в Украине по итогам 2023 года    0
 • 20 февраля 16:23 Первый человек с чипом в мозгу смог управлять компьютерной мышкой силой мысли — Илон Маск    0
 • 07 февраля 19:41 Первые пользователи дорвались до Apple Vision Pro и предсказание «Симпсонов» о революционном гаджете тут же сбылось (видео)    0
 • 06 февраля 13:27 Apple в iPhone 16 вернет дизайн двенадцатого айфона: в сеть слили чертежи (фото)    0
 • 05 февраля 15:43 Google представил новый вид ИИ, который превращает текст в изображение: как воспользоваться ImageFX    0
 • 02 февраля 17:13 Объявлены финалисты конкурса «Всемирный автомобиль года 2024» (видео)    0
 • 15:46 Китайцы изобрели устройство, которое добавит человеку одну лошадиную силу: умный экзоскелет Hypershell (видео)    0
 • 30 января 14:34 Впервые в истории компания Илона Маска Neuralink вживила чип в мозг человека: для чего    0
 • 29 января 15:04 Назван самый популярный мобильный телефон в истории человечества (фото)    0
 • 26 января 16:50 Эксперты назвали 7 самых надежных компактных кроссоверов на вторичном рынке    0
 • 23 января 12:33 Современное решение для продажи автомобилей    0
 • 19 января 12:12 Що таке чат-бот? Різновиди чат-ботів для бізнесу    0
 • 17 января 17:03 У искусственного интеллекта обнаружили удивительные способности к обману человека    0
 • 15 января 14:06 Apple iPhone: что покупали в 2023 году любители яблок    0
 • 10 января 17:31 Названы 10 автомобилей, которые лучше никогда не покупать    0
 • 08 января 15:48 Microsoft уберет кнопку Windows на всех клавиатурах: что будет вместо нее (видео)    0
 • 03 января 12:48 В 2024 году Apple сделает свои смартфоны огромными    0
 • 28 декабря 14:15 Робот на заводе Tesla вышел из строя, напал на инженера и нанес ему серьезные травмы    0
 • 27 декабря 14:12 Какие авто покупают люди разных профессий в Украине – результаты исследования    0