Столичний домен kyiv.ua виріс на 60% завдяки акції українських реєстраторів

Завершилась акція з просування домену kyiv.ua, яка показала вражаючі результати — з 1 серпня по 30 вересня користувачі зареєстрували 1 779 нових імен, а сама доменна зона виросла на 60%. 

Такий стрибок став можливим завдяки ініціативі з дерусифікації доменів CEO Сityhost.ua Олега Рівтіна, підтримці адміністратора національної зони UA ТОВ «Хостмайстер» та спільним зусиллям 28 українських доменних реєстраторів.

Ідея проведення такої акції була зумовлена дещо несправедливою ситуацією, яка склалася в сегменті міських доменних зон — частина з них і досі транслітерується латиницею не лише з української, а і з російської мови. Це стосується таких обласних центрів як Київ, Одеса, Харків, Миколаїв, Рівне, Чернігів, Черкаси та Чернівці. 

Причому всі русифіковані зони мають більше доменних імен, ніж україномовні. 

Найбільш кричущою є ситуація в київській зоні: на зрозійщених доменах kiev.ua нараховується близько 40 000 сайтів. Для порівняння, на початок акції в зоні kyiv.ua було лише 2781 доменне ім’я. 

Тепер, усього через 2 місяці акції, співвідношення відчутно змінилось і столичних сайтів у правильній зоні kyiv.ua стало більше — 4473. У той же час русифікована зона трохи зменшилася, втративши майже 600 імен. 

В межах акції зі слоганом «Додай української» було реалізовано велику кількість різноманітних активностей: пряма реклама, просвітницько-освітня кампанія на сайтах та в соцмережах, розповсюдження креативних відеороликів та інших візуальних продуктів. Реєстратори знайшли місце також і для матеріальних стимулів, запровадивши великі знижки для охочих отримати правильний домен.

— Маю велику надію, що наш рух продовжить зростати і вийде за межі «акції реєстраторів», — ділиться думками фундатор ініціативи та CEO Сityhost.ua Олег Рівтін. — Перемога правильних українських доменів — непросте і амбітне завдання, яке є черговим кроком до вкорінення національної самосвідомості не лише в мережі, а і в мисленні. Нашою фінальною метою можна вважати реєстрацію користувачем коректного регіонального домену, як звичайну нормальність. Для досягнення цього результату потрібно пройти ще великий шлях, але перший крок вже зроблено. Думаю, що транслітеровані з російської мови міські доменні зони повинні з часом зникнути. Хотілось би, щоб це відбулось не методами заборон, а завдяки еволюційним процесам. Тому ми докладаємо зусиль, щоб користувачі самі хотіли реєструвати домени з правильною транслітерацією, щоб вони розуміли важливість вибору мови, якою написана назва міста в адресі їхнього сайту. 

За результатами акції організатори констатують, що їхні зусилля виправдані досягнутими показниками. І, хоча кампанія вже завершилася, Cityhost.ua продовжує свої активності з дерусифікації, а інші учасники погоджуються, що акція варта того, щоб згодом її повторити. 

Читай також

В Україні планують запустити платні дороги: деталі законопроекту

Це вимога ЄС

Стало відомо, чи засяє головна ялинка країни: як у Києві пройдуть новорічні свята

Без масових заходів

Коли Україну накриє сніг: синоптик попереджає про сильне похолодання

Очікуються важкі погодні умови

У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах

Як працює нова система

На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)

Вже заходить із заходу та півночі

Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року

«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»

Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав

Від 6 місяців до року

Важливо знати, якщо у вас є обігрівач чи котел – попередження МВС

Старт опалювального сезону

За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону

За перше порушення – попередження

Оренда житла у Києві подорожчала: середня вартість та прогнози

З липня ціни зросли на 23%