5 шкідливих звичок, через які у вас болить спина
Getty Images
Біль у спині – це один із найпоширеніших приводів звернення до лікаря. Практично кожен п'ятий дорослий житель нашої планети може відчувати сильний біль у спині цієї хвилини.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Окрім специфічного болю, пов'язаного з конкретними захворюваннями, біль у спині можуть викликати наші звички з повсякденного життя. Навчіться їх контролювати і ви одразу відчуєте позитивний ефект.
Ви сутулитесь
Погана постава справді шкідлива для здоров'я. Якщо ви сутулитесь, плечі постійно напружені, а це може стати причиною спазмів у спині. Болючі відчуття, які ви відчуваєте, - це свого роду захисний механізм. Таким чином, м'язи дають вам зрозуміти, що необхідно змінити положення, поки не виникли більш серйозні проблеми. Спробуйте покласти під поперек жорстку подушку - вона підтримає натуральний вигин хребта і допоможе тримати спину прямо.
Ви спираєтеся на один лікоть
Коли ви постійно спираєтеся на лівий чи правий лікоть, навантаження розподіляється нерівномірно, м'язи перенапружуються, а це спровокує спазми. Крім того, постійне навантаження на одну руку може спровокувати так званий "синдром тенісного ліктя" - пошкодження ліктьового суглоба, що спричиняє сильний біль. Щоб цього не допустити, під час роботи помістіть руки на підлокітники — вони створені саме для зручного розподілу навантаження.
Ви нахиляєте голову вперед
Самі того не помічаючи, під час читання ми часто нахиляємось до монітора, планшета, телефону. Чому це шкідливо? Тому що голова дорослої людини і так досить важка, вона може важити 4-5 кг. А коли ви нахиляєтеся, навантаження на шию ще більше зростає. Це призводить до болю в м'язах та головних болях. Слідкуйте за поставою і як тільки помітите, що нахиляєте голову вперед, напружте м'язи преса і розпряміть плечі і кілька разів нахиліть голову вправо та вліво. Ви затишно згорнулися на дивані з гарною книжкою? Щогодини робіть 5-хвилинну перерву, щоб розім'ятися.
Ви сидите надто близько до монітора
Нашим очам легко сфокусуватися на об'єкті, якщо він знаходиться на відстані. А якщо ви багато годин поспіль проводите в офісі, буквально уткнувшись носом у монітор, навантаження зростає. Результат – біль, різь, втома та почервоніння. Вважається, що монітор повинен перебувати за 50-60 см від очей. Для початку спробуйте встановити його на відстані витягнутої руки і за кілька годин оцініть ефект від змін.
Ви кладете ногу на ногу
У такому положенні основне навантаження посідає лише одне стегно, а це може призвести до болю в суглобах. Слідкуйте за тим, щоб обидві ступні стояли на підлозі, а стегна були трохи вищі за коліна — якщо потрібно, підніміть сидіння крісла.
Читай також
58-річний Майк Тайсон дав ляпаса супернику під час фінальної битви поглядів: де і коли дивитися бій
Легенда боксу повернеться до рингу вже сьогодні вночі
У Львові 14-річну дівчинку госпіталізовано вдруге через отруєння вейпом
Якими можуть бути наслідки куріння
Усик та Ф'юрі провели першу зустріч перед боєм-реваншем: дата поєдинку (відео)
Український чемпіон в образі Хітмана
Українця Луніна звинувачують у тяжкій травмі капітана мадридського «Реала» (відео)
У мережі з'явилося відео, на якому показано весь момент
Шість звичок у їжі, які можуть вказувати на розлад харчової поведінки
Ці звички можуть здаватися «здоровими»