5 психічних розладів, на які страждають жителі великих міст

Getty Images

Фахівці вважають, що підвищений стрес, сенсорні, емоційні та психічні навантаження, неможливість розслабитися – просто ідеальний ґрунт для психічних розладів.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Життя у великому місті дуже насичене та дає багато можливостей. Але є й зворотний бік: високий ритм життя, постійний стрес, неможливість зупинитися, видихнути і трохи розслабитися - все це створює умови для розвитку різних захворювань, зокрема психічних. Розповідаємо, до яких розладів більше схильні жителі великих міст, як розпізнати хвороби на ранніх стадіях і що робити, щоб зберегти психіку здоровою та міцною.

Синдром хронічної втоми

Синдрому хронічної втоми особливо схильні жителі великих міст, а також постійно стикаються з підвищеною відповідальністю за життя та благополуччя інших людей і постійно відчувають підвищене емоційне навантаження. Хвороба розвивається поступово, перші симптоми зазвичай списують на втому та звичайну відсутність енергії. Спровокувати розвиток хвороби можуть перенесені вірусні захворювання (включаючи банальний грип), життя у неблагополучному соціальному та екологічному середовищі, а також сильний чи затяжний стрес.

Але якщо час іде, а ви все ніяк не може відпочити і прийти до тями, швидше за все, ви «підхопили» синдром хронічної втоми. Ось інші ознаки, які допоможуть розпізнати захворювання:

Тривожний розлад

Якщо ви живете у великому місті і ви жінка, у вас особливо високий ризик хоча б раз у житті зіткнутися з цим розладом. Важливо якнайшвидше звернутися до лікаря, оскільки занедбаний тривожний розлад може призвести до вигоряння і навіть депресії.

Ось симптоми, на які слід звернути увагу:

Депресія

Тригери, що "запускають" розвиток депресії - постійний стрес, нестача сну, емоційні та фізичні навантаження. Загалом усе те, що складає повсякденне життя міської людини. Депресія - небезпечне та підступне захворювання, ви можете бути хворі і навіть не підозрювати про це. Важливо пам'ятати, що депресія — не розбещеність, не лінь, не дурощі, від яких можна «здригнутися, просто взявши себе в руки». Це небезпечне, іноді смертельне захворювання, що потребує лікування та контролю лікаря. Ось кілька симптомів, які можуть говорити про те, що у вас депресія:

Агарофобія

Це стан, при якому людина незатишно почувається на відкритих та великих просторах. Розвиток цієї фобії може спровокувати тривалий чи частий стрес, підвищені навантаження, як психічні, і фізичні, і навіть тривала самотність і недолік емоційного спілкування.

Ознаки, що вам потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря: незатишне, тривожне відчуття від відкритого простору або великого скупчення людей. Особливо уважно варто поставитися до свого здоров'я, якщо ці відчуття з'явилися нещодавно, а до того подібного нічого вас не турбувало.

Залежність

Найпростіший (але не означає, що ефективний) спосіб впоратися із тривожністю – запити її, заїсти чи закурити. На жаль, найчастіше це призводить до розвитку залежності (алкогольної, нікотинової чи харчової), порушень харчової поведінки, а також формування інших болючих залежностей — наприклад, від соціальних мереж чи ігор.

Червоний прапор, який попереджає, що вам слід звернутися за допомогою – неможливість провести тривалий час (від кількох днів до кількох тижнів) поза контактом із предметом можливої залежності, підвищена дратівливість, згасання соціальних контактів, зміна настрою.

Читай також

Вчені назвали фрукт, який може знизити ризик депресії на 20%

Кишечник – «другий мозок»

Олександр Усик закінчує боксерську кар'єру: залишилося два бої

Хто стане наступним суперником чемпіона

Ознаки розладу харчової поведінки: чи є у вас проблеми з їжею

Недоїдання та переїдання

Володимир Кличко може повернутися на ринг, щоб стати найстаршим чемпіоном світу

Але є одна умова

Календар обов'язкових щеплень зміниться з 2026 року

Головні нововведення

100% ефективність: розроблено революційний препарат від раку кишківника

Ліки не мають серйозних побічних ефектів

Два українці потрапили до списку найкращих футболістів 2024 року за версією The Guardian

Видання оцінило їх злети та промахи

Вчені тестують препарат, який допоможе відростити нові зуби

Після молочних та постійних виростуть додаткові

Футболіст «Челсі» та збірної України Михайло Мудрик провалив тест на допінг: що йому загрожує

Спортсмен прокоментував ситуацію

«Рух» переміг «Шахтар» у незвичайному хокейному матчі: Григорій Козловський став MVP