Шість звичок у їжі, які можуть вказувати на розлад харчової поведінки
Getty Images
Розлад харчової поведінки (РХП) - це серйозна проблема, яка зустрічається у людей різної статі, ваги та форми тіла. Існують харчові звички, які люди вважають здоровими, але насправді вони є симптомами РХП.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Захворіти на харчовий розлад може кожна людина. Але найчастіше РХП зʼявляється у жінок, особливо у дівчат 13–18 років. За статистикою, 9% людей у світі страждають від розладів харчової поведінки.
РХП - це ряд психічних розладів, пов'язаних з руйнівними установками та аномальною поведінкою щодо вибору їжі, частоти прийомів та об'єму їжі, а також форми тіла.
Якщо ви помітите у себе хоча б одну з наведених нижче звичок, це привід звернутися до фахівця.
1. Навмисні пропуски прийомів їжі. Ця звичка чи заміна їжі некалорійними напоями – тривожний сигнал. Це може говорити про те, що у вас розлад харчової поведінки.
2. Постійний підрахунок калорій. Робити це правильно може бути складно без консультації з дієтологом. До того ж якщо ви вважаєте кількість калорій навіть у низькокалорійних продуктах (гірчиця, спеції, гострий соус), це може свідчити про розлад, пов'язаний з прийомом їжі.
3. Одержимість якістю їжі. Такий тип розладу харчової поведінки називається орторексією. У цьому випадку людина відчуває стрес та занепокоєння, пов'язані з вибором продуктів харчування. Це може вплинути на психічне здоров'я.
4. Вживання лише певних безпечних продуктів. Про страх перед вживанням їжі часто повідомляють люди із синдромом роздратованого кишечника. Оскільки цей синдром не лікується, у людей, які страждають на нього, нерідко розвиваються розлади харчової поведінки. Через це вони можуть недоїдати, пропускати їжу, дотримуватися лише окремих безпечних продуктів.
5. Почуття провини пов'язане з їжею. Багато людей стикаються з негативними емоціями, відчуваючи сором і провину за з'їдене. Постійне відчуття провини може стати перепоною до відчуття власних внутрішніх сигналів про те, чого хоче і чого потребує ваше тіло.
6. Відмова від цілих груп товарів. Через це ви почуватиметеся обмеженим і з більшою ймовірністю почнете переїдати пізніше. А на розлад харчової поведінки вказує відмова від окремих груп продуктів через страх набрати вагу або через те, що це погано позначиться на здоров'ї.
Читай також
Вчені тестують препарат, який допоможе відростити нові зуби
Після молочних та постійних виростуть додаткові
Футболіст «Челсі» та збірної України Михайло Мудрик провалив тест на допінг: що йому загрожує
Спортсмен прокоментував ситуацію
Ароматичні свічки можуть бути небезпечнішими, ніж сигаретний дим: дослідження
Виділяють хімічні сполуки
Коронавірус створили в Китаї за фінансової підтримки США: розслідування
Встановлено походження вірусу
Українка встановила абсолютний світовий рекорд і стала першою у світі жінкою, яка пірнула на глибину 82 метри
Без кисню та ласт
58-річний Майк Тайсон дав ляпаса супернику під час фінальної битви поглядів: де і коли дивитися бій
Легенда боксу повернеться до рингу вже сьогодні вночі
У Львові 14-річну дівчинку госпіталізовано вдруге через отруєння вейпом
Якими можуть бути наслідки куріння
Усик та Ф'юрі провели першу зустріч перед боєм-реваншем: дата поєдинку (відео)
Український чемпіон в образі Хітмана