ВООЗ закликала запровадити обмеження на використання смартфонів

Getty Images

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу розглянути можливість запровадження обмежень використання смартфонів. Про це заявила директор відділу національних стратегій та систем охорони здоров'я ВООЗ Наташа Аззопарді-Мускат в інтерв'ю Politico.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Аззопарді-Мускат заявила, що країни мають розглянути можливість запровадження суворих правил для використання смартфонів та соціальних мереж, як це було зроблено з тютюновою продукцією. Вона наголосила, що негативний вплив цифрових пристроїв на психічне здоров'я молоді продовжує зростати, що потребує негайних дій.

"Можливо, нам потрібно подумати про те, де доречно використовувати цифрові пристрої, і, можливо, настав час також почати думати про місця, де певні цифрові пристрої не слід використовувати", - сказала вона.

У своєму виступі на Європейському форумі охорони здоров'я в Австрії Аззопарді-Мускат наголосила, що певні обмежувальні заходи допомогли впоратися з курінням та можуть стати ефективними у боротьбі із залежністю від смартфонів.

Прикладом заходів щодо боротьби з негативним впливом технологій на підлітків може стати обмеження віку власників смартфонів, контроль за цінами на пристрої, а також заборона їх використання у певних місцях за аналогією із забороною на паління у громадських просторах.

На її думку, неконтрольоване використання смартфонів підлітками «може позначитися на їхніх академічних результатах, ментальному здоров'ї, добробуті та продуктивності на роботі».

Згідно з останнім дослідженням ВООЗ, опублікованим у вересні цього року, понад 10% підлітків у Європі мають труднощі з контролем над використанням соцмереж, що веде до негативних наслідків для їх психічного здоров'я та успішності. Дівчатка частіше страждають від цього, ніж хлопчики: 13% проти 9%.

Крім того, викликає занепокоєння, що 12% підлітків, причому хлопчики вдвічі частіше, ніж дівчатка, виявляють ознаки ігрової залежності.

Аззопарді-Мускат додала, що важливо не лише обмежувати доступ, а й підвищувати рівень цифрової грамотності молоді: «Як і з будь-якими іншими інструментами, ви можете використовувати їх правильно та ефективно».

Читай також

ВООЗ закликала запровадити обмеження на використання смартфонів

За аналогією з курінням

Шість звичок у їжі, які можуть вказувати на розлад харчової поведінки

Ці звички можуть здаватися «здоровими»

У МОЗ назвали 4 причини, чому не можна пити таблетки без лікаря

Чим небезпечне самолікування

5 секретів вічної молодості Анджеліни Джолі

Звички доступні кожному

5 ознак того, що ви їсте занадто багато цукру

Наслідки для організму

У літньому сезоні українська команда NaVi стала найпопулярнішою у світі за переглядами

18,3 мільйонів годин переглядів

Forbes склав рейтинг найбагатших спортсменів України

Хто очолив список

Які види спорту найефективніші для схуднення

Експерт назвала 5 видів тренувань

Дієтолог назвав продукти, від яких необхідно відмовитися, щоб позбутися жиру на животі

Вісцеральний жир згорає повільніше за звичайний

На Олімпіаді французький стрибун із жердиною збив планку статевим органом (відео)

Спортсмену надійшла щедра пропозиція від порносайту