ВООЗ закликала запровадити обмеження на використання смартфонів
Getty Images
Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу розглянути можливість запровадження обмежень використання смартфонів. Про це заявила директор відділу національних стратегій та систем охорони здоров'я ВООЗ Наташа Аззопарді-Мускат в інтерв'ю Politico.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Аззопарді-Мускат заявила, що країни мають розглянути можливість запровадження суворих правил для використання смартфонів та соціальних мереж, як це було зроблено з тютюновою продукцією. Вона наголосила, що негативний вплив цифрових пристроїв на психічне здоров'я молоді продовжує зростати, що потребує негайних дій.
"Можливо, нам потрібно подумати про те, де доречно використовувати цифрові пристрої, і, можливо, настав час також почати думати про місця, де певні цифрові пристрої не слід використовувати", - сказала вона.
У своєму виступі на Європейському форумі охорони здоров'я в Австрії Аззопарді-Мускат наголосила, що певні обмежувальні заходи допомогли впоратися з курінням та можуть стати ефективними у боротьбі із залежністю від смартфонів.
Прикладом заходів щодо боротьби з негативним впливом технологій на підлітків може стати обмеження віку власників смартфонів, контроль за цінами на пристрої, а також заборона їх використання у певних місцях за аналогією із забороною на паління у громадських просторах.
На її думку, неконтрольоване використання смартфонів підлітками «може позначитися на їхніх академічних результатах, ментальному здоров'ї, добробуті та продуктивності на роботі».
Згідно з останнім дослідженням ВООЗ, опублікованим у вересні цього року, понад 10% підлітків у Європі мають труднощі з контролем над використанням соцмереж, що веде до негативних наслідків для їх психічного здоров'я та успішності. Дівчатка частіше страждають від цього, ніж хлопчики: 13% проти 9%.
Крім того, викликає занепокоєння, що 12% підлітків, причому хлопчики вдвічі частіше, ніж дівчатка, виявляють ознаки ігрової залежності.
Аззопарді-Мускат додала, що важливо не лише обмежувати доступ, а й підвищувати рівень цифрової грамотності молоді: «Як і з будь-якими іншими інструментами, ви можете використовувати їх правильно та ефективно».
Читай також
58-річний Майк Тайсон дав ляпаса супернику під час фінальної битви поглядів: де і коли дивитися бій
Легенда боксу повернеться до рингу вже сьогодні вночі
У Львові 14-річну дівчинку госпіталізовано вдруге через отруєння вейпом
Якими можуть бути наслідки куріння
Усик та Ф'юрі провели першу зустріч перед боєм-реваншем: дата поєдинку (відео)
Український чемпіон в образі Хітмана
Українця Луніна звинувачують у тяжкій травмі капітана мадридського «Реала» (відео)
У мережі з'явилося відео, на якому показано весь момент
Шість звичок у їжі, які можуть вказувати на розлад харчової поведінки
Ці звички можуть здаватися «здоровими»