Мінкульт України закликав блокувати сайти із серіалом «Слово пацана»

Кадр із серіалу «Слово пацана»

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України виступило із заявою про російський серіал «Слово пацана», який активно набирає популярності як у Росії, так і в Україні. У МКІП закликають "кожного чинити опір".

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

«В українському інтернет-просторі, зокрема серед підлітків, поширюється серіал російського виробництва, що прямо розповсюджує насильство та естетику, властиву країні-агресору. Він містить ворожу пропаганду, яка в Україні в умовах війни є неприпустимою», – йдеться у повідомленні.

Серіал «Слово пацана. Кров на асфальті» режисера Жори Крижовнікова розповідає про молодіжні кримінальні угруповання Казані кінця 1980-х років. У центрі сюжету – 14-річний підліток Андрій, який приєднується до однієї з банд. Паралельно розгортається історія його відносин із молодою співробітницею міліції Іриною.

Жанр визначений як "ностальгійна драма". Прем'єра "Слова пацана" відбулася 9 листопада. Стрічка включає вісім серій, показ фінального епізоду запланований на 21 грудня.

«Поки батьки борються за виживання, кинуті всіма діти збиваються у вуличні зграї та «б'ються за асфальт»… Серед загальної злидні — зрозумілі правила життя, підтримка і слово пацана, яке сильніше за клятву», — йдеться в описі серіалу.

У МКІП зазначають, що російський контент не транслюється на офіційних українських платформах, тому знайти його можна на піратських та російських ресурсах, які є незаконними діями. Вже 22 такі медіасервіси включені до переліку тих, що не можуть транслюватися в Україні.

«Для інформаційної безпеки нашої держави важливо припинити поширення російського контенту через піратські та офіційні платформи росіян, щоб запобігти впливу російських інформаційно-психологічних операцій на українців, а особливо підлітків», — додала прес-служба.

Водночас, блогери, як мовиться в заяві, продовжують просування ворожого контенту, свідомо чи несвідомо, підіграють окупантам. Адже споживаючи та поширюючи продукт, вироблений державою-агресором, вони опосередковано долучаються до фінансування армії РФ. Тому через просування культури ворога гинуть наші люди і військові, і цивільні.

До речі, у Росії дитячий омбудсмен Татарстану Ірина Волинець також закликає Роскомнагляд організувати експертну оцінку серіалу, заборонити його трансляцію та заблокувати сайти, які транслюють неприпустимий контент.

За її словами, фільм став романтизацією бандитизму та виправданням страшного явища — „казанського феномену“ та формує помилкові уявлення про кримінальний світ в очах молоді.

«Ми спостерігаємо як засобами мистецтва через цей фільм йде поширення злочинної ідеології, підлітками створюються групи і здійснюються протиправні дії, що транслюються у фільмі», – додала вона.

Читай також

Вийшов перший повноцінний трейлер фільму Minecraft (відео)

Відома дата прем'єри

В Україні знімають трилер Killhouse за мотивами реальної спецоперації (відео)

За участю ГУР

Перший трейлер серіалу «Дюна: Пророцтво» та дата прем'єри (відео)

Довгоочікуваний приквел дилогії «Дюна»

«Хроніки Сили»: Алан Бадоєв та Ольга Навроцька створили перший український фентезі-всесвіт (відео)

Відеознайомство з головними героями

Стала відома дата прем'єри нового 13-го сезону шоу «Холостяк» на СТБ

Щоп'ятниці о 19:00

Netflix показав тизер другого сезону «Венздей» та трейлер нової частини «Гри в кальмара» (відео)

Продовження двох найпопулярніших проектів платформи

FILM.UA Group випустили трейлер фільму «БожеВільні» про радянську каральну психіатрію (відео)

Прем'єра у жовтні

Стало відомо, коли вийде серіал «Гаррі Поттер»

HBO озвучило нові деталі

Найкращі серіали 2024 року: премія «Еммі» оголосила переможців

Абсолютний фаворит отримав 18 статуеток

Творці «Мавки» презентували тизер першого українського мультфільму для дорослих (відео)

У комедійному жанрі