В Україні можна здобути другу професійно-технічну освіту безкоштовно

В Україні можна здобути другу професійно-технічну освіту безкоштовно || lilartsy/Unsplash

Українцям дозволили здобути другу професійно-технічну освіту в училищах безкоштовно за іншим напрямком професії від попереднього. Таке рішення відповідає законопроекту №7293, який ухвалив парламент 19 червня. Наразі документ відправлено на підпис президенту України.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Другу безкоштовну профосвіту можна отримати за умов:

Відповідно до законопроекту, бажаючі також можуть здобути другу безкоштовну професійно-технічну освіту, якщо вищезазначені умови не виконані через самопочуття. Тобто людина втратила можливість працювати та не отримала стаж через стан здоров'я, але при цьому необхідно мати медико-соціальну експертизу.

В іншому випадку є можливість отримати другу безкоштовну професійну освіту без урахування перерахованих вище умов, якщо потрібна підготовка кваліфікованих працівників за запитом про невідкладне забезпечення потреб держави або регіону та на умовах державного або регіонального замовлення.

Крім того, у законопроекті передбачено пункт, що установи професійно-технічної освіти не мають права відмовляти у прийнятті документів або у зарахуванні на навчання на умовах державного чи регіонального замовлення, якщо у людини немає реєстрації місця проживання на території відповідної громади.

До того ж зараз розробляється список тих напрямків, щоб можна було отримати профосвіту без одночасного отримання повної загальної середньої освіти (10-12 класи).

Читай також

На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію

Чим він допоможе людям у космосі

Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками

 Чи можуть багатомільйонні ставки впливати на перебіг війни

Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина

Дешевше та чистіше

Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка

Ключові бізнес-активи країни

Жінка «воскресла» у труні всього за кілька хвилин до кремації

Помилкова смерть

"Справжній зрадник": чиновники США відреагували на злив розмови Віткоффа з помічником Путіна

Віткофф дає поради диктатору РФ

“Новий Зір” переміг на премії EPHA Awards 2025: українська клініка вперше отримала нагороду від організації світового рівня

Західні ЗМІ опублікували деталі нового плану завершення російсько-української війни

Нові та старі вимоги

Примусова доставка військовозобов'язаних – законна: у ТЦК розповіли про проблеми мобілізації

Повістки неефективні

Влада обговорює законопроект, який дозволяє ширше використовувати російську мову в Україні

Повідомив нардеп В'ятрович