Бойові дії в Україні на 10 листопада: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || facebook.com/GeneralStaff.ua/
У четвер, 10 листопада, розпочалася 260-та доба героїчної боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби російські окупанти завдали по Україні:
- 11 ракетних ударів;
- 22 авіаційні удари;
- понад 35 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Від численних ворожих ударів постраждали щонайменше 30 населених пунктів Дніпропетровської, Сумської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі, яка підтримує збройну агресію РФ проти України та допомагає Росії.
До того ж, російські війська намагаються утримувати тимчасово захоплені українські території, стримати ЗСУ, вести повітряну розвідку, наступати на окремих напрямках і здійснюють фортифікаційне обладнання рубежів.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 10 листопада, минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Ворог веде наступальні дії – на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Повітряна розвідка противника – здійснено понад 15 вильотів російських безпілотників на Південнобузькому напрямку.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах населених пунктів Новоселівське, Макіївка, Соледар, Кліщіївка, Майорськ, Яковлівка, Андріївка, Білогорівка Донецької області, Веселе, Невельське, Первомайське, Новомихайлівка.
- Авіація ЗСУ – здійснила шість ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів, а також по позиціях систем ППО противника.
- Українські підрозділи ППО – збили три російські дрони "Орлан" і п'ять ворожих ударних-безпілотників "Шахед".
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили пункт управління військ РФ, район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки окупантів, склад боєприпасів та інші важливі військові об'єкти загарбників.
З Херсона припинено так звану евакуацію населення через відсутність бажаючих. У місті окупаційна влада припинила видачу заробітної плати та соціальних виплат.
Аналітики з Інституту вивчення війни кажуть 9 листопада:
- Міноборони Росії наказало російським військам із західного (правого) берега Дніпра розпочати відхід на східний (лівий) берег.
Битва за Херсон по суті не завершена, але російські війська вступили у нову фазу, віддаючи пріоритет відведення своїх військ через річку в повному порядку та затримці українських військ, а не прагнучи повністю зупинити український контрнаступ. - Багато відомих голосів у просторі російських блогерів підтримали Суровікіна та назвали це рішення необхідним, вказуючи на те, що російське керівництво зробило уроки з інформаційних наслідків катастрофічного виведення російських військ з Харківської області в середині вересня.
- Секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев зустрівся 9 листопада в Тегерані з високопосадовцями Ірану, ймовірно, для обговорення продажу іранських балістичних ракет Росії та інших форм співробітництва.
- Російські та українські джерела повідомляють про бої, що продовжуються, вздовж траси Сватове-Кремінна та Білогорівки Луганської області.
- Українські сили досягли територіальних успіхів на північний схід від міста Херсон і продовжили свою успішну кампанію з перехоплення.
- Російські війська продовжували наступальні операції в районі Бахмута, Авдіївки та на заході Донецької області.
- Суб'єкти Російської Федерації важко оплачують мобілізований персонал, а російські військові важко забезпечують його.
- Родичі мобілізованих продовжують протестувати проти невиплати та поганих умов утримання.
- Заступник голови російської окупації Херсонської області Кирило Стремоусов загинув 9 листопада в автокатастрофі в тилу Херсонської області в день, коли російські війська оголосили про звільнення з західного берега Херсонської області.
- Окупаційна влада в тилу, ймовірно, посилює репресії та фільтраційні заходи правоохоронних органів на тлі побоювань українських контрнаступів після оголошення виведення військ 9 листопада.
[sun_gallery_139232]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер