Україна піднялася на 7 позицій у рейтингу найсильніших армій світу

businessinsider.com

За рік Україна піднялася з 22 на 15 місце у глобальному рейтингу найсильніших армій світу за версією міжнародної організації Global Firepower. У 2023 році в рейтинг увійшли 145 країн.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Аналітики Global Firepower опублікували щорічний рейтинг найсильніших армій світу, провівши ранжування на основі понад 60 індивідуальних факторів, що дозволяють визначити так званий індекс вогневої потужності, або PwrIndx конкретної країни в різних категоріях.

GlobalFirepower розраховує індекс потужності з 2006 року та дає унікальне аналітичне відображення даних. Рейтинг ґрунтується на потенційних можливостях кожної країни вести війну на суші, морі та в повітрі за допомогою звичайних засобів.

«Результати включають цінності, пов'язані з людськими ресурсами, обладнанням, природними ресурсами, фінансами та географією», - йдеться на сайті проекту. Також цього року увага приділятиметься природним ресурсам (що включають природний газ та вугілля), загальним кордонам та загальній кількості країн, що межують з однією стороною. Ці показники також впливатимуть на індекс потужності.

За рік Україна значно покращила свій «індекс сили» (PwrIndx). У 2022 році він становив 0,3266 (оцінка 0,0000 вважається "ідеальною"). У 2021 році цей показник був – 0,4396, у 2020 році – 0,4457.

Ми посіли 15 місце завдяки, як пишуть на сайті, «своїм діям, фінансовій та матеріальній підтримці з боку Заходу, а також запровадженню нових ключових категорій, що позитивно вплинуло загальне місце у списку».

Українська армія обійшла Іран (17), Ізраїль (18), Польщу (20), Німеччину (25), Канаду (27). Наявний вогневий потенціал Білорусі поставив свою країну на почесне 60 місце.

Перша десятка найсильніших армій світу у 2023 році

Як ви можете помітити, "друга армія світу" залишилася незмінною. Швидше за все, через кількість особового складу та військової техніки, величезного оборонного бюджету, а також наявність ядерної зброї, якою вони невпинно лякають увесь світ. Однак на сайті Global Firepower є доповнення про те, що війна, розв'язана РФ проти України, «продемонструвала ключові обмеження у військовому потенціалі Росії, незважаючи на її кількісну та матеріальну перевагу над сусідньою Україною».

Читай також

Українка з Броварів листувалася з Джеффрі Епштейном і підбирала дівчат для нього

Що вона отримувала за це

Вчені вперше зафіксували у водах Антарктики акулу, яку вважали неіснуючою (відео)

4-метрова хижачка на глибині 490 метрів

Система блокпостів обходиться Україні більш ніж у 4,6 млрд грн на рік і заважає роботі поліції

Одна перевірка документів коштує державі 4900 грн

Проект нового Трудового кодексу дозволяє відеоспостереження за працівниками та контроль їх листування

Синергія допомоги: як Григорій Козловський, Emily Resort та норвежці з Fritt Ukraina підтримують ЗСУ

Друг Трампа запустить свій канал Newsmax на українському телебаченні

Доступний у більш ніж 100 країнах світу

В Україні для абітурієнтів запустили нульовий курс з підготовки до НМТ: що потрібно знати

Можливість отримати до 15 додаткових балів

Ілон Маск заявив, що вчитися на лікаря більше немає сенсу: хто замінить хірургів

Прогнози найбагатшої людини в історії

Україна та Молдова обрізали логістику у Придністров'ї: російські війська опинилися у пастці

Повна блокада

Італійця не пустили в Україну через скандал у Threads: деталі

Ситуація дорогою в Україну