З 2025 року в українських школах з'являться уроки фінансової грамотності
Getty Images
В українських школах навчатимуть фінансової грамотності. Це передбачено Національною стратегією розвитку фінансової грамотності до 2030 року, затвердженою з метою підвищення фінансової поінформованості населення.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Глава НБУ Андрій Пишний зазначив, що сучасні фінансові виклики, такі як необхідність ухвалення рішень в умовах невизначеності, складні фінансові продукти, швидкий прогрес цифровізації та зростання випадків шахрайства, потребують спільних зусиль щодо розвитку системи фінансової грамотності в Україні.
Новий обов'язковий курс «Підприємництво та фінансова грамотність» викладатимуть з 2025 у 8-х класах та з 2026 у 9-х класах у всіх школах України.
Міністерство освіти та науки України розробило нові підручники з фінансової грамотності для школярів 9-10 класів. Курс розповідає про сучасну фінансову систему, фінансові установи, їх послуги.
«Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» було створено 2019-го. Вони повністю враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо», - розповіли у Міносвіти.
Навчальні матеріали були підготовлені спільно з USAID «Трансформація фінансового сектора», Університетом банківської справи та експертами.
Читай також
Топ-10 ризиків та можливостей для України у 2026 році на думку провідних західних аналітиків
Ключовий фактор - Європа
Скільки росіян хочуть продовжувати війну в Україні: рекордні показники соцопитування
Підтримка знижується
Новий світовий рекорд: у Великій Британії прикрасили найвищу живу ялинку (відео)
Як 14-поверховий будинок
75% світового багатства перебуває в руках 10% найбагатших людей: як розподіляються доходи
Доповідь про світову нерівність-2026
Ставки на українські території: гравці отримали мільйонні виплати за помилкове захоплення Мирнограду
ISW припустилися помилки на карті
Україна увійшла до ТОП-4 країн світу за кількістю біткоін-резервів
Попереду тільки США, Китай та Великобританія
На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію
Чим він допоможе людям у космосі
Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками
Чи можуть багатомільйонні ставки впливати на перебіг війни