Росія готує геймерів до війни в Україні: що відомо

Getty Images

Російська влада продовжує шукати нові способи впливати на суспільство, і всерйоз думає про те, щоб використовувати геймерів для військових цілей. Про це пише Знай.UA.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Видання передає, що Глава Федерації кіберспорту РФ запропонував створити "кіберроти" у складі Збройних сил, стверджуючи, що геймери мають відмінну дрібну моторику, що може бути корисно для управління безпілотниками.

Повідомляється, що на тимчасово окупованих територіях України вже проводяться уроки кіберспорту, щоб відбирати найкращих кандидатів для навчання управлінню дронами.

Ці дії стосуються не тільки пропаганди, а й можуть призвести до створення нових військових підрозділів. У відповідь українська геймерська спільнота активно бореться: багато західних компаній пішли з російського ринку завдяки зусиллям українців. Крім того, українці вимагають, щоб розробники відмовлялися від російської локалізації на користь українців та намагаються протистояти російському впливу в іграх.

Також є побоювання щодо мобільних ігор. За словами Андрія Пилипенка, такі ігри, особливо ті, які пов'язані з азартними іграми та моделлю "pay-to-win" (заплати, щоб перемогти), можуть становити серйозну загрозу.

Ці ігри часто пропонують безкоштовний доступ, але змушують гравців витрачати реальні гроші на внутрішньоігрові покупки, такі як лутбокси. У деяких країнах ЄС такі практики вже прирівнюють до азартних ігор.

Читай також

Боролася за право піти із життя: в Іспанії 25-річній дівчині провели евтаназію через депресію

Батько намагався зупинити процедуру

Світ на межі голоду через війну в Ірані: колапс на ринку добрив

Вигода для РФ

Українські офіцери шоковані тактикою союзників США на Близькому Сході: деталі

"На що вони дивилися чотири роки, поки ми воюємо"

Третя світова вже почалася: її ключові ознаки наводить почесний професор Букінгемського університету

"Війна за вибором"

Вчені завантажили мозок мухи в комп'ютер: як поводиться цифрова копія комахи (відео)

Жодного ШІ, лише нейрони справжньої мухи

FT розкрили подробиці підготовки ізраїльських спецслужб до вбивства іранського лідера Алі Хаменеї

За іранськими чиновниками стежили роками

Українка з Броварів листувалася з Джеффрі Епштейном і підбирала дівчат для нього

Що вона отримувала за це

Вчені вперше зафіксували у водах Антарктики акулу, яку вважали неіснуючою (відео)

4-метрова хижачка на глибині 490 метрів

Система блокпостів обходиться Україні більш ніж у 4,6 млрд грн на рік і заважає роботі поліції

Одна перевірка документів коштує державі 4900 грн

Проект нового Трудового кодексу дозволяє відеоспостереження за працівниками та контроль їх листування