На ЗМІ та блогерів за «підрив мобілізації» відкриватимуть кримінальні справи

Скріншот

Командування Сухопутних військ попередило, що поширення фейків та маніпуляцій з мобілізації призведе до відкриття кримінальних справ проти блогерів та ЗМІ.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Відповідно до змін у законодавстві, інформаційні спекуляції, що підривають довіру до державних інститутів та Сил оборони, ретельно перевірятимуться правоохоронними органами.

Законом України від 8 квітня 2014 року №1183-VII внесено зміни до Кримінального кодексу, додавши статтю 114-1 про відповідальність за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

«Спекулятивні дії в інформаційному просторі, які полягають у прямих звинуваченнях нібито незаконних дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, перевірятимуть правоохоронні органи в межах їхніх повноважень та компетенцій», — сказано у повідомленні.

Як додали у Сухопутних військах, порушення з боку працівників ТЦК та СП також «не залишаються без належної оцінки та контролю». Там зазначили, що кожному випадку надається належна правова оцінка.

«Командування Сухопутних військ Збройних Сил України в черговий раз закликає громадян України, медіа всіх форм власності та приналежності, інтернет-блогерів - користуватися виключно офіційною та перевіреною інформацією», – зазначили військові.

Читай також

Італійця не пустили в Україну через скандал у Threads: деталі

Ситуація дорогою в Україну

Топ-10 ризиків та можливостей для України у 2026 році на думку провідних західних аналітиків

Ключовий фактор - Європа

Скільки росіян хочуть продовжувати війну в Україні: рекордні показники соцопитування

Підтримка знижується

Новий світовий рекорд: у Великій Британії прикрасили найвищу живу ялинку (відео)

Як 14-поверховий будинок

75% світового багатства перебуває в руках 10% найбагатших людей: як розподіляються доходи

Доповідь про світову нерівність-2026

Ставки на українські території: гравці отримали мільйонні виплати за помилкове захоплення Мирнограду

ISW припустилися помилки на карті

Україна увійшла до ТОП-4 країн світу за кількістю біткоін-резервів

Попереду тільки США, Китай та Великобританія

На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію

Чим він допоможе людям у космосі

Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками

 Чи можуть багатомільйонні ставки впливати на перебіг війни

Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина

Дешевше та чистіше