В Україні активізувалися отруйні сколопендри: укус викликає температуру 40°C та опік шкіри (фото)

Getty Images

З настанням теплої погоди в Україні активізувалися отруйні сколопендри. Як повідомляють користувачі соціальних мереж, цих небезпечних членистоногих вже помітили у Південному. Про це пише Южне.City.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Фахівці зазначають, що поява сколопендр у нових регіонах може свідчити про зміну клімату. Глобальне потепління поступово змінює екосистему, створюючи сприятливі умови виживання видів, раніше характерних лише півдня країни.

На вулиці міста Південне на Одещині помітили незвичайну та агресивну багатоніжку, відому як сколопендра.

[sun_gallery_142086]

Цей несподіваний контакт із рідкісною твариною зафіксувала журналістка видання "Гривня", якій вдалося зробити фото, перш ніж сколопендра кинулася прямо на її камеру.

Сколопендра, довжиною близько 12-14 сантиметрів, виявилася не лише великою, а й вкрай агресивною. Тварина не тільки не злякалася людини, яка її фотографувала з відстані, а й рішуче атакувала об'єктив камери. При цьому агресивна тварина ще кілька метрів переслідувала кореспондентку, поки її не налякали машини на проїжджій частині.

Сколопендра - це тварина, а не комаха. Це безхребетні хижі отруйні тварини з класу губонога групи багатоніжки. Зазвичай вони живуть переважно у тропіках та субтропіках, в Україні зустрічаються у південних областях та Криму. Мають розмір до 10-15 см, тропічні види – до 30 см.

Вони полюють на дрібних комах та інших безхребетних, використовуючи для цього отруту, яка становить потенційну небезпеку і для людей.

Сколопендри люблять тепло, вологу та темні куточки, тому часто ховаються у щілинах, підвалах або навіть у житлових будинках. Проте останні роки свідчать: їхній ареал може розширюватися.

Укус сколопендри викликає сильний біль, почервоніння, набряк та відчуття печіння у місці враження. У деяких випадках можуть спостерігатися запаморочення, нудота та головний біль. При індивідуальній непереносимості можлива алергічна реакція. У вкрай поодиноких випадках укус може призвести до смерті.

❗️При виявленні сколопендри краще не наближатися до неї та скористатися спеціальними засобами для виведення шкідників. У разі укусу слід негайно звернутися до лікаря.

Читай також

Боролася за право піти із життя: в Іспанії 25-річній дівчині провели евтаназію через депресію

Батько намагався зупинити процедуру

Світ на межі голоду через війну в Ірані: колапс на ринку добрив

Вигода для РФ

Українські офіцери шоковані тактикою союзників США на Близькому Сході: деталі

"На що вони дивилися чотири роки, поки ми воюємо"

Третя світова вже почалася: її ключові ознаки наводить почесний професор Букінгемського університету

"Війна за вибором"

Вчені завантажили мозок мухи в комп'ютер: як поводиться цифрова копія комахи (відео)

Жодного ШІ, лише нейрони справжньої мухи

FT розкрили подробиці підготовки ізраїльських спецслужб до вбивства іранського лідера Алі Хаменеї

За іранськими чиновниками стежили роками

Українка з Броварів листувалася з Джеффрі Епштейном і підбирала дівчат для нього

Що вона отримувала за це

Вчені вперше зафіксували у водах Антарктики акулу, яку вважали неіснуючою (відео)

4-метрова хижачка на глибині 490 метрів

Система блокпостів обходиться Україні більш ніж у 4,6 млрд грн на рік і заважає роботі поліції

Одна перевірка документів коштує державі 4900 грн

Проект нового Трудового кодексу дозволяє відеоспостереження за працівниками та контроль їх листування