Обов'язкова згода на секс: у Франції ухвалили історичний закон після гучної судової справи

ChatGPT

Парламент Франції затвердив закон, згідно з яким будь-який сексуальний акт без явної згоди прирівнюватиметься до зґвалтування. Про це повідомляє ВВС.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Такі зміни до Кримінального кодексу підтримав французький Сенат, а раніше за нього проголосувала нижня палата парламенту - Національні збори.

Раніше французьке законодавство визначало згвалтування лише як «будь-яку форму сексуального проникнення, вчинене із застосуванням насильства, примусу, загроз чи раптовості». Тепер закон уточнює, що згода має бути «вільною, усвідомленою, конкретною, попередньою і може бути відкликана», а мовчання або відсутність реакції не можуть вважатися згодою.

Ухвалення ініціативи робить Францію частиною групи європейських країн, які вже закріпили подібні норми в законодавстві. Раніше аналогічні зміни внесли Канада, Швеція, Іспанія та Норвегія.

Раніше французький закон кваліфікував зґвалтування як дію, вчинену з використанням «насильства, примусу, погроз чи несподіванки», але не згадував відсутність згоди як такої. Виправлення стало результатом багаторічних дебатів, які посилилися після гучної справи Жизель Пеліко.

Процес розпочався у вересні 2024 року. Слідство встановило, що Домінік Пеліко більше десяти років підсипав дружині Жизель снодійне та організовував її зґвалтування у несвідомому стані десятками незнайомців, яких він знаходив у Мережі. Наприкінці 2024 року 50 чоловіків було визнано винними. Багато хто з них у суді стверджував, що не міг знати про відсутність згоди, а отже, не чинив злочину. Ухвалений закон унеможливлює подібні виправдання, адже тепер ключовою є саме наявність згоди, а не «намір».

Читай також

Топ-10 ризиків та можливостей для України у 2026 році на думку провідних західних аналітиків

Ключовий фактор - Європа

Скільки росіян хочуть продовжувати війну в Україні: рекордні показники соцопитування

Підтримка знижується

Новий світовий рекорд: у Великій Британії прикрасили найвищу живу ялинку (відео)

Як 14-поверховий будинок

75% світового багатства перебуває в руках 10% найбагатших людей: як розподіляються доходи

Доповідь про світову нерівність-2026

Ставки на українські території: гравці отримали мільйонні виплати за помилкове захоплення Мирнограду

ISW припустилися помилки на карті

Україна увійшла до ТОП-4 країн світу за кількістю біткоін-резервів

Попереду тільки США, Китай та Великобританія

На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію

Чим він допоможе людям у космосі

Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками

 Чи можуть багатомільйонні ставки впливати на перебіг війни

Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина

Дешевше та чистіше

Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка

Ключові бізнес-активи країни