У Європі переходять на один стандартний тип зарядки для гаджетів
У Європі переходять на один стандартний тип зарядки для гаджетів || Steve Johnson/Unsplash
Європарламент затвердив закон, за яким до кінця 2024 року європейські країни мають перейти на один тип універсальних зарядних пристроїв для більшості невеликих гаджетів. Йдеться про зарядку з портом USB Type-C. І пристрої компанії Apple із роз'ємом Lightning у цьому випадку не будуть винятком.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Цим документом виробників побутової електроніки, які продають свою продукцію в Європі, зобов'язують забезпечити порт USB-C для широкого спектру девайсів: смартфони, електронні книги, навушники, планшети, цифрові камери, портативні колонки та багато іншого, включаючи iPhone та AirPods.
За планом, перехід на один стандарт для зарядних пристроїв має принести користь для навколишнього середовища, оскільки це заощаджуватиме тисячі тонн електронних відходів щороку. Наразі зарядки виробляють від 11 тисяч до 13 тисяч тонн електронних відходів, а у 2019 році було зібрано загалом 4,5 мільйона тонн. Однак поки що точно не зрозуміло, наскільки кількість відходів буде зменшено в майбутньому.
Крім того, нові правила нібито дозволять економити щонайменше 250 мільйонів євро на рік. До того ж, повторно використовувати стару електроніку стане легше та зручніше, що також позначиться на гаманцях споживачів. Так повідомляють журналісти Рolitico.
Під час засідання Європейського парламенту цього тижня законопроект ухвалили більшістю голосів, що підтримують: 602 – за, 13 – проти, 8 – утрималися від голосування. Остаточне схвалення країн ЄС має відбутися 24 жовтня 2022 року, після чого закон набуде чинності.
Читайте також:
- У мережі з'явилися концептуальні фото та відео нового iPhone 15.
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект