На що звернути увагу під час вибору планшета для дитини

На що звернути увагу під час вибору планшета для дитини || moyo.ua

Якщо в дитячій немає місця для встановлення громіздкого комп'ютера або бюджет не дає змоги придбати дорогий ноутбук, слід придивитися до більш бюджетних девайсів. Планшет для дитини — чудова альтернатива. Він недорогий і компактний, а ще — мобільний і підходить для використання на ходу. Жодних проблем зі зберіганням і транспортуванням. 

При виборі планшетного ПК орієнтирами мають бути вік дитини та цілі використання. 

  1. Для дошкільнят — спеціальні моделі з барвистим дизайном і дитячим меню. Розраховані на любителів мультиків і розвивалок. Представлені брендами Blackview, Prestigio. 
  2. Для учнів молодших класів — недорогі пристрої початкового рівня, бажано із захищеним корпусом або хоча б ударостійким склом на екрані. Таких багато в асортименті Lenovo, TCL. 
  3. Для підлітків — продуктивні та стильні пристрої, на яких можна і пограти, і повчитися. Їх випускають компанії Samsung, Apple, Acer. 

Наскільки комфортною буде експлуатація планшета — залежить від технічних характеристик. Завдання батьків — підібрати максимально збалансований і ергономічний гаджет. 

Діагональ дисплея 

Планшет має бути більшим за смартфон, інакше в його купівлі немає сенсу. Вигідніше взяти фаблет із широкоформатним дисплеєм, і одним пострілом вбити двох зайців: отримати і "дзвонилку", і мультимедійний пристрій. 

Оптимальна діагональ планшета — 9-10 дюймів. За такого розміру в екрана чудова читабельність. Не потрібно напружувати очі, щоб роздивитися дрібні деталі зображення або текст. Для електронних підручників та інтернет-серфінгу — саме те. 

Більше дюймів потрібно, якщо дитина планує використовувати планшет для творчості. Малювати, створювати схеми вишивок або монтувати відео зручно на пристрої 10-13 дюймів. 

Роздільна здатність 

Що більший дисплей, то більше пікселів на ньому має вміщуватися. В іншому разі може стати помітним "зерно", а це — проблеми з чіткістю, контрастністю, деталізацією. 

Дитячі моделі переважно оснащують екранами з роздільною здатністю HD і вище. Їх роблять на базі TFT і IPS матриць. Так виробники піклуються про найменших користувачів, забезпечуючи широкий кут огляду та високу якість картинки. 

Максимально якісне та реалістичне зображення видають планшети для дітей з Full HD і 2K. 

Автономність

Дітям до 5 років можна сидіти в планшеті не більше години на день, тому висока автономність — не обов'язкова. Модель з великою батареєю варто вибрати тільки в тому випадку, якщо вона буде використовуватися всіма членами сім'ї. 

Для школи потрібен планшет, який протримається на одному заряді до кінця уроків. У молодших класах вони тривають 3-4 години (сумарно з перервами), а в середніх і старших — 6-8 годин. 

Обсяг накопичувача

На сховищі краще не економити. Кілька Гігабайт "з'їдають" системні дані та встановлені додатки, тому не вся заявлена виробником пам'ять доступна для використання. Якщо вільного місця на диску мало, він швидко заб'ється під зав'язку, що призведе до зниження продуктивності планшета.

Потрібно, щоб у розпорядженні користувача було хоча б від 10 Гб постійної пам'яті. Відповідно, мінімальний рекомендований обсяг вбудованого накопичувача становить 16 Гб. Такого запасу вистачить для невеликої кількості музики, кількох десятків додатків, бібліотеки підручників, сімейних фоток та ігор. 

На планшеті з 32 або 64 Гігабайтами можна зберігати мультики і фільми, скачані з інтернету, цифрові малюнки, збірники ГДЗ, цілі серії ігор, "важкі" програми. 

Від 128 Гб — пам'ять на перспективу. Вистачить, щоб кілька років нічого не видаляти та не переносити в хмару. 

Корпус

Дизайн краще обговорювати з дитиною індивідуально. Всупереч стереотипам, дівчатка часто віддають перевагу чорним і сріблястим гаджетам перед рожевими і золотистими, а хлопчики — не мають нічого проти яскравих забарвлень. 

До матеріалу корпусу 3 вимоги:

Сім-карта в дитячому планшеті — не обов'язковий компонент, але краще — коли слот для неї передбачений. Додаткові можливості зв'язку з батьками — завжди до речі. 

Читай також

Не робіть так: типові помилки автомобілістів у перші морозні дні

8 найпопулярніших упущень

4 причини віддати перевагу інфрачервоному обігрівачу AENO

Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)

ЗСУ використовують схожих роботів

Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»

Втомився відповідати на питання

Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області

Переможці Всеукраїнського конкурсу

10 ШІ-стартапів вперше представлять Україну на AI Summit у США

Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії

Новий дизайн вперше за 14 років

Швидкісний інтернет: в Україні готуються запровадити технологію Wi-Fi 6E

Що зміниться

3 звички водіїв, які призводять до поломки дверей авто

Властиві багатьом

Найдосконаліший у світі робот-гуманоїд може імітувати людську міміку – відео

Короткий діалог двох людиноподібних роботів