Білоруський Макбук: чи зможе ноутбук «Горизонт» конкурувати з Apple
https://twitter.com/HannaLiubakova
Білоруський завод «Горизонт», як і було заявлено у листопаді, розпочав масове виробництво власних ноутбуків. Крім того, вже відбулася церемонія старту продажу – на другий день після початку виробництва. Першою стала модель H-book MAK4. Поки що, окрім збірки, в ній немає майже нічого білоруського.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
«Я не хочу сказати, що ми кращі за "яблука", але ми за ним слідуємо. Багатьма речима я можу вас здивувати. Зверніть увагу, як відкривається: звичайний класичний ноутбук уже все, а він подивіться, як відкривається. По-друге, кут огляду у нього, 180 ми не бачимо, але 178 градусів з усіх боків проглядається і 178 градусів він дає. Хороші у нього всі роз'єми, те, чого не вистачає у багатьох. Він легкий, тоненький», – зазначив голова «Горизонту» Юрій Предко.
«Взагалі команда вважає, що це дуже гідний продукт. І він не гріється, безшумний», — додав глава білоруського виробника, повідомивши, що у роздрібному продажі новинка коштує 1,5 тис. білоруських рублів (близько 40 тис. російських рублів або трохи більше 20 тис. гривень), що значно нижче за ціну MacBook. Білоруську новинку, до речі, планується продавати і в Росії.
В основу пристроїв лягли процесори Intel Core 11-го покоління (сімейство Tiger Lake 2020 року) - доступні моделі з Intel Core i3-1115G4, i5-1155G7 та i7-1195G7, а як операційна система використовується Microsoft Windows 11. Відомо, що «Горизонт» вже працює над власною ОС, але подробиць про неї поки що немає.
Серед інших параметрів H-book MAK4:
- 14- або 15,6-дюймовий Full HD IPS-дисплей
- До 32 ГБ оперативної пам'яті DDR4 (доки доступні моделі з 8 або 16 ГБ)
- Накопичувач об'ємом від 256 ГБ до 2 ТБ
- Модулі Wi-Fi 802.11ac та Bluetooth 5.1
- Веб-камера та два 2-Вт динаміка
- Один роз'єм USB-C та двома USB-A 3.1 Gen 2
- Порт HDMI та слот для SD-карти
- Час автономної роботи складає 8 годин
Дивлячись на заявлені характеристики H-book можна відзначити, що виробник «Горизонт» швидше слідує не за MacBook, а за китайськими безіменними ноутбуками з Aliexpress. Поки що білоруський технологічний продукт не має нічого спільного із якістю флагмана від Apple, зате має в собі величезну кількість китайських розробок.
Нагадаємо, що у вересні майбутній запуск виробництва анонсував президент Білорусії Олександр Лукашенко. На той момент було сказано, що на території держави виробляється лише 12% комплектуючих. Однак до кінця року кількість комплектуючих, що виробляються всередині країни, мала збільшитися до 30%.
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів