Дрони зможуть літати безкінечно: вчені придумали як заряджати їх у повітрі

wallpapercrafter.com

Команда дослідників із північно-західного Китаю розробила новий метод підзарядки дронів — прямо в повітрі, за допомогою високоенергетичних лазерних променів, які утримуватимуть пристрої в польоті. Подробицями про перетворення енергії світла на електрику ділиться South China Morning Post.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Професор Лі Сюелун та його колеги з Північно-Західного політехнічного університету (НПУ) винайшли взаємозв'язок безпілотників та лазерів.

Вони вважають, що якщо безпілотник оснащений модулем фотоелектричного перетворення, що перетворює енергію світла на електрику, лазерний промінь високої енергії зможе не тільки відстежувати його, але й живити дистанційно.

В експерименті взяли участь дрони з оптичним приводом (ODD), які відстежували в польоті за допомогою ІІ-алгоритму в будь-який час дня та за будь-яких погодних умов. Потім експериментатори використовували технологію адаптивного формування променя, яка дозволяла променю автономно регулювати свою інтенсивність збільшення відстані при передачі енергії і "обходу" перешкод.

"Основними моментами дослідження є 24-годинна інтелектуальна система відстеження зору та автономне поповнення енергії на великі відстані для ODD", - повідомила команда минулого тижня в офіційному акаунті NPU WeChat.

Щоб збільшити відстань бездротової передачі енергії, Лі та його команді необхідно зменшити ослаблення традиційного лазерного променя в атмосфері. За їхніми словами, їх вирішенням стала адаптивна технологія формування променя, яка б автономно регулювати його інтенсивність.

Згідно зі звітом, таке коригування означає, що можна зменшити негативний вплив турбулентності повітря та змін щільності в атмосфері, підвищивши ефективність та надійність доставки лазерної енергії на великі відстані.

Вчені не розкривають подробиць щодо технічних характеристик своєї системи, оскільки побоюються її застосування військовими.

Читай також

Вперше в історії: бій Усик – Ф'юрі судитиме штучний інтелект

Додатковий рівень об'єктивності

Apple назвала найпопулярніші додатки та ігри в App Store у 2024 році

ТОП безкоштовних та платних

OpenAI запустила нейромережу Sora, яка може створювати відео з тексту

Можливості та доступ

Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки

Крок до повернення фізичної свободи

Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними

На першому місці німецький преміум-клас

З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів

Скільки коштуватиме підписка

У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу

Як працює «божественний» штучний інтелект

Не робіть так: типові помилки автомобілістів у перші морозні дні

8 найпопулярніших упущень

4 причини віддати перевагу інфрачервоному обігрівачу AENO

Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)

ЗСУ використовують схожих роботів