Супутник Starlink нового покоління компанії SpaceX впав з орбіти на Землю
HD Wallpapers
Понад місяць компанія SpaceX запустила 21 міні-супутник Starlink нового покоління на земну орбіту. Однак астрофізики почали фіксувати, що деякі з них згоряють при вході в атмосферу, а один взагалі впав на Землю. Йдеться про супутник Starlink V2 Mini під номером 30062. Про це повідомив на своїй сторінці в Твіттер Джонатан Макдауелл, астрофізик із Гарвард-Смітсонівського інституту, який стежить за інтернет-супутниками SpaceX.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
За словами МакДауелла, 4 квітня три супутники Starlink V2 Mini піднімалися для виходу на робочі орбіти, тоді як четвертий, навпаки, здійснив маневр сходження з орбіти і впав.
Слід зазначити, що ще у березні видання Starlink Insider серед перших звернуло увагу на те, що нещодавно виведені в космос супутники нового покоління повільно падають замість того, щоб підніматися.
«V2 Mini, що впав, може стати лише першим з більшої партії», - писали в публікації Starlink Insider.
Після цього глава SpaceX Ілон Маск зізнався у Twitter, що «у супутників виникли деякі проблеми і деякі з них будуть зведені з орбіти, а інші, як і раніше, тестуватимуться».
Нагадаємо, що 28 лютого 2023 року ракета Falcon 9 вивела на орбіту 21 супутник Starlink нового покоління V2 Mini, які є зменшеними версіями космічних апаратів, що планується застосовувати в майбутньому для отримання супутникового зв'язку безпосередньо на мобільний телефон.
Читай також
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів
Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»
Втомився відповідати на питання
Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Переможці Всеукраїнського конкурсу
Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії
Новий дизайн вперше за 14 років
Найдосконаліший у світі робот-гуманоїд може імітувати людську міміку – відео
Короткий діалог двох людиноподібних роботів