У Дубаї з'явиться перша у світі мечеть, надрукована на 3D-принтері (відео)
IACAD
У Дубаї анонсували новий проект – першу у світі мечеть, надруковану на 3D-принтері. «Будівництво» розпочнуть цього року, а завершити планують до 2025-го. Про це пише CNN.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Мечеть площею 2 000 квадратних метрів, яка, як очікується, зможе прийняти до 600 вірян у 2025 році, буде збудована у Бур Дубаї, одному із найстаріших районів Арабських Еміратів.
За словами голови інженерного відділу Управління ісламських справ та благодійної діяльності уряду Дубая (IACAD) Алі Мохаммада Алхаляна Алсувайді, споруда буде виготовлена з бетонної суміші. IACAD відмовився назвати компанію, яка відповідає за будівництво.
«Ми обрали 3D-друк мечеті, тому що це нова та інноваційна технологія, яка потенційно може заощадити час та ресурси порівняно з традиційними методами будівництва», – сказав Алхалян Алсувайді.
У проекті буде використовуватися "роботизований 3D-принтер", за допомогою якого троє людей зможуть зводити стіни будівлі зі швидкістю два квадратні метри на годину. Очікується, що на будівництво загальної конструкції релігійної споруди піде близько чотирьох місяців, а на внутрішнє оздоблення приміщень - ще близько дванадцяти місяців.
Як повідомляє видання, Дубай прагне стати світовою столицею 3D-друку. У 2018 році було запущено «Стратегію 3D-друку», згідно з планами, до 2030 року близько 25% нових будівель у місті буде надруковано.
До 2019 року Дубай утримував світовий рекорд по найбільшій надрукованій на 3D-принтері споруді - будівлі муніципалітету, яка має висоту 9,5 метрів і площу 640 квадратних метрів. Також у місті є перший офіс у світі, надрукований на 3D-принтері.
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів