Подорож до космосу за сотні тисяч доларів: Virgin Galactic здійснила перший комерційний політ
Getty Images
Компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона провела свій перший комерційний суборбітальний політ на пілотованому космоплані VSS Unity з космопорту "Америка" у штаті Нью-Мексико. Запуск транслювався на YouTube.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Місія отримала назву Galactic 01, під час неї космоліт піднявся на висоту 80 км. Пасажирів на борту троє: інженер Національної дослідницької ради Італії Панталеоне Карлуччі та представники військово-повітряних сил Італії Волтер Вілладей та Анджело Ландольфі. Крім них, на космоплані перебували інструктор Virgin Galactic Колін Беннетт та два пілоти: колишній службовець ВПС США Майкл Мазуччі та італієць Нікола Печілі.
Компанія не називала сум, які вони заплатили за політ. Проте публічно Virgin Galactic продає квитки вартістю від 250 до 450 тисяч доларів.
Літак-носій Eve разом із космопланом VSS Unity стартував з космопорту в американському штаті Нью-Мексико, на висоті 13600 метрів космоплан відокремився від носія, увімкнув власні двигуни і досяг граничної висоти в 85 км, вийшовши до кордону космосу. Весь політ загалом тривав близько півтори години, екіпаж провів у невагомості кілька хвилин. Коли корабель досяг найвищої точки польоту, пасажири розгорнули національний прапор із нагоди сторіччя італійських ВПС.
Наступний запуск космольоту заплановано на серпень 2023 року. Virgin Galactic планує виконувати польоти щомісяця. Загалом близько 800 осіб вже придбали квитки на політ у космос.
Читай також
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів
Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»
Втомився відповідати на питання
Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Переможці Всеукраїнського конкурсу
Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії
Новий дизайн вперше за 14 років