Українським школярам безкоштовно видають ноутбуки: хто та як може отримати комп'ютер
Getty Images
Українські школярі можуть безкоштовно отримати ноутбуки та планшети для навчання. Насамперед забезпечені освітніми девайсами будуть соціально незахищені категорії населення. Про це повідомили на сторінці Міністерства освіти і науки України у Instagram.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
За підрахунками Міністерства освіти і науки України 516 тис. дітей із найуразливіших категорій та 82 тис. вчителів потребують ноутбуків або планшетів для доступу до навчання.
«Девайси для дитини – це не лише підключення до уроків. Розуміємо це і намагаємось забезпечити комфорт для якомога більшої кількості дітей. Для цього працюємо з різними партнерами: бізнесом, урядовими організаціями, фондами та міжнародними організаціями», – повідомляють у відомстві.
Насамперед скористатися такою послугою можуть діти із малозабезпечених чи багатодітних сімей. Також внутрішньо переміщені школярі, діти з особливими освітніми потребами, інвалідністю або позбавлені батьківського піклування.
У міністерстві зазначають, що пріоритетність також визначається за областями, де переважає дистанційне навчання. Зазвичай пристрої розподіляють пропорційно до цих областей України:
- Чернігівська;
- Сумська;
- Луганська;
- Харківська;
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Запорізька;
- Херсонська;
- Миколаївська;
- Запорізька.
Як отримати безкоштовний ноутбук для навчання?
Батькам школяра потрібно принести до навчального закладу заяву про те, що дитині потрібен ноутбук для навчання.
«Важливо тримати зв'язок саме зі своїм навчальним закладом, оскільки він вирішує, хто саме отримає комп'ютерну техніку після того, як вона потрапить до школи. Міносвіти не вирішує, хто саме отримає гаджет і не може впливати на це рішення», - пояснюють у Міністерстві освіти та науки.
Також у департаменті освіти зазначають, що окремі школи та вчителі можуть розповідати реальні історії безпосередньо партнерам, щоб прискорити процес отримання девайсів для навчання. Установи та громади також можуть взяти участь у фандрайзингових ініціативах та залучити донорську підтримку. Це може бути якісною альтернативою для вирішення проблеми доступу до навчальних ресурсів.
Міносвіти також створило дашборд, за допомогою якого кожен може моніторити кількість девайсів, які передали до конкретних областей, населених пунктів чи навчальних закладів.
У випадку, якщо ноутбук, отриманий від держави, зламався або загубився, батькам дитини необхідно звернутися до навчального закладу, де навчається школяр, оскільки саме школи/ліцеї — власники обладнання, то вони повинні прагнути до відновлення пристрою самостійно.
Якщо пристрій неможливо відремонтувати, то школа повинна списати його відповідно до процедури.
Читай також
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів
Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»
Втомився відповідати на питання
Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Переможці Всеукраїнського конкурсу
Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії
Новий дизайн вперше за 14 років