Китай показав проект своєї майбутньої бази на Місяці (відео)
Getty Images
Китайські вчені Центру досліджень позаземної архітектури Харбінського технологічного інституту представили дизайн власної місячної бази. В опублікованому відеоролику вони розповіли про ключові аспекти створення «космічного поселення».
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Головним аспектом створення "місячного поселення" стане будівництво підземних приміщень. Там розташують головний модуль станції.
На поверхні Місяця планується встановлення надувних конструкцій. Згідно з наданими даними, всередині цих надувних конструкцій температура буде підтримуватися на рівні комфортних 25°С. У підземних приміщеннях температурний режим коливатиметься від -17°С до -43°С, що потребує додаткових інженерних рішень для забезпечення комфорту та безпеки космонавтів. У майбутньому станцію планується розширити за рахунок додавання нових модулів, включаючи «сонячні поля» та станції зв'язку.
Проект є частиною глобальних зусиль щодо освоєння Місяця та створення умов для тривалого перебування людини в умовах позаземного середовища.
Експерти зазначають, що китайці планують використовувати печери (лавові труби), щоб захиститися від агресивних явищ на Місяці, таких як космічна та сонячна радіація, метеорити, різкі перепади температур та навіть ударні викиди.
«Ідея полягає в тому, щоб побудувати базу всередині місячної лавової труби, де астронавти отримають додатковий захист від товстої кам'яної стелі над головою», - кажуть експерти.
Читай також
Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»
Втомився відповідати на питання
Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Переможці Всеукраїнського конкурсу
Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії
Новий дизайн вперше за 14 років
Найдосконаліший у світі робот-гуманоїд може імітувати людську міміку – відео
Короткий діалог двох людиноподібних роботів
Нове оновлення Windows 11 поламало комп'ютери по всьому світу
Не працюють навіть миші, клавіатури та WiFi
Вийшов додаток Windows App, який дозволяє керувати ПК з будь-якої точки світу через смартфон або планшет
Як віддалено підключатися до робочого столу Windows